فیلم شیرینگ

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. شرینک
 4. نمایش مطلب
فیلم شیرینگ

دسترسی به لیست تولید کنندگان فیلم شیرینگ در انتهای همین صفحه

آیا می دانید 70 درصد شرکت های تولیدی پلاستیک، تولید کننده نیستند و فقط واسطه اند؟ و با نام تولید کننده در حال فعالیتند!!! ما لیست تمام تولید کننده های بزرگ و اصلی پلاستیک در سراسر کشور را در فایلی تحت نام بانک پلاستیک ایران جمع آوری کرده ایم.

اگر به دنبال تهیه جنس با کیفیت و قیمت مناسب هستید حتما تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. تا اطلاعات خوبی در رابطه با فیلم شیرینگ کسب کنید. و با یک کلیک، به بزرگ ترین بانک پلاستیک ایران دسترسی پیدا کنید.

آنچه در مقاله زیر مطالعه خواهید کرد

 • مقدمه
 • شیرینگ به چه معناست؟
 • فیلم شیرینگ چیست؟
 • ویژگی نایلون شیرینگ پک
 • تولید رول شیرینگ
 • نحوه کار با رول شیرینگ پک
 • چند نوع فیلم شیرینگ وجود دارد؟
 • انواع فیلم شیرینگ پلی اتیلن
 • انواع بسته بندی با شیرینگ
 • دستگاه بسته بندی شیرینگ (shrink pack)
 • انواع دستگاه های شیرینگ پک
 • مزایای شیرینگ پک کردن
 • چاپ روی نایلون شیرینگ
 • سفارشی سازی قیمت فیلم شیرینگ
 • ارائه لیست برترین شرکت های تولید کننده فیلم شیرینگ

مقدمه

پروسه ای که برای محافظت از محصول در انتقال آن به بازار فروش انجام می گیرد را بسته بندی می گویند. بسته بندی در صنایع برای حمل و نقل، انبارداری و فروش بسیار مهم است. در امر بسته بندی صنایع از فیلم شیرینگ استفاده های زیادی می شود.

شیرینگ به چه معناست؟

شیرینگ برگرفته از واژه خارجی Shrink به معنی جمع کردن و منقبض شدن است. نوشتار و تلفظ صحیح این کلمه (شرینک) است. البته به صورت shrink pack (بسته بندی فشرده) نیز کاربرد دارد.

بسیاری از صنایع، مخصوصا صنایع غذایی برای بسته بندی محصولات خود و حمل و نقل راحت از این فیلم شیرینگ استفاده می کنند.

فیلم شیرینگ چیست؟

فیلم شیرینگ(یا همان رول شیرینگ پک) از مواد پلی اتیلن سبک تولید می شود. به این رول ها به علت پک شدن زیر حرارت، پلاستیک حرارتی هم می گویند. نایلون شیرینگ بسته بندی در برابر حرارت، خاصیت جمع شوندگی دارد.

مصرف کننده می تواند با استفاده از آن، کالا و قطعات خود را به صورت کیپ، به طوری که کالای مربوطه به صورت واضح قابل رویت باشد بسته بندی کند.

بیشتر بخوانید:  فیلم و رول شیرینگ

ویژگی نایلون شیرینگ

ویژگی منحصر بفرد این نایلون این است که می توان توسط یک دستگاه سشوار صنعتی که قیمت چندانی هم ندارد برای بسته بندی انواع محصولات از آن استفاده کرد. با شیرینگ کردن، بسته بندی کاملا مستحکم و پوشیده است. در عین حال کاملا شفاف است. به طوری که کالای مربوطه به صورت واضح قابل رویت است.

تولید رول شیرینگ

تولید فیلم شیرینگ بسته بندی، در عرض و ضخامت های گوناگون به صورت رول هایی به وزن تقریبی ۲۵ کیلوگرم صورت می گیرد. با توجه به وزن محصول بسته بندی، مواد مورد بسته بندی، نحوه حمل و نقل و حتی شرایط جوی منطقه نیاز به انواع مختلفی از شرینگ است. لذا تولید فیلم شیرینگ با توجه به نیازهای مختلف صورت می گیرد.

فیلم شیرینگ

نحوه کار با رول شیرینگ پک

برای استفاده از رول شیرینگ دو روش وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

 1. دستی: این نوع فیلم شیرینگ بسته بندی بیشتر در موارد خانگی یا صنایع کوچک با سشوار مورد استفاده قرار می گیرد. یا اینکه قطعات خیلی بزرگ اند و قابلیت ورود به تونل شیرینگ را ندارند.
 2. نیمه اتومات: به وسیله کابین شیرینگ برای استفاده نیمه صنعتی در صنعت های کوچک و یا قطعه های سبک با تیراژ تولید کم.
 3. اتومات: این مورد بیشتر در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. که قطعات در تونل شیرینگ قرار گرفته سپس به صورت بسته بندی خارج می شوند.

چند نوع فیلم شیرینگ وجود دارد؟

 1. فیلم شیرینگ پلی اتیلن
 2. فیلم شیرینگ POF یا پلی الفین
 3. فیلم شیرینگ PVC پی وی سی
بیشتر بخوانید:  سلفون شیرینگ

انواع فیلم شیرینگ پلی اتیلن

فیلم های شیرینگ پلی اتیلن دارای انواع مختلف زیر است:

 1. رول های ساده یا روده ای: استفاده این رول ها به این صورت است که مصرف کننده رول را در اندازه های دلخواه برش می دهد و کالای مورد نظر را داخل آن قرار می دهد. پس از بستن سر و ته کار، قطعه داخل دستگاه شیرینگ قرار می گیرد. به واسطه ی حرارت دستگاه شیرینگ، نایلون به دور قطعه جمع شده و بدون پارگی یا چروک آن را در برمی گیرد.
 2. رول های بغل باز: این رول ها اغلب در دستگاه های شیرینگ کابینی کاربرد دارند. به صورتی که کالا را در بین رول باز شده قرار می دهند و وارد دستگاه می کنند.
 3. رول های تک لا: این رول ها در دستگاه های شیرینگ دو رول کاربرد دارند. به گونه ای که یک رول در بالا و رول دیگر در پایین دستگاه نصب می شود. قطعه در بین ورق های باز شده قرار می گیرد و وارد دستگاه می شود.
فیلم شیرینگ

کاربرد روش بسته بندی با شیرینگ

برای بسته بندی با شیرینگ توجه به نوع محصول، بسیار مهم است.در زیر برخی انواع بسته بندی با شیرینگ بیان شده است:

 • بسته بندی تجهیزات پزشکی
 • بسته بندی مواد شیمیایی
 • بسته بندی مواد غذایی خرده فروشی
 • بسته بندی محصولات فله
 • بسته بندی دارویی
سریشا - نایلون اجاق گاز فیلم شیرینگ
بیشتر بخوانید:  تولید و فروش انواع نایلون شیرینگ PVC

دستگاه بسته بندی شیرینگ (shrink pack)

با استفاده از دستگاه شیرینگ می توان عملیات بسته بندی محصولات مختلف را انجام داد. برای این کار از پلاستیک شیرینگ پک جهت محافظت از محصول در برابر اتفاقات ناگهانی در حین حمل و نقل، زیباتر کردن محصول، دادن چیدمان مرتب و … استفاده می شود. انواع مختلفی از دستگاه شیرینگ وجود دارد.

فیلم شیرینگ پک

انواع دستگاه های شیرینگ

 1. شیرینگ کابینی: بیشتر از این نوع شیرینگ برای مصارف کارگاهی و خانگی استفاده می شود مثلا در صنایع غذایی، خصوصا رستوران ها، هتل ها و…
 2. شیرینگ تونلی: به علت نداشتن فک دوخت، سرعت بیشتری نسبت به مدل کابینی دارد. مورد استفاده این نوع دستگاه شیرینگ در بنگاه های صنعتی است.
 3. شیرینگ پلی اتیلن: دراین نوع دستگاه شیرینگ، از نایلون شیرینگ که استقامت بالایی دارد استفاده می کند. مورد استفاده این دستگاه در بسته بندی های سنگین مثل باکس های آب معدنی، نوشابه خانواده و سایر موارد است.
بیشتر بخوانید:  لیبل شیرینگ PVC

مزایای شیرینگ پک کردن

 • با شیرینگ محصولات از ورود نم و رطوبت و خیسی به داخل محصول جلوگیری می شود.
 • به دلیل اینکه بسته بندی شیرینگ یک بسته بندی شفاف است، محصولات به خوبی قابل مشاهده هستند.
 •  کمک بخصوص در حمل و نقل قرار دادن محصولات کنار یکدیگر است.
 • برای رعایت بیشتر بهداشت لوازم بهداشتی، شوینده ها  و خوراکی ها بسیار مناسب است.

چاپ روی نایلون شیرینگ

یکی از مهم ترین عواملی که تاثیر بسیاری روی بازدهی فروش دارد، چاپ تبلیغات روی فیلم شیرینگ و کیفیت چاپ آن است. زیرا اگر کیفیت چاپ و یا طراحی آن مناسب نباشد باعث بی ارزش جلوه کردن محصول شما در دید عموم می گردد. قابلیت چاپ 1 تا 8 رنگ  با چاپ هلیو و فلکسو وجود دارد.

فیلم شیرینگ سریشا

سفارشی سازی قیمت فیلم شیرینگ

کارخانجات باید از مواد اولیه نو و درجه 1 استفاده کنند، مگر اینکه خود مشتری درخواست کاهش هزینه بکند. در این صورت می توان از مواد اولیه بازیافتی استفاده کرد. این کار هیچ تاثیری در میزان پک شوندگی آن ندارد. تنها از شفافیت آن کاسته می شود. قیمت هم بستگی به بازار مواد پتروشیمی و قیمت روز ماده اولیه سلفون دارد.

ارائه لیست برترین شرکتهای تولید کننده فیلم شیرینگ

لیست به صورت فایل اکسل به شما ارائه می گردد. شامل شرکت های تولید پلاستیک در سراسر کشور است. این فایل حاوی نام کارخانه های تولید فیلم شیرینگ نیز هست.

این بانک اطلاعاتی شامل نام شرکت تولید کننده رول شیرینگ، شماره تلفن و زمینه فعالیت به تفکیک شهر و استان بوده و باید گفت صحت اطلاعات حدود 95 در صد است.

به محض خرید فایل، لینک دانلود برای شما ارسال می شود.

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 11 میانگین: 4.5]

Sereisha

نویسنده از: آوریل 3, 2019

شرکت پلاستیک و سلفون سریشا با چندین سال سابقه تولید انواع نایلون و نایلون های شرینک و سلفون در خراسان رضوی، مفتخر است محصول با کیفیت بالا متناسب با سلیقه ایرانی را با حداقل قیمت منصفانه به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.

دیدگاه خود را بنویسید