Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر

یکی از انواع نایلون ، به نایلون کشاورزی یا نایلون عریض معروف است. این نوع نایلون فقط در بخش های کشاورزی کاربرد دارد و نمیتوان آن را در صنایعی همچون خودرو سازی مورد استفاده قرار داد .

نایلون کشاورزی که به آن نایلون عریض نیز میگویند در انواع مختلفی همچون یک لایه ، دو لایه و چند لایه تولید میشود که هر چه مقدار ضخامت آن بالاتر میرود در نتیجه کیفیت آن افزایش می یابد .

نایلون کشاورزی ( نایلون عریض ) بصورت دو نوع گلخانه ای و همچنین مقاوم در برابر اشعه یو وی ساخته میشوند که کشاورز میتواند نایلون مناسب خود را تهیه و مورد استفاده قرار دهد .

کاربرد نایلون کشاورزی یا نایلون عریض در بخش های مختلف کشاورزی عبارتند از :

  • از نایلون کشاورزی بیشتر برای مسقف کردن گلخانه ها استفاده میشود.
  • از نایلون عریض در مواردی به عنوان پوششی برای برخی قسمت های ساختمانی به کار میرود.
  • افردی که در زمینه پرورش قارچ فعالیت میکنند از نایلون کشاورزی برای مسقف کردن محل پرورش قارچ استفاده میکنند.
  • از این نوع نایلون برای دامپروری ها نیز استفاده میشود.

برای تولید نایلون عریض ابعاد بزرگی در نظر گرفته میشود. این نوع نایلون ها در عرض های ۱۰ تا ۸۰۰ سانتی متر تولید و بفروش میرسد . البته عرضی که برای این نوع نایلون در نظر گرفته میشود کاملا به سفارش مشتری بستگی دارد .

ضخامت به کار برده شده در تولید نایلون کشاورزی و یا عریض نیز بین ۳۰ الی ۳۰۰ میکرون متغیر است . نایلون های عریض با ضخامت بالاتر به طبع مقاومت بالاتری دارند .

البته برای اینکه بتوان نایلون کشاورزی را به عنوان مسقف نمودن گلخانه ها استفاده نمود ، باید از تجهیزات و همچنین ستون های فلزی مخصوصی استفاده نمود. این ستون ها میتوانند این نایلون ها را بر روی خود نگاه دارند .

نایلون کشاورزی ( نایلون عریض ) قابلیت خوبی را برای نورگیری ایجاد میکند . نایلون های کشاورزی شفاف میباشند و میتوانند نور را به داخل محیط انتقال دهد که برای رشد گیاهان بسیار مناسب میباشد .

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 11 میانگین: 4.5]

Post Author: Sereisha

شرکت پلاستیک و سلفون سریشا با چندین سال سابقه تولید انواع نایلون و نایلون های شرینک و سلفون در خراسان رضوی، مفتخر است محصول با کیفیت بالا متناسب با سلیقه ایرانی را با حداقل قیمت منصفانه به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.

5 Replies to “نایلون کشاورزی ( عریض )”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *