نایلون

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. نایلون
 4. نمایش مطلب
نایلون

کامل ترین مقاله منتشر شده در اینترنت در مورد نایلون

با ما همراه باشید.

تاریخ انتشار : 22 مرداد 1398
آخرین بروزرسانی : 25 دی 1400

تولید نایلون (تولید پلاستیک) ، انواع نایلون (انواع پلاستیک) ، خرید نایلون (خرید پلاستیک)

 

تبریک

اگر قصد خرید نایلون و پلاستیک را دارید و یا تولید کننده هستید، شما جزو محدود افرادی هستید که قوی ترین مقاله ای که تاکنون در مورد تولید نایلون و انواع آن در اینترنت منتشر شده است را می خوانید.

پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

نایلون سریشا

سر فصل مطالب ارائه شده

 •  تعریف نایلون (پلاستیک) و بیان کاربردهای آن
 • آشنایی با فیلم پلی اتیلن سبک
 • انواع محصولات نایلونی موجود در بازار
 • تفاوت نایلون با نایلکس چیست؟
 • محصولات پلی اتیلنی سبک (نایلونی) در گروه پلاستیک و سلفون سریشا
 •  قیمت مواد اولیه نایلون و عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت  
 • افزودنی های بکار رفته در فرآیند تولید نایلون
 • نحوه دوخت نایلونها و محصولات پلاستیک و انواع دوخت آنها
 • دسته در نایلونها چه کاربردی دارد؟ (نایلونهای دسته دار) و شرح انواع دسته ها
 • انواع نایلون از نظر ظاهر: نایلون شفاف. نایلون رنگی. نایلون نصف شفاف نصف رنگی    
 • چاپ نایلون و مزایای آن چیست؟
 • انواع چاپ شامل: چاپ سیلک، چاپ فلسکو، چاپ هلیوگراور

بیان انواع محصولات شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا شامل:

 1.  نایلون تبلیغاتی 
 2. نایلون بسته بندی
 3. نایلون دسته دار
 4.  نایلون عریض کشاورزی (گلخانه ای)
 5.  نایلون شفاف و ویژگی های آن
 6. پلاستیک زباله
 7.  نایلون رنگی
 8.  پلاستیک تجدید پذیر
 9. نایلون شیری رنگ
 10.  نایلون تبلیغاتی طرح عمومی
 11. رول شیرینگ آب معدنی
 12. نایلون شیری تمپلات
 13. نایلون بسته بندی دستمال کاغذی، دستمال توالت، نوار بهداشتی
 14. نایلون کلوچه و قند
 15. سفره یکبار مصرف
 16. نایلون پیراهن
 17. نایلون پنیر پیتزا
 18. نایلون چاپ هلیوگراور
 19. نایلون ساندویچ
 20. نایلون فندانسیون
 21. نایلون مرغ
 22. پلاستیک فرش
 23. نایلون برنج
 24. نایلون نوار خطر
 25. نایلون تشک
 26. نایلون کیلوئی
 27. نایلون بستته بندی قطعات خودرو
 28. پلاستیک استخر
 29. نایلون تبلیغاتی ارزان قیمت
 30. نایلون بسته بندی قند وشکر
 31. نایلون قابل بازیافت
 32. پلاستیک خیاری
 33. پلاستیک آبیاری

نایلون (پلاستیک)

نایلون گونه‌ای بَسپار ( پلیمر ) ترکیبی و پلی آمید است که برای نخستین بار در ۹ اسفند ۱۳۱۳ (۲۸ فوریه ۱۹۳۵)، توسط والاس کاروترز در مرکز پژوهش دوپونت ساخته شد. این نوع از پلاستیک یکی از پرکاربردترین پلیمرها در عموم است.

پلاستیک متشکل از مواد پلیمری با قابلیت کشسانی و درصد خلوص بالا می باشد. به عبارت دیگر، از پلیمر ترکیبی و پلی آمید، پلاستیک به دست می آید. پلی اتیلن ها از قابلیت های ویژه ای نظیر: انعطاف پذیری مناسب، مقاومت شیمیایی و ضربه ای بالا برخوردار هستند.

