نایلون کشاورزی و عریض

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. نایلون
 4. نمایش مطلب
نایلون کشاورزی و عریض

یکی از انواع نایلون، به نایلون کشاورزی یا نایلون عریض معروف است. این نوع نایلون فقط در بخش های کشاورزی کاربرد دارد و نمیتوان آن را در صنایعی همچون خودرو سازی مورد استفاده قرار داد.

نایلون کشاورزی در انواع مختلفی همچون یک لایه، دو لایه و چند لایه تولید می شود که هر چه مقدار ضخامت آن بالاتر میرود در نتیجه کیفیت آن افزایش می یابد.

      نایلون کشاورزی( نایلون گلخانه عریض )بصورت دو نوع گلخانه ای و همچنین مقاوم در برابر اشعه یو وی ساخته میشوند که کشاورز میتواند نایلون مناسب خود را تهیه و مورد استفاده قرار دهد.

 

کاربرد نایلون کشاورزی یا نایلون گلخانه در بخش های مختلف کشاورزی عبارتند از:

 • از نایلون کشاورزی بیشتر برای مسقف کردن گلخانه ها استفاده میشود.
 • از این نایلون ها در مواردی به عنوان پوششی برای برخی قسمت های ساختمانی به کار میرود.
 • افردی که در زمینه پرورش قارچ فعالیت میکنند از نایلون کشاورزی برای مسقف کردن محل پرورش قارچ استفاده میکنند.
 • از این نوع نایلون برای دامپروری ها نیز استفاده میشود.

در تولید این نایلون ها ابعاد بزرگی در نظر گرفته میشود. این نوع نایلون ها در عرض های ۱۰ تا ۸۰۰ سانتی متر تولید و بفروش میرسد. البته عرضی که برای این نوع نایلون در نظر گرفته میشود کاملا به سفارش مشتری بستگی دارد.

ضخامت به کار برده شده در تولید نایلون کشاورزی و یا عریض نیز بین ۳۰ الی ۳۰۰ میکرون متغیر است. پلاستیکهای عریض با ضخامت بالاتر به طبع مقاومت بالاتری دارند.

      البته برای اینکه بتوان نایلون کشاورزی را به عنوان مسقف نمودن گلخانه ها استفاده نمود، باید از تجهیزات و همچنین ستون های فلزی مخصوصی استفاده نمود. این ستون ها میتوانند این نایلون ها را بر روی خود نگاه دارند.

نایلون کشاورزی (نایلون گلخانه ای عریض) قابلیت خوبی را برای نورگیری ایجاد می کند. نایلون های کشاورزی شفاف می باشند و می توانند نور را به داخل محیط انتقال بدهند که برای رشد گیاهان بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید:  نایلون های کشاورزی و عریض و موارد استفاده
نایلون عریض کشاورزی

قیمت نایلون عریض

لیست قیمت نایلون عریض کشاورزی/ قیمت نایلون کشاورزی کیلوئی/ لیست قیمت نایلون ساختمانی/ قیمت پلاستیک عرض 4 متر/ قیمت نایلون گلخانه ای/ قیمت مالچ پلاستیکی/ لیست قیمت نایلون گلخانه

      نایلونهای عریض به صورت رول عرضه میشوند و به صورت کیلوئی به فروش میرسند. فاکتورهایی که در تعیین قیمت این نایلونها اثر گذار است بسیار متنوع بوده که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

فاکتورهای اثر گذار در تعیین قیمت نایلون:

 • وزن هر رول بر مبنای کیلوگرم
 • کیفیت ماده اولیه 
 • متراژ هر رول
 • ضخامت خود نایلون
 • تعداد لایه ها
 • میزان و حجم سفارش
نایلون عریض کشاورزی

کاربرد ها و موارد استفاده از نایلون های عریض

از نایلونهای عریض در موارد زیادی استفاده میشود. مثلا در مصارف گلخانه و کشاورزی، در مصارف ساختمانی و مالچ بکار برده می شوند. به دلیل ضخامت و مقاومت زیادی که دارند در برابر نور آفتاب و اشعه uv مقاومت داشته و بسیار مناسب و ایده آل برای ساخت گلخانه ها و مزارع پرورش قارچ هستند منتها باید حتما از نوع uv دار آن استفاد شود. در مصارف ساختمانی هم چون مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی و پارگی دارد هم کاربرد زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:  نایلون های بزرگ کشاورزی و آبیاری

خرید، فروش و تولید پلاستیک کشاورزی

خرید، فروش و تولید پلاستیک مالچ/ فروش نایلون مالچ در مشهد/ خرید نایلون گلخانه / تولیدی نایلون عریض در مشهد / تولید نایلون کشاورزی

      این نایلونها عموما در دو رنگ، شفاف و نایلون عریض مشکی تولید میشوند. شرکتهای تولیدی قادر به تولید هر دو رنگ در ابعاد و ضخامت دلخواه مشتری می باشند.

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 12 میانگین: 4.6]

7 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید