Site Loader
ایران ، مشهد ، بلوار هفت تیر

تفاوت استرچ و شیرینگ

بسته بندی محصولات برای توزیع در بازار انواع و روش های متعددی دارد . امروزه شیرینگ کردن و استرچ نمودن دو روش رایج شده است .

شاید برای مخاطبان این سوال به وجود آید که تفاوت استرچ و شیرینگ کردن در چیست! در نوشته پیش رو به این سوال پاسخ می دهیم .

با ما همراه باشید…

شیرینگ کردن محصولات

یکی از کاربردی ترین روش های نگه داری چند کالای یک شکل و کوچک به صورت جعبه ای و تعدادی در کنار هم استفاده از شیرینگ است . به فراخور اندازه و شکل محصول ، فیلم شرینک پک به دور جعبه قرار داده می شود . با حرکت نوار نقاله و انتقال کالا به داخل کوره شرینک پک این نایلون حرارت دیده و خود را جمع می کند و دور محصول کشیده می شود . امروزه لیبل شرینگ ها نایلون تک رنگ شیرینگ را متحول کرده و سبب شده شیرینگ کردن از جنبه محافظتی به سمت بسته بندی اصلی محصولات تبدیل شود ، نمونه آن قوطی های سس و انواع شامپو را می توان نام برد که غلاف شیرینگ حکم زیبایی محصول را دارد .

در زیر نمونه یک بطری که به صورت یک تکه به کمک فیلم لیبل شیرینگ بسته بندی و درب آن نیز پلمپ شده است را تماشا می کنید .

بطری شیرینگ

استرچ کردن محصولات

برخی از محصولات در بدو تولید روی پالت چیدمان می شوند . این پالت ها به کمک دستگاه لیفتراک تغییر مکان پیدا می کنند . به منظور حفظ محصولات روی پالت از ریزش و رطوبت و غبار آن را به کمک دستگاه استرچ پالت ، پالت پیچی می کنند . ناگفته نماند که استرچ تنها برای محصولات قرار گرفته روی پالت کارایی ندارد .

پالت روی سینی دستگاه استرچ قرار می گیرد و به کمک ماشین ، نایلون استرچ پالت دور پالت چرخیده و همزمان کشیده می شود تا لایه ای محافظتی تشکل گردد .تفاوت استرچ و شیرینگ

با توجه به توضیحات مختصر بالا می توان تفاوت استرچ و شیرینگ را اینگونه بیان کرد :

  • در استرچ نایلون بسته بندی دور کالا کشیده می شود ، اما در شیرینگ این نایلون داخل کوره پخته تا منقبض گردد .
  • معمولا محصولاتی که دارای شکل بسته بندی خاصی نیستند را استرچ پیچی می نمایند اما کالاهایی که شرینک می شوند دارای بسته بندی ابتدایی هستند .
  • عموما محصولاتی که روی پالت هستند و ابعاد بزرگتری دارند را استرچ پیچی می کنند ، اما در شیرینگ کوچکترین بسته نیز امکان بسته بندی دارد .
  • شیرینگ کردن صرف نظر از نگه داری کالا ، خاصیت زیبا سازی و تبلیغاتی محصول را فراهم می کند که در استرچ اینگونه نیست .

 

Post Author: Sereisha

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *