Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر
سلفون غذایی

آنچه در مقاله زیر مطالعه خواهید کرد:

 • مقدمه
 • سلفون غذایی چیست؟
 • کیفیت تولید سلفون
 • کلیپ کوتاه از نحوه تولید سلفون مواد غذایی و مراحل دوخت بسته بندی سلفون

 • شفافیت
 • علت انتخاب سلفون محافظ غذایی برای پوشش و بسته بندی مواد غذایی
 • قیمت سلفون استرچ غذایی
 • تولید در تمام ابعاد و ضخامت ها

مقدمه

تفاوت سلفون با نایلون و نایلکس

اگر بخواهیم به صورت کلی تفاوت سلفون را با نایلون و نایلکس بیان کنیم باید بگوییم که نایلکس نسبت به نایلون از سختی و شفافیت کمتر همچنین شکنندگی بالاتری برخوردار است. به علاوه نایلون خواص ویژه ای دارد ؛ به عنوان مثال نفوذپذیری و استحکام بالا از ویژگی های برجسته نایلون است. در صورتی که مقداری پلی اتیلن سبک به پلیمر پایه اضافه شود باعث کشش پذیری این ماده شده و باعث میشود راحت تر دوخت بخورد. همچنین در مورد نایلکس ها میتوان گفت که بیشترین کاربردشان در ساخت کیسه های فریزری و کیسه های زباله و مواردی مانند انواع دستکش، سفره های یکبار مصرف، کیسه های حمل میوه و موادغذایی است. در محدوده های بالایی دما، به دلیل دمای ذوب بالاتر خرید سلفون های رولی و بسته بندی نسبت به نایلون و نایلکس کاربردی‌تر است.

سلفون غذایی چیست؟

سلفون محافظ غذایی / سلفون استرچ غذایی / سلفون مواد غذایی / سلفون غذا / سلفون محافظ غذایی / سلفون غذایی

سلفون غذایی که همان سلفون محافظ غذاست و با نام سلفون استرچ نیز شناخته می شود، از رایج ترین و پر کاربرد ترین ملزومات و تجهیزات بسته بندی در صنعت غذایی محسوب میشود. کاربرد سلفون استرچ غذایی، بسته بندی مواد غذایی با هدف جلوگیری از ورود گرد و غبار، میکروب و هر نوع آلودگی به داخل بسته بندی است. به عبارتی این نوع سلفون با ایجاد یک لایه پوشش محافظ روی سطح مواد غذایی مانع از نفوذ هوا و رطوبت به درون آن شده و باعث حفظ تازگی و طراوت محصولات غذایی می شود.

به بیان دیگر می توان گفت به فیلم های سلفون شفاف که دارای چسبندگی و خاصیت کشسانی بالایی هستند، سلفون محافظ غذایی می گویند، که در بازار به پلاستیک استرچ نیز معروف است.

سلفون مواد غذایی

کیفیت تولید سلفون

در رابطه با کیفیت یکی از مهم ترین عوامل، خاصیت چسبندگی و کشسانی بالا است که موجب ایزوله شدن مواد غذایی بسته بندی شده می شود. همینطور به علت چسبندگی و کشسانی بالا مصرف کننده نیازی به استفاده زیاد از رول سلفون محافظ غذایی را ندارد که باعث کاهش هزینه چشم گیری می شود. در بیان خصوصیات سلفون درجه یک میتوان به موارد متعددی اشاره کرد از جمله این موارد :

 • قابلیت انعطاف پذیری و نرم و لطیف بودن سلفون درجه یک
 • شفافیت بالا، مات و کدر نبودن پلاستیک سلفون
 • قدرت چسبندگی بالای سلفونهای درجه یک
 • دارا بودن خاصیت کشسانی، عدم پاگی و ترک خوردن در برابر کشش
استرچ مواد غذایی

بسیار دیده شده که بعضی از افراد سودجو با فروش استرچ های بی کیفیت چینی یا تولیدات داخلی بی کیفیت، موجب نارضایتی مشتری شده اند. زیرا باعث استفاده بیشتر از سلفون می شود که موجب افزایش هزینه و همینطور محصول غذایی بسته بندی شده به صورت نا آراسته بسته بندی می شود .

نحوه تولید سلفون مواد غذایی و مراحل دوخت بسته بندی سلفون

شفافیت

یکی از مهم ترین عوامل در ظاهر بسته بندی شفافیت سلفون است، که تاثیر مستقیم در فروش موارد بسته بندی با سلفون محافظ غذایی دارد. اگر از مواد اولیه نامرغوب استفاده شود ، موجب نارضایتی مشتری می شود.

علت انتخاب سلفون محافظ غذایی برای پوشش و بسته بندی مواد غذایی

1- این سلفونها به دلیل دارا بودن وزن کم فشاری به ماده غذایی وارد نکرده که موجب میشوند شکل و بافت ماده غذایی حفظ شود. علاوه بر آن کم وزن بودن سلفون موجب کمتر شدن وزن نهایی محصول بسته بندی شده نیز می شود.

2- شفافیت سلفون به مشتری این امکان را میدهد که محتویات داخل بسته را رویت کرده و از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان یابد.

3- انعطاف پذیری و کشسانی سلفون موجب استفاده ساده و آسان از آن شده و همچنین باعث تسریع عمل بسته بندی می شود.

4- بسته بندی مواد غذایی با این سلفونها موجب حفظ سلامت و تازگی مواد غذایی می گردد. به سبب دارا بودن خاصیت چسبندگی، سلفون می تواند کاملا روی ماده غذایی فیکس شده و پوششی ایزوله و بهداشتی را به وجود بیاورد. پوشش ایزوله ی محصول با ممانعت از نفوذ اکسیژن و رطوبت به درون آن از کپک زدن ماده غذایی پیشگیری می کند و موجب افزایش طول عمر و تازگی و طراوت آن نیز می شود. با این کار ماندگاری ماده غذایی افزایش یافته و به مدت طولانی تری قابل استفاده خواهد بود.

سلفون غذایی

قیمت سلفون استرچ غذایی

قیمت استرچ غذایی/ قیمت سلفون استرچ کره ای /قیمت سلفون استرچ / قیمت رول سلفون غذایی / سلفون غذا قیمت / قیمت رول سلفون بسته بندی مواد غذایی / قیمت سلفون محافظ مواد غذایی / سلفون محافظ غذا قیمت

سلفون محافظ غذایی برای سهولت در استفاده و حمل و نقل آسان بعد از تولید ، به صورت رولی به مشتریان عرضه می شود که قیمت گذاری آن بر حسب قیمت مواد اولیه پتروشیمی است.

تولید در تمام ابعاد و ضخامت ها

تولید کننده سلفون استرچ / تولید کننده استرچ غذایی / تولید کننده سلفونهای غذایی / وارد کننده سلفون محافظ غذا / تولید کننده سلفون محافظ غذا / تولید سلفون غذایی در مشهد

باید گفت که ضخامت استرچ غذایی بستگی به کاربرد و نوع استفاده آنها دارد، سلفون استرچ محافظ غذا معمولا نازک است و از ضخامت کمی برخوردار است و قطر آن بین ۸ تا ۱۴ میکرون می باشد. ضخامت کم سلفون های غذایی باعث شده تا کاربردی نه به عنوان بسته بندی اصلی، بلکه به عنوان مکملی ایده آل برای بسته بندی اصلی داشته باشد. به عنوان مثال، برای وکیوم کردن قارچ خوراکی یا قطعات گوشت و مرغ ابتدا آنها را درون ظروف یکبار مصرف قرار داده سپس بسته بندی را با پوششی از سلفون روی قسمت سطحی تکمیل می کنند.

سلفون مواد غذایی

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 8 میانگین: 4.9]

Post Author: Sereisha

شرکت پلاستیک و سلفون سریشا با چندین سال سابقه تولید انواع نایلون و نایلون های شرینک و سلفون در خراسان رضوی، مفتخر است محصول با کیفیت بالا متناسب با سلیقه ایرانی را با حداقل قیمت منصفانه به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *