شیرینگ و استرچ

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. شرینک
 4. نمایش مطلب
شیرینگ و استرچ

شرینک پک چیست

برای پاسخ این سوال تا پایان این مقاله همراه باشید.

تاریخ انتشار : 19 مرداد 1398
آخرین بروزرسانی : 19 دی 1400

تولید شیرینگ (شرینک پک)، سلفون استرچ (سلفون پالت بند)، سلفون غذایی

تبریک

اگر قصد خرید فیلم شیرینگ یا استرچ را دارید و یا تولید کننده یکی از این محصولات هستید، شما جزو محدود افرادی هستید که قوی ترین مقاله ای که تاکنون در مورد تولید شیرینگ پک و انواع سلفون در اینترنت منتشر شده است را می خوانید.

پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

 

آنچه در مقاله پیش رو ارائه گردیده است

 • شرینک پک کردن  چیست؟
 • معنی شرینک در فرهنگ فارسی معین 
 • دستگاه استرچ چگونه کار میکند؟
 • دستگاه شرینک چگونه کار میکند؟
 • شرینک کردن محصولات چگونه است؟
 • کاربرد دستگاه شرینک پک و استرچ  در صنعت
 • انواع شرینک در صنعت نایلون 
 • نایلون شیرینک
 • لیبل شیرینک
 • انواع لیبل شرینک چیست؟
 • مزایای چاپ شیرینک
 • انواع چاپ شرینک شامل: چاپ فلسکو و چاپ هلیو گراور
 • استرچ چیست؟
 • جنس نایلون استرچ پالت
 • ویژگی های استرچ پالت
 • تفاوت استرچ و شرینک
 • استرچ کردن محصولات چگونه انجام میشود؟

 

آشنایی مختصر با محصولات تولیدی نایلون شرکت سریشا

 • 1- رول شیرینک پک
 • فیلم از چگونگی تولیدنایلون شرینک حرارتی، شیرینک پک، شرینک دستی
 • 2- لیبل شرینک
 • 3- استرچ غذایی (روکش محافظ مواد غذایی)
 • 4- پالت پیچ
 • فیلم تولید نایلون و سلفون شرکت سریشا
 • تماس با کارشناسان فروش و مشاور شرکت سریشا

شرینک پک (Shrink) چیست؟

شرینک به لاتین Shrink به معنی جمع کردن و منقبض شدن است. Pack نیز به معنی بسته بندی خواهد بود. لذا واژه های Shrink Pack را اگر در کنار یکدیگر قرار دهیم به معنی ”بسته بندی جمع شده” می باشد.

      در گفتگوی فارسی محاوره ای و عامیانه جمله هایی نظیر “شرینک پک” ، “شرینگ پک”، “شیرینک پک”، “شیرینگ پک” و… را به این دستگاه اطلاق می کنند. شاید اغلب صنعتگران و حتی تولید کنندگان این دستگاه نیز، به این نکته توجه نکنند که با توجه به واژه خارجی Shrink، نوشتار و تلفظ صحیح این کلمه “شرینک” است. پس در اصل جملاتی مانند: شیرینگ پک و شیرینک پک نادرست هستند و نام درست آن «دستگاه شرینک پک» است.

از طرف دیگر نام صحیح و کامل این دستگاه در زبان خارجی Shrink Wrap است. که Wrap به معنی صحیح بسته بندی کردن می باشد. شاید به دلیل گسترش روز افزون صنایع بسته بندی در ایران از واژه ”Shrink Pack – شرینک پک” استفاده می کنند.

 

معنی شیرینگ در فرهنگ فارسی معین

(ش ) [انگ.] 1 -( اِ. ) پارچه، لباس و غیره. 2 -(مص) آب رفتن، کوچک شدن، تکیدگی، افت به معنای کاهش حجم مواد.

 

 

بیشتر بخوانید:  فیلم و رول شیرینگ

 دستگاه استرچ چگونه کار میکند؟

کار دستگاه استرچ بدین صورت است که وسیله مورد نظر به روی سینی دستگاه قرار داده می شود و با چرخش این سینی، فیلم استرچ به دور کالا پیچیده می شود.

فیلم های استرچ از یک نوع پلی اتیلن با چگالی پایین تولید میشوند.

دستگاه شرینک پک چگونه کار میکند؟

شیرینگ کردن عملیاتی است که طی آن تکه ای از فیلم شیرینک روی کالا قرار می گیرد و با عبور آن از کوره و تونل مخصوص حرارتی این فیلم حرارت دیده و سپس جمع و منقبض می شود به طوری که محصول در این لایه پلاستیکی محافظتی قرار می گیرد.

در حقیقت تفاوت دستگاه شرینک پک و دستگاه استرچ در این است که در شرینگ پک کالا داخل یک بسته از فیلم شیرینک قرار میگیرد اما در استرچ کالا در پیچشی از فیلم استرچ محصور می گیرد.

معمولا ماشین های شیرینک پک در اندازه های بزرگتری به نسبت ماشین های استرچ ساخته می شوند. شیرینگ پک قیمت بالاتری دارد و این ماشین ها به منظور حرارت دهی به نایلون دارای تونل هستند که این موارد در قیمت تمام شده دستگاه موثر خواهد بود.

دستگاه استرچ و شرینگ پک

 

شیرینگ کردن محصولات

یکی از کاربردی ترین روش های نگه داری چند کالای یک شکل و کوچک به صورت جعبه ای و تعدادی در کنار هم، استفاده از شیرینگ است. به فراخور اندازه و شکل محصول، فیلم شیرینگ پک به دور جعبه قرار داده می شود. با حرکت نوار نقاله و انتقال کالا به داخل کوره شیرینگ پک این نایلون حرارت دیده و خود را جمع می کند و دور محصول کشیده می شود. امروزه لیبل شیرینگ ها، نایلون تک رنگ شیرینگ را متحول کرده و سبب شده شیرینگ کردن از جنبه محافظتی به سمت بسته بندی اصلی محصولات تبدیل شود.

      از نمونه آن قوطی های سس و انواع شامپو را می توان نام برد که غلاف شیرینگ حکم زیبایی محصول را دارد.

در زیر نمونه یک بطری که به صورت یک تکه به کمک فیلم لیبل شیرینگ بسته بندی و درب آن نیز پلمپ شده است که به اصطلاح به آن ویسکوز می گویند، را تماشا می کنید.

لیبل شرینک - ویسکوز
بیشتر بخوانید:  سلفون شیرینگ و موارد استفاده آن

کاربرد دستگاه شرینک پک و دستگاه استرچ در صنعت

دستگاه شرینک پک و دستگاه استرچ با استفاده از نایلون و سلفون به منظور بسته بندی محصولات گسترش زیادی پیدا کرده است به طوری که از صنایع خوراکی گرفته تا صنایع ساختمانی همگی با استفاده از این قابلیت کالاها را بسته بندی می کنند. این نایلون ها باعث می شوند محصول بسته بندی شده حالت زیباتری به خود گیرد و چینش محصولات به روی هم را آسان تر و از ورود گرد و خاک و آب به داخل بسته جلوگیری کند.

      البته استفاده از این نایلون ها به همین جا ختم نمی شود. امکان چاپ و تبلیغات زیبا به روی این روکش های پلاستیکی و متصل کردن آن ها به قوطی و یا بدنه محصول جذابیت دوچندان به این نوع از صنعت بسته بندی داده است.

      ماشین آلات و تجهیزاتی که برای بسته بندی با فیلم های نایلونی ساخته شده اند متفاوت هستند که در حالت کلی به دو دسته دستگاه شرینک پک و دستگاه استرچ تقسیم می شوند. اساس کار این دو دستگاه بر مبنای کشیدن فیلم و رول پلاستیکی به دور جعبه یا بدنه با فرمولاسیون ویژه تولید می گردد.

انواع شرینک در صنعت نایلون (Shrink)

 

1- نایلون شیرینگ

این نوع نایلون از نوع پلی اتیلن می باشد و از مواد پلی اتیلن سبک با ترکیب چند ماده شیمیایی دیگر از شاخه پلی اتیلن ها در عرض و ضخامت های مختلف ساخته شده است.

      استفاده از نایلون شیرینگ به نوع محصول از لحاظ حجم، وزن و… بستگی دارد. مصرف کننده می تواند نسبت به سازکار و نوع محصول با توجه به تنوع نایلون شرینک انتخاب مناسب را انجام دهد. این نوع نایلون در ضخامت های مختلف در بازار عرضه می گردد و همچنین مصرف کننده قادر به چاپ تبلیغات بر روی نایلون مورد استفاده می باشد.

 • ساده یا روده ای
 • رول های بغل باز شو
 • رول های تک لا

که هر سه مورد در تولید مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال رول های بغل باز شو در دستگاه شیرینگ کابینی کاربرد دارد و رول های تک لا در دستگاه های شیرینگ تونلی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های این نایلون این است که در مقابل حرارت جذب محصول می شود و به راحتی می توان از سشوار صنعتی که قیمت چندانی ندارد نیز استفاده کرد.

انواع شرینک

2- لیبل شیرینگ

در کنار مزیت هایی که بسته بندی به کمک دستگاه لیبل شیرینگ دارد، استفاده از فیلم های چاپ شده برتری ویژه ای ایجاد نموده است، به طوری که این فیلم ها ضمن بسته بندی و محافظت از محصول نقش تبلیغ کالا را هم ایفا می کند. معمولا بر خلاف شیرینگ دسته ای محصولات به منظور بسته بندی و محافظت، لیبل شیرینگ جهت بسته بندی تکی روی ظروف و بطری استفاده می شود.

      چاپ به روی لیبل شیرینگ به کمک فناوری چاپ فلکسو و یا چاپ دیجیتال انجام می گیرد و به راحتی این رول ها با نماد و تصاویر دلخواه قابل سفارش هستند.

      یکی از دیگر تفاوت های رول فیلم های شیرینگ معمولی با لیبل شیرینگ در این است که در لیبل شیرینگ، فیلم ها به صورت غلاف دور کالا قرار گرفته و تمام یا بخشی از آن را  احاطه می کند.

از قابلیت های فیلم های شیرینگ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استحکام کششی بالا در جهت طولی
 • درصد کشش تا حد پارگی بالا در جهات طولی و عرضی
 • مقاومت پارگی بالا در جهت عرضی
 • انرژی شکست بالا
 • قابلیت رنگ پذیری و دوخت مناسب
 • مقاومت مکانیکی بالا در برابر سوراخ شدگی
لیبل شرینک سریشا

انواع لیبل شیرینگ شامل

غلاف های شیرینگ را می توان به 5 دسته زیر تقسیم بندی کرد:

 

1- Full Body and Cop – تمام بدنه و درب

در این نوع شیرینگ، غلاف به اندازه کل بطری بریده می شود و درب آن را هم فرار می گیرد. بعد از حرارت دهی کل بطری داخل این غلاف پیچیده می شود و بسته بندی لوکسی را تشکیل می دهد.

      شیشه های نوشیدنی مانند بطری های نوشابه و انواع شربت ها از موارد کاربرد این نوع غلاف کامل است.

 

2- Full Body – تمام بدنه

این نوع غلاف شیرینگ نیز تمام بدنه ظرف و بطری را تا ابتدای درب پوشش می دهد. بسیاری از ظروف شیشه ای و بطری های پت (شیشه های نوشابه و آب معدنی) با این روش غلاف گذاری می شوند.

 

3- Middle – وسط

شاید پر استفاده ترین نوع شیرینگ، شیرینگ وسط باشد. معمولا از این مدل برای درج مشخصات کالا و نقش و نگار طراحی شده استفاده می گردد و دیگر جنبه محافظتی از کالا را ندارد. یکی از بهترین کارهایی که می توان به بطری های تک رنگ و ساده جلوه زیبایی دارد بدون شک نوع لیبل شیرینگ وسط خواهد بود .

 

4- Neck – درب

امروزه برای پلمپ کردن درب ظروف نیز از لیبل شیرینگ استفاده می کنند. در این حالت که خیلی هم مرسوم شده، غلاف تنها به دور در محصول انداخته می شود و بعد از هدایت از تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک درب کالا مهر و موم می گردد.

      شیشه های شیر و انواع شربت ها موارد مثال شیرینگ درب بطری می باشد.

 

5- Multi Pack – بسته بندی چند تایی

از لیبل شیرینگ نیز می توان به منظور بسته بندی چند محصول به صورت پک یا بسته های چند تایی استفاده نمود. در این روش معمولا بر روی خود بطری یا ظروف به صورت تکی برچسب معرفی کالا و مشخصات چسبانده می شود.

 

 

بیشتر بخوانید:  لیبل شیرینگ و نکات خرید آن

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

رول شیرینگ آب معدنی

چاپ روی شیرینگ

چاپ روی شیرینگ، یکی از روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه بیش از پیش رشد و گسترش یافته است. چاپ رول شیرینگ به عنوان یک محصول مفید، به صرفه و کاربردی برای محصولات به شمار می رود. استفاده از رول و لیبل شیرینگ ها برای مصارف بسته بندی غذایی، تجاری و صنعتی به امری رایج بدل گشته است.

      در ابتدا طراحی کار چاپی مورد نظر متناسب با رنگ های مورد انتخاب، صورت می گیرد. استفاده از رنگ ها در پس زمینه مناسب نمی باشد چرا که باعث کاهش کیفیت نهایی کار می گردند.

مزایای چاپ شیرینگ

امروزه با تغییر شیوه تبلیغات ، چاپ شیرینگ مناسب، می تواند به راحتی در زمینه پیشرفت کسب و کار مؤثر و مفید باشد. استفاده از لیبل های شیرینگ و رول ر در تبلیغات، یکی از روش های پر بازده و اثر گذار است.

انواع چاپ شیرینگ

چاپ نایلون در ایران معمولا به دو صورت چاپ فلسکو (کلیشه ای) و چاپ هلیوگراور (سیلندری) یا روتوگراور می باشد.

چاپ فلسکو (کلیشه ای): در این نوع چاپ از کلیشه های ژلاتینی استفاده می شود که به دو صورت کلیشه معمولی و کلیشه های چاپ تصویر است. این نوع چاپ در اصل یک چاپ برجسته است، چرا که رنگ روی محصول قرار میگیرد اما بدلیل اینکه میزان ضخامت رنگ کم است ، زیاد دیده نمی شود.

      دستگاه های چاپ فلسکو از یک رنگ تا 12 رنگ در بازار ایران و کارخانه جات است. در این نوع چاپ برای هر رنگ یک کلیشه جدا گانه ساخته می شود.

چاپ کلیشه

کلیشه های معمولی تنها قابلیت چاپ را به صورت خطی یا ساده دارند و نمیتوان از قابلیت رنگ ها در این نوع چاپ استفاده کرد. اما نسبت به سیلک سرعت بالا و تعداد رنگ بیشتری را در خود جای داده است.

      سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 6 رنگ است.

نایلون دسته موزی
بیشتر بخوانید:  تولید و چاپ نایلون های بسته بندی

کلیشه های چاپ تصویر: نسبت به کلیشه های معمولی از ظرافت و قیمت بالاتری برخوردار است، اما با این تفاوت که میتوان از تصاویر هم در این نوع چاپ استفاده کرد.

      سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 8 رنگ است.

چاپ هلیوگراور (سیلندری) یا روتوگراور

این شیوه چاپ به مانند چاپ افست می باشد، اما فراهم سازی مواد چاپی از دیگر انواع چاپ، معمولا گران تر است. چاپ هلیوگراور به منظور چاپ های عالی و با کیفیت فوق العاده، می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

      در این نوع چاپ برای هر یک از رنگ ها یک سلیندر به وسیله الماس تراشیده می شود. به همین دلیل میزان ظرافت و زیبایی چاپ چندین برابر چاپ فلسکو می باشد.

      این چاپ برای تیراژهای بسیار بالا مناسب است، چرا که در فرآیند چاپ آن از سیلندر استفاده می گردد. در چاپ فلسکو، کلیشه های لاستیکی قابل انعطاف بکار می رود، که سرعت بالای چاپ در قالب رول بر روی موادی مانند نایلون، یکی از ویژگی های بارز این شیوه چاپ می باشد.

چاپ هلیو

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

 

استرچ چیست؟

نایلون استرچ پالت پوششی است که به صورت رول و فیلم در ماشین استرچ کش قرار می گیرد و دارای ویژگی هایی همچون کشش، چسبندگی و شفافیت است و برای بسته بندی محصولاتی که روی پالت قرار می گیرند استفاده می شود. استرچ ها به دو صورت عمده غذایی و صنعتی در بازار موجود هستند.

 

جنس نایلون استرچ پالت

نایلون هایی که به منظور پالت پیچی استفاده می شوند، از مواد اولیه پلاستیک پلی اتیلن سبک نظیر PE ، PP و LLD تهیه می شوند. روش تولید فیلم، کواکستروژن ریخته گرى و در چند مرحله صورت می گیرد.

 

ویژگی های استرچ پالت

_ افزایش استحکام محصولات روی پالت
_ بالا رفتن سرعت فرایند بسته بندی کردن
_ کمتر شدن وزن بسته بندی
_ جلوگیری از ورود بخار و رطوبت به محصولات و قطعات استرچ شده
_ کاهش هزینه حمل و نقل

 

 

بیشتر بخوانید:  سلفون استرچ بسته بندی لوازم
سلفون استرچ

تفاوت استرچ و شیرینگ

با توجه به توضیحات مختصر بالا می توان تفاوت استرچ و شیرینگ را اینگونه بیان کرد:

 • در استرچ نایلون بسته بندی دور کالا کشیده می شود، اما در شیرینگ این نایلون داخل کوره پخته تا منقبض گردد.
 • معمولا محصولاتی که دارای شکل بسته بندی خاصی نیستند را استرچ پیچی می نمایند، اما کالاهایی که شیرینگ می شوند دارای بسته بندی ابتدایی هستند.
 • عموما محصولاتی که روی پالت هستند و ابعاد بزرگتری دارند را استرچ پیچی می کنند، اما در شیرینگ کوچکترین بسته نیز امکان بسته بندی دارد.
 • شیرینگ کردن صرف نظر از نگهداری کالا، خاصیت زیبا سازی و تبلیغاتی محصول را فراهم می کند که در استرچ اینگونه نیست.

 

استرچ کردن محصولات

برخی از محصولات در بدو تولید روی پالت چیدمان می شوند. این پالت ها به کمک دستگاه لیفتراک تغییر مکان پیدا می کنند. به منظور حفظ محصولات روی پالت از ریزش و رطوبت و غبار آن را به کمک دستگاه استرچ پالت بند ، پالت پیچی می کنند. ناگفته نماند که استرچ تنها برای محصولات قرار گرفته روی پالت کارایی ندارد.

پالت روی سینی دستگاه استرچ قرار می گیرد و به کمک ماشین، نایلون استرچ پالت دور پالت چرخیده و همزمان کشیده می شود تا لایه ای محافظتی تشکل گردد.

 

آشنایی مختصر با محصولات تولیدی نایلون شرکت سریشا

1- رول شیرینگ پک

رول نایلون شیرینگ از نوع پلی اتیلن بوده که باعث می شود محصول شما حالت شکیل تری به خود گرفته و چیدمان محصول را آسان تر می کند. رول نایلون شیرینگ می تواند به صورت تک لا و یا 3 لایه تولید شود.

مشخصات فنی :
• عرض رول 5 سانت الی 150 سانت
• ضخامت تک لا از 40 میکرون الی 400 میکرون ( 4/. الی 40/. ) 
• رنگ زمینه شفاف ( سفارشات رنگی و چاپی پذیرفته می شود )
• قابلیت استفاده با دستگاه های تونلی و Over lap ( دو لبه )

بیشتر بخوانید:  شیرینگ بسته بندی قوطی جات و مواد غذایی

2- لیبل شیرینگ

معمولا بر خلاف شیرینگ دسته ای محصولات به منظور بسته بندی و محافظت، لیبل شیرینگ جهت بسته بندی تکی روی ظروف و بطری استفاده می شود.

یکی از دیگر تفاوت های رول فیلم های شیرینگ معمولی با لیبل شیرینگ در این است که در لیبل شیرینگ فیلم ها به صورت غلاف دور کالا قرار گرفته و تمام یا بخشی از آن را احاطه می کند.

نایلون حرارتی شرینک سریشا

3- فیلم استرچ غذایی (روکش محافظ مواد غذایی)

استرچ در لغت به معنای کشیدن می باشد. کاربرد استرچ غذایی در صنایع غذایی، برای روکش مواد غذایی سرد و گرم به کار می رود و به دلیل شفاف بودن و همچنین چسبندگی عالی مطابق با استانداردهای روز دنیا، به طور فراوان در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

      کار فیلم استرچ اینگونه است که اجازه نمیدهد هوای داخل به بیرون سرایت کند و به همین دلیل مانع کپک زدن مواد غذایی می شود و طول عمر مواد غذایی را بیشتر میکند.

 

4- استرچ فیلم (پالت پیچ)

نایلونی است که دارای ظرفیت کششی و چسبی و شفافیت خاصی بوده و برای بسته بندی محصولات به صورت پالت یا مجزا مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت ضد رطوبت و گرد و خاک این محصول سبب ماندگاری بیشتر کالا و کاهش هزینه های حمل و نقل و باعث افزایش راندمان می گردد.

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

پلاستیک و سلفون سریشا

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 3 میانگین: 5]
تگ ها : استرچ استرچ پک استرچ پیچ اموزش تولید نایلون شیرینگ پالت پیچ پلاستیک سلفون استرچ تولید پلاستیک در مشهد تولید سلفون استرچ تولید شیرینک تولید شیرینگ تولید شیرینگ بسته بندی تولید شیرینگ پی وی سی تولید شیرینگ حرارتی تولید شیرینگ در اصفهان تولید فیلم شرینک تولید کنندگان نایلون شیرینگ تولید کنندگان نایلون شیرینگ در تهران تولید کننده سلفون استرچ تولید کننده شرینک پک تولید کننده شیرینگ تولید کننده شیرینگ pvc تولید کننده شیرینگ بسته بندی تولید کننده شیرینگ پک تولید کننده فیلم شرینک تولید کننده لیبل شیرینگ تولید کننده نایلون شیرینگ تولید کننده نایلون شیرینگ در مشهد تولید لیبل شرینک تولید نایلون شرینک تولید نایلون شیرینگ تولید کننده شیرینگ اسلیو تولید/کننده شرینک پک/تولید کننده شیرینگ بسته بندی کارخانه تولید شیرینگ نحوه تولید شیرینگ تولید فیلم شرینک تولید نایلون شیرینگ در شیراز تولید و پخش نایلون شیرینگ تولید و چاپ نایلون شیرینگ تولیدی شیرینگ تولیدی نایلون شیرینگ خرید سلفون استرچ رول سلفون استرچ سلفون استرچ سلفون استرچ بسته بندیی سلفون استرچ پالت سلفون استرچ در اصفهان سلفون استرچ صنعتی سلفون استرچ غذایی سلفون استرچ غرب تهران سلفون استرچ کره ای سلفون بسته بندی مواد غذایی سلفون محافظ غذا 1000 متری سلفون محافظ غذایی سلفون محافظ مواد غذایی سلفون مواد غذایی شیرینگ شیرینگ پک شیرینگ پک آب معدنی شیرینگ پک آپارات شیرینگ پک چیست شیرینگ پک حرارتی شیرینگ پک مشهد شیرینگ و استرچ فروش سلفون استرچ فیلم سلفون استرچ قیمت رول سلفون استرچ قیمت سلفون استرچ قیمت سلفون استرچ کره ای قیمت سلفون غذا قیمت سلفون غذایی قیمت سلفون مواد غذایی کارخانه تولید شیرینگ کارخانه تولید نایلون شیرینگ نایلون چاپ دار نایلون چاپی نایلون خراسان رضوی نایلون سلفون استرچ نایلون شفاف نایلون و سلفون نحوه تولید شیرینگ

دیدگاه خود را بنویسید