Site Loader
ایران ، مشهد ، بلوار هفت تیر
نایلکس

برای حمل محصولاتی که در یک فروشگاه به فروش میرسند ، معمولا از نایلکس استفاده میشود . نایلکس واژه ای بسیار آشنا است که انواع آن را به هنگام خرید مشاهده نموده اید

برای ساخت نایلکس از مواد پلی اتیلن سنگین استفاده میشود که البته ۸۰ درصد از مواد نایلکس را پلی اتیلن تشکیل میدهد . بیست درصد مابقی اجزاء نایلکس را خاصیت دوخت پذری و همچنین سطح براق تشکیل داده اند .

از لحاظ شکل ظاهری ، نایلکس به صورت دسته رکابی تولید میشود . در واقع از دلایل بوجود آمدن شکل دسته رکابی برای نایلکس در دسته های آن میباشد . به این دلیل که دسته های نایلکس هستند که آن را شبیه به رکابی کرده اند . بسیاری از مردم تفاوت بین نایلکس و نایلون را نمی دانند و در بسیاری موارد در نام بردن آنها اشتباه میکنند .

در ادامه تفاوت های نایلکس و نایلون را برای شما بصورت اختصار توضیح می دهیم تا بتوانید به خوبی آنها را از یکدیگر تشخیص دهید .

تفاوت نایلون و نایلکس

نایلکس از سطحی مات برخوردار است و هیچگونه انعکاس نوری در آن اتفاق نمی افتد ولی سطح نایلون براق است و آفتاب را منعکس میکند.

نایلکس ها بیشتر از آرم و طرح هایی بر روی خود بر خوردار هستند در صورتیکه نایلون اینگونه نیست . بیشتر نایلون ها هیچگونه آرم و طرحی بر روی خود ندارند .

ضخامت نایلکس در هنگام تولید متغیر خواهد بود در صورتیکه نایلون را نمیتوان به همین راحتی به صورت نازک تولید نمود .

نایلون و همچنین نایلکس از قابلیت چاپ برخوردار هستند و میتوان بر روی هر دوی آنها از چاپ فلکسور و یا سیلک استفاده نمود ، پس حتما به این تفاوت توجه داشته باشید .

یکی از بهترین راه هایی که میتوان به تفاوت بین نایلکس و نایلون پی برد در صدای ایجاد شده توسط آنها میباشد . زمانی که نایلکس را مچاله کنید صدای کمی را ایجاد خواهد کرد در صورتیکه نایلون اینگونه نیست و صدای زیادی را تولید میکند .

کاربرد های نایلکس

 نوعی از نایلکس وجود دارد که بصورت دسته دار تولید میشود و رنگ بندی های گوناگونی نیز دارد که برای حمل مواد غذایی در فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد .

این نوع نایلکس از مقاومت خوبی برخوردار است و در رنگ های تیره و روشن تولید میشود . همچنین امکان چاپ لوگو و تبلیغات فروشگاه و یا سازمان نیز بر روی آن نسبت به سفارش مشتری وجود دارد .

کیسه های فریزری که برای نگهداری مواد غذایی در داخل یخچال و بخصوص فریزر از آن استفاده میشود در دسته نایلکس قرار میگیرند . کیسه فریزر ابعاد کوچک و استانداردی دارند و البته از مقاومت کمی نیز در برابر فشار و وزن برخوردار هستند و اگر فشار کمی بیشتر از حد استاندارد باشد مطمئنا قسمت تحتانی و یا بدنه پاره خواهد شد . کیسه فریزر بصورت بی رنگ و شفاف تولید میشود که البته این بی رنگ بودن نیز به دلیل رعایت مسائل بهداشتی میباشد .

سفره های یک بار مصرف و دستکش های یکبار مصرف نیز از جمله انواع نایلکس هستند که تنها یک بار میتوان از آنها استفاده نمود . امکان استفاده مجدد از این نوع نایلکس وجود نخواهد داشت . البته میتوان برای دو یا سه بار از این نوع نایلکس استفاده نمود اما به دلایلی همچون مسائل بهداشتی بهتر است از آن تنها یکبار استفاده شود .

نایلکس کاربردهای دیگری نیز دارد اما مواردی که در بالا به آنها اشاره شد از عمده مصارف نایلکس میباشد . کیفیت نایلکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل در هنگام خرید نایلکس باید به یاد داشته باشید که نوع با کیفیت و با دوام آنرا خریداری کنید .

سریشا با برترین شرکت های تولید نایلکس در ابعاد و رنگ های مختلف در همکاری می باشد که کیفیت را سر لوحه کار خویش قرار داده و تا کنون محصولات بسیار ارزنده ای را روانه بازار نموده است .Post Author: Sereisha

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *