نایلون استخر

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. نایلون
 4. نمایش مطلب
نایلون استخر

دسترسی به لیست تولید کنندگان نایلون استخر در انتهای همین صفحه

آیا می دانید 70 درصد شرکت های تولیدی پلاستیک، تولید کننده نیستند و فقط واسطه اند؟ و با نام تولید کننده در حال فعالیتند!!! ما لیست تمام تولید کننده های بزرگ و اصلی پلاستیک در سراسر کشور را در فایلی تحت نام بانک پلاستیک ایران جمع آوری کرده ایم.

اگر به دنبال تهیه جنس با کیفیت و قیمت مناسب هستید حتما تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. تا اطلاعات خوبی در رابطه با نایلون استخر کسب کنید و با یک کلیک، به بزرگ ترین بانک پلاستیک ایران دسترسی پیدا کنید.

آنچه در این مقاله ارائه شده است:

 • مقدمه
 • نایلون استخر چیست؟
 • کاربرد نایلون استخر
 • تولید نایلون استخری
 • ضخامت نایلون استخر و تاثیر مستقیم آن در میزان هدر رفتن آب
 • قیمت نایلون استخر
 • خرید نایلون استخری
 • رنگبندی نایلون استخری
 • ارایه لیست برترین تولید کنندگان نایلون استخری

مقدمه

استخر هایی که دارای کف خاکی یا کف های مهندسی شده عایق دار نیستند، نمی توانند به مدت طولانی آب را ذخیره کنند و باعث هدر رفتن آب در طولانی مدت می شوند، زیرا مقدار قابل توجه ای از آب استخر از کف یا دیواره های استخر نشست می کند.

از گذشته روش های مختلفی برای جلوگیری از هدر رفت آب استفاده می شده است، مانند کاهگل کردن کف استخر، سیمان، ایزوگام، سنگ و سیمان، دوغاب، آجرچینی، بتن مسلح و … که با توجه به میزان هزینه و منطقه کاربرد های متفاوتی دارد.

نایلون استخر چیست؟

نایلون استخری یا پلاستیک کف استخر نایلونی است که برای پوشش کف استخرها استفاده می شود و مانع از نشت آب می شود تا در مصرف آب صرفه جویی شود. هم چنین می توان از آن جهت مسقف نمودن استخر نیز استفاده کرد.

نايلون استخر عایقی است که در هر منطقه ای با خصوصیات خاکی متفاوت قابل استفاده بوده و در سریع ترین زمان ممکن، همراه با قیمتی ناچیز نسبت به دیگر عایق ها در دسترس و قابل استفاده است.

در واقع نایلون استخر با توجه به ابعاد بزرگی که دارد نوعی نایلون عریض محسوب می شود. این نایلون، نقش عایق را ایفا کرده و قابلیت اجرای سریع و بسیار کم هزینه را نسبت به سایر مصالح عایق کاری در بر دارد. به همین خاطر هم دارای اهمیت بسزایی است.

بیشتر بخوانید:  نایلون عریض کشاورزی

کاربرد نایلون استخر

این نایلون همانطور که از نامش پیداست، مورد کاربرد در کف استخرهای شنا، استخرهای خانگی و … بوده و کارایی بس مفیدی را از خود به نمایش گذاشته است. پلاستیک استخر به عنوان یک عایق آب بند در انواع استخرها مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی در مورد کاربرد نایلون‌ استخر که به آن نایلون عریض (به دلیل داشتن ابعاد بزرگ) نیز گفته می شود، باید عنوان داشت که برای چنین استخرهایی استفاده شده و نتایجی مثبت و کارآمد را به دنبال خود آورده است:

 • انواع استخر کشاورزی
 • استخرهای پرورش ماهی
 • استخرهای عمومی شنا
 • استخرهای خانگی
 • نایلون آب بندی استخر

تولید نایلون استخری در تمام ابعاد و ضخامت ها

به طور کلی نایلون استخر به دلیل کاربرد متفاوتش به عنوان نایلون آب بندی استخر، نایلون استخر پرورش ماهی، نایلون ضخیم استخر کشاورزی، استخر های خانگی و … در ابعاد و سایزهای بزرگ تولید می شود. به دلیل همین ابعاد بزرگ هم به این نوع از نایلون، پلاستیک عریض می گویند.

امکان تولید ابعاد بزرگ این نوع نایلون وجود دارد. بنا بر سفارش، تولید سفارشی سازی شده مدنظر مشتری هم انجام می شود. نایلون های استخری از درجه ضخامت های مختلفی برخوردارند. بر همین اساس می توان نایلون‌ استخری نازک تا نایلون کاملاً ضخیم استخری تولید کرد.

ضخامت نایلون و تاثیر مستقیم آن در میزان هدر رفتن آب

مسلم است که نایلون هایی که میزان ضخامت آن ها در سطح بالاتری قرار گرفته است؛ دارای نتیجه بهتری هم در عمل خواهند بود. زیرا باعث می شود در اثر فشار آب و یا فشار خود دیواره ها نایلون دچار پارگی نشود. اما تولید در ضخامت های گوناگون از طرف مشتری سفارش سازی می شود.

برای مثال در بیان تاثیر ضخامت نایلون استخری می توان اینطور بیان کرد که با بالا رفتن ضخامت این نایلون، میزان مقاومت و همینطور قابلیت کششی آن افزایش پیدا کرده و چنین نتایجی نیز به دنبال آن به وقوع خواهند پیوست:

 • نایلون دچار پارگی و آسیب نشده و سالم باقی خواهد ماند.
 • در نتیجه از هدر رفتن آب نیز جلوگیری به عمل آمده که این خود یکی از مهم ترین مزیت هاست.

پس اگر در هنگام انتخاب نایلون‌استخری، سعی کنید که حتماً میزان ضخامت آن را یکی از اولویت های خرید خود قرار دهید؛ مطمئناً به رضایت بیشتری هم دست خواهید یافت.

اما شرط دسترسی به نایلون ضخیم استخری با کیفیت مناسب و همینطور قیمت متعادل، این است که به فروشندگان مجاز در این حیطه مراجعه شود. 

قیمت نایلون استخر

در تولید نایلون استخری از مواد اولیه پتروشیمی استفاده شده و گاهاً از مواد اولیه درجه دو و درجه سه هم برای ساخت آن بهره می برند. بنابراین هرچقدر درجه مرغوبیت مواد اولیه در این محصول بیشتر باشد، طبعاً قیمت آن هم دچار افزایش خواهد بود.

البته استفاده از مواد اولیه درجه 2 و 3 بازیافتی در تولید این محصول فقط بنا به درخواست خود مشتری صورت می گیرد تا قیمت تولید به صورت چشم گیری کاهش یابد.

البته غیر از این مساله، عوامل دیگری را هم می توان موثر بر قیمت نایلون‌ استخری، قیمت نایلون استخر کشاورزی، قیمت نایلون کف استخر و… دانست. برای مثال مهم ترین فاکتور دیگری که می تواند جریان قیمت گذاری این محصول را مشخص سازد، درجه ضخامت نایلون مورد نظر است.

خرید نایلون استخری

در هنگام خرید نایلون استخری توجه به دو نکته، بسیار مهم و اساسی است:

 1. ضخامت: با توجه به این که فشار وارد شده از طرف کف، دیواره ها و آب درون استخر فشار قابل توجهی است، باید از نایلون هایی با ضخامت بالا استفاده نمود. بدیهی است که هر چه عایق نایلونی ضخیم تر باشد، در برابر فشارهای وارده مقاوم تر بوده و احتمال پارگی، ترک خوردگی و آسیب دیدگی آن کمتر خواهد بود و به این ترتیب عمر طولانی تر و دوام بیشتری خواهد داشت.
 2. مقاومت در برابر نور خورشید: با توجه به این که معمولا این پلاستیک ها به مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند، باید از مقاومت کافی در برابر اشعه های مضر آفتاب باشند تا دچار افت کیفیت نشوند

رنگبندی نایلون استخری

با توجه به صنفی که می خواهد از این نوع نایلون عریض استفاده کند، رنگبندی های گوناگونی وجود دارد. نایلون استخر دارای رنگبندی متنوعی می باشد که هر رنگ آن کاربرد خاصی را نشان می دهد. به طور مثال برای نایلون استخر پرورش ماهی از نایلون مشکی استخر استفاده می شود، در حالی که برای نایلون استخر کشاورزی از رنگ های روشن تر استفاده می شود.

 

رنگ پاشی 100% و با کیفیت

یکی از عوامل مهم در یکدست بودن نایلونی که مشتری سفارش داده، رنگپاشی خوب و 100% است که باعث انتقال حس کیفیت بالا می شود. تولید نایلون رنگی استخر باید با تضمین کیفیت انجام گیرد.

ارایه لیست برترین تولید کنندگان نایلون استخری

لیست به صورت فایل اکسل به شما ارائه می گردد. شامل شرکت های تولید پلاستیک در سراسر کشور است، که شامل نام شرکت های تولید کننده نایلون استخری در تمام ایران نیز هست.

 

این بانک اطلاعاتی شامل نام کارخانه نایلون استخر، شماره تلفن و زمینه فعالیت به تفکیک شهر و استان بوده و باید گفت صحت اطلاعات حدود 95 در صد است.

 

به محض خرید فایل، لینک دانلود برای شما ارسال می شود.

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 14 میانگین: 4.6]

دیدگاه خود را بنویسید