پلی اتیلن در دمای موجود در محیط، نامحلول می باشد و فقط از طریق گرم کردن در هالوژن هیدروکربن ها، حلالیت آن انجام می گیرد.

از سایر مزایای پلی اتیلن می توان به راحتی اکسید نشدن آن و داشتن دمای ذوب پایین اشاره کرد.

کاربرد

یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین پلیمرهای دنیا که استفاده بسیار زیادی از آن در صنایع بسته بندی می شود، پلی اتیلن است. پلی اتیلن به دلیل عایق الکتریکی بودن و فرآیند پذیری مناسب، بیشترین کاربرد و استفاده را در نایلون های مناسب برای پوشش غذایی، کیسه بسته بندی و همچنین گلخانه ها، البسه و عایق های رطوبت دارا می باشد.

در حال حاضر در ایران به مواد اولیه تولید نایلونها پلی اتیلن گفته می شود، که برای تولید، از پلی اتیلن های سبک تهیه شده در پتروشیمی های داخل کشور (جم، تندگویان، امیرکبیر، اراک، مهر، مارون، بندر امام، کردستان و…) استفاده می شود و این مواد با توجه به نوع ساختار و محصولی نهایی در گرید های متفاوتی عرضه و به فروش میرسد.

مواد اولیه نایلون

فیلم پلی اتیلن سبک

پلی اتیلن سبك را بیشتر همكاران و مصرف كننده ها “ نایلون” می نامند.

این پلی اتیلن دارای زنجیره شاخه دار است، بنابراین زنجیره های LDPE نمی توانند بخوبی با یکدیگر پیوند بر قرار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و استحکام کشش کمتری هستند. پلی اتیلن به لحاظ فشردگی کم و پایین مولکولی از دانسیته پایین برخوردار است که همین امر باعث افزایش انعطاف پذیری آن می باشد. فیلم های ساخته شده از LDPE دارای خواص نوری خوب، نفوذ ناپذیری،‌ بی بو و از نظر شیمایی خنثی هستند.

محصولات نایلونی كه در بازار می توان به آنها اشاره كرد: 

 • گلخانه ای
 • عریض
 • بسته بندی حبوباتی
 • شیرینگ (شیرینگ حرارتی)
 • چاپی دسته بند دار
 • حبابدار
 • تبلیغاتی
 • نایلون (پلاستیک) رنگی
 • نایلون شفاف
 • پلاستیک زباله
 • نایلون فندانسیون
بیشتر بخوانید:  نایلون شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

تفاوت نایلون با نایلکس

در تولید نایلون و نایلکس از نظر مواد اولیه استفاده شده برای نایلون از پلی اتیلن های سبک استفاده میشود و در نایلکس از پلی اتیلن های سنگین.

در اینجا یک مثال عامیانه برای تفاوت این دو بیان می کنیم که راحت تر قابل درک باشد. پلاستیک هایی که نرم هستند و وقتی مچاله میکنیم کمتر صدا میدهند نایلون هستند و آنهایی که بعد از مچاله شدن صدا میدهند (به اصطلاح خش خش میکنند) نایلکس هستند.

         همچنین نایلون حالت کششی دارد یعنی اگر یک محصول که مواد نایلونی در آن استفاده شده است را پاره کنیم، محل پارگی به صورت کش آمدن در مقابل پارگی مقاومت نشان میدهد ولی در نایلکس محل پارگی به سادگی ادامه پیدا میکند و به صورت یک خط تا انتهای محصول  انتقال می یابد.

هرچند که باید توجه داشته باشیم که سلفون ها هم معمولا صدای خش خش را دارند ولی با این تفاوت که نسبت به نایلکس مقاومت بیشتری دارند. نایلکس از سطحی مات برخوردار است و هیچگونه انعکاس نوری در آن اتفاق نمی افتد، ولی سطح نایلون براق است و آفتاب را منعکس میکند.

ضخامت تولید نایلکس

ضخامت نایلکس در هنگام تولید متغیر خواهد بود، در صورتیکه نایلون را نمیتوان به همین راحتی به صورت نازک تولید نمود.

هردو از قابلیت چاپ برخوردار هستند و میتوان بر روی هر دوی آنها از چاپ فلکسو و یا سیلک استفاده نمود، پس حتما به این تفاوت توجه داشته باشید.

نایلکس در ضخامت های پایین تولید می شود لذا نمی تواند وزن زیادی را تحمل کند و وزن بالا باعث پارگی آن میشود اما جنس نرم نایلون باعث شده که صدای کمتری تولید کند و کمتر مات بودن آن باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود از همین رو در فروشگاه های پوشاک و این دسته از مشاغل مشاهده می شود که از نایلون استفاده می کنند. مثلا نایلون شفاف یا نایلون رنگی چاپ دار.

انواع محصولات پلی اتیلنی سبک (نایلونی) پلاستیک و سلفون سریشا عبارتند از:

 • نایلون تبلیغاتی
 • نایلون بسته بندی
 • نایلون دسته دار در انواع: دسته رکابی، دسته موزی، دسته تقویت، دسته بندی و …
 • نایلون کشاورزی گلخانه ای (عریض)
 • نایلون شفاف
 • نایلون رنگی در انواع رنگ ها
 • پلاستیک زباله
 • پلاستیک تجدید پذیر
 • نایلون خیاری

 

قیمت

قیمت ها بستگی به نوع مواد اولیه مصرفی و افزودنی های آن نحوه دوخت، نوع دسته و خدمات انجام شده برای محصول و میزان ضخامت (میکرون) و همچنین عرض محصول بستگی دارد.

 

قیمت مواد

مواد مصرفی در تولید نایلون به سه صورت:

         – درجه یک (مواد پتروشیمی)؛ که قیمت آن معمولا توسط بورس کالا مشخص می شود. 

         – مواد ممتاز؛ که از پلاستیکهای بازیافتی با کیفیت بالاتر و تمیز تر بدست می آید که در بازار این مواد معروف به گرانول ممتاز هستند و در برخی موارد در صورتی که موارد بازیافتی خیلی خوبی برای تولید این گرانول ها استفاده شده باشد، محصول نهایی خوب و باکیفیتی بدست می آید که تفاوت چندانی با محصول اولیه ندارد، اما از این محصولات نباید در مصارف غذایی و بسته بندی مواد غذایی استفاده شود، این محصولات به دلیل بازیافتی بودن از نظر بهداشتی مناسب نیستند و نباید ارتباط مستقیم با مواد غذایی داشته باشند، ولی باعث کاهش قیمت محصول نهایی می شوند.

         – مواد درجه دو؛ که این مواد هم مثل مواد ممتاز از موارد بازیافتی به دست می آیند، با این تفاوت که در تهیه گرانول درجه دو از محصولات بازیافتی با تمیزی کمتری استفاده می شود. این مواد اصلا کیفیت و مقاومت مواد اولیه را نداشته و برای تهیه محصولات بی اهمیت تر استفاده می شود محصولاتی مانند کیسه های پلاستیک زباله و نایلون های ارزان قیمت. اما سفارش دهنده این محصولات باز هم باید توجه داشته باشد که این محصولات به هیچ وجه نباید در معرض مواد غذایی قرار بگیرند.

 

افزودنی ها

برای تهیه محصولات نایلونی و پلاستیکی افزودنی های مختلفی استفاده می شود، اما از آنجا که اکثر افراد قیمت برایشان مهم است برای کاهش قیمت محصول نهایی میتوان از مواد معدنی کربنات استفاده کرد که در بازار معروف به کلفین است. این ماده افزودنی قیمتی معادل یک پنجم مواد اصلی را دارد و معمولا از سوی تولید کنندگان با میزان 5 الی 30 درصد، برای کاهش قیمت و تولید نایلون ارزان قیمت مورد استفاده قرار میگیرد.

در استفاد از این محصول باید توجه داشت که محصول نهایی نسبت به محصول درجه یک، از قابلیت شکنندگی بالاتر و کیفیت پایین تری برخوردار است.

همچنین افزودنی هایی مانند براق کننده ها، رطوبت گیر ها، شفاف کننده ها و مستربچ ها باعث افزایش قیمت محصول نهایی می شوند.

تصویر مستربچ

 

نحوه دوخت نایلون و پلاستیک

نایلون ها و کیسه های نایلونی و پلاستیکی  زندگی روزمره ما را دگرگون کرده اند. استفاده از آن ها به شدت در حال افزایش است.

         لذا استفاده از پلاستیک و ساک های دستی و محصولاتی به این شکل باعث شده است که نیاز به سیستم ها و دستگاه های دوخت نایلون باشد. این دستگاه ها قادر هستند که این محصولات را  با انواع روش های دوخت مختلف بدوزند و آماده استفاده کنند. خدمات دوخت باید با کیفیت بالا و در انواع دوخت های بغل دوخت، ته دوخت، دوخت طولی، دوخت لبه برگردان و دو دوخت انجام شود.

انواع دستگاه های دوخت شامل دستگاه های پدالی آلومینیومی، پدالی برنجی، دوخت پرتابل، دوخت مگنتی، سیل کیسه ای پنوماتیک، دوخت رومیزی و… می باشند.

 

در ادامه به معرفی برخی از انواع روش های دوخت نایلون می پردازیم.

باید گفت که یکی از عواملی که بر قیمت نایلون تاثیر گذار است، دوخت می باشد. دوخت پلاستیک به وسیله دستگاه انجام میشود و خود دوخت زدن تاثییری در قیمت محصول نهایی ندارد، چیزی که باعث افزایش قیمت در مرحله دوخت میشود نوع دوخت و سرعت دوخت است. معمولا دوخت های بغل دوخت و مثلثی قیمت بیشتری نسبت به دوخت های دیگر دارند، زیرا که هم قیمت دستگاه دوخت بیشتر است و همچنین سرعت دوخت پایین تر است.

 

بغل دوخت

استفاده از روش های مختلف دوخت مانند بغل دوخت و یا سایر روش ها با  کمک دستگاه ها پیشرفته امروزه کار آسانی است. بسته بندی انواع محصولات مختلف نیاز به ساک ها و محصولات مختلف نایلونی دارد که باید به خوبی دوخته شده باشند. انواع و اقسام دستگاه بغل دوخت وجود دارد که می تواند با بهترین کیفیت محصولات مختلف نایلونی مانند ساک های دستی و… را با دقت بالایی دوخت بزند.

 

ته دوخت

این روش دوخت نیز یکی دیگر از روش های دوخت نایلون است که بنا به درخواست مشتری و برای محصولات نایلونی خاصی با کارایی ویژه انجام می شود. در این روش نیز می توان با استفاده از سیستم ها و دستگاه های پیشرفته عمل دوخت را به آسانی انجام داد.

 

دوخت لب برگردان

استفاده از دستگاه دوخت والی پریو برای این روش دوخت می تواند کیفیت بالایی را در تولید و دوخت محصول مورد نظر ارائه دهد. 

 

بیشتر بخوانید:  صفر تا صد دوخت نایلون و پلاستیک

دسته برای محصولات پلاستیکی و نایلونی (نایلونهای دسته دار)

معمولا برای محصولاتی که قرار باشد برای آنها دسته گذاشته شود، یکی از دسته های موزی، رکابی (فروشگاهی)، بندی (زنبیلی) و دسته موزی تقویت استفاده می شود.

دسته رکابی (فروشگاهی): رایج ترین نوع دسته ای که برای محصولات پلاستیکی استفاده می شود، دسته رکابی است. این نوع دسته به وسیله پانچ بعد از مرحله دوخت انجام می شود.

نایلون دسته رکابی به منظور جابجایی محصولات سنگین و با وزن زیاد کاربرد دارد. این نمونه بیشتر در فروشگاه ها، میوه فروشی ها، فروشگاه های زنجیره ای، هایپر مارکت ها و ابزار فروشی ها کاربرد بسیار زیادی دارد. چاپ آنها به صورت شفاف و غیر شفاف، متناسب با سلیقه و در رنگ های متنوع صورت می گیرد.

دسته موزی: بعد از دسته رکابی این نوع دسته بیشترین کاربرد را در محصولات نایلونی دارد، که بصورت بیضی یا مربع بعد از مرحله دوخت یا در هنگام دوخت (بسته به نوع دستگاه) زده می شود. این محصول یکی از انواع مورد استفاده در فروشگاه ها است که به منظور سهولت در حمل و نقل و جابجایی کالای خریداری شده مورد استفاده قرار میگیرد. نایلون دسته موزی به دلیل شکیل بودن، قابلیت چاپ پذیری بالا، و قیمت مناسب محبوبیت خاصی در بین تولیدکنندگان دارد.

شایان ذکر است که نایلون دسته موزی از چاپ پذیری خوبی برخوردار است لذا می توان انواع طرح، تصاویر، لوگو و نوشته را روی آن حک کرد و از آن به عنوان یک پلاستیک تبلیغاتی شیک استفاده نمود. نمونه هایی از کاربرد این محصول را می توان در فروشگاه های عرضه کننده پوشاک، مواد غذایی، خشکبار و تنقلات، کتاب و لوازم تحریر، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، داروخانه ها و… بیان نمود.

        دلیل نام گذاری نایلون دسته موزی را می توان بخاطر شکل خمیده و شبیه به موز دسته آن دانست. که البته با نام پلاستیک دسته سرخود نیز شناخته می شود.

نایلون دسته موزی

دسته موزی تقویت شده: این نوع دسته دقیقا همانند دسته موزی است، با این تفاوت که برای مقاومت بیشتر دسته در مقابل فشار و حجم بار، یک قطعه نایلونی از داخل به قسمت دسته نایلون به صورت حرارتی چسبانده می شود، پرس کردن یک لایه پلاستیک اضافه در قسمت داخل دسته، استحکام دسته تقویت شده و احتمال پارگی کاهش یافته و از طرفی دوام محصول افزایش پیدا می کند.

این نوع دسته قبل دوخت انجام میشود و نسبت به دسته موزی ساده و دسته رکابی قیمت بیشتری را برای محصول نهایی ایجاد میکند. می توان گفت یکی از بهترین و جذاب ترین انواع پلاستیک دسته دار، نایلون دسته تقویت است که بیشتر برای مصارف فروشگاهی که ظاهر پلاستیک اهمیت دارد استفاده می شود و اغلب به صورت چاپهای اختصاصی سفارش داده شده و آماده می‌شود اما به طور کلی هر گونه سفارش سازی برای مشتری قابل انجام است.

نایلون دسته موزی

دسته بندی (زنبیلی یا Loop یا Handle): این نوع دسته به صورت دو عدد بند اضافی بر روی محصول نهایی به صورت حرارتی دوخت می شود. این نوع دوخت همانند دسته تقویت قبل از مرحل دوخت انجام می شود و باعث افزایش قیمت محصول نهایی است.

سوال اساسی که ممکن است به ذهنتان بیاید این است که تفاوت نایلکس دسته زنبیلی با نایلون دسته زنبیلی چیست؟

شایان ذکر است که در ظاهر هیچ تفاوتی باهم ندارند اما جنس مواد اولیه نایلکسی مقاوم‌تر و دارای برخی از مواد اولیه مورد نیاز که باعث حمل وزن بیشتر و قابلیت کشسانی بیشتر نسبت به نایلون می شود می باشد. اما این نکته حائز اهمیت است که پلاستیک دسته بندی یا زنبیلی اصلا برای حمل بارهای سنگین طراحی نشده و بیشتر به ظاهر جذاب آن اهمیت داده می شود. در بیش از ۹۹ درصد مواقع نایلونهای دسته زنبیلی را همراه با چاپ سفارش می‌دهند تا بازده تبلیغاتی مناسب را از آن دریافت کنند و نایلونهای دسته زنبیلی بیشتر برای فروشگاه های لباس و پوشاک، داروخانه‌ها، لوازم آرایشی و بهداشتی و این دسته از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بیشتر بخوانید:  نایلون دسته بندی تبلیغاتی
نایلون دسته بندی

میزان افزایش قیمت دسته های بندی و تقویت بر روی محصول نهایی به دلیل استفاده از محصول بیشتر و همچنین انجام خدمات بیشتر است.

خدمات

یکی دیگر از مولفه هایی که باعث افزایش قیمت محصول نهایی می شود، خدمات بیشتر بر روی محصول نهایی است. خدماتی مانند:  لبه چسب دار کردن یا زیپ کیپ کردن محصول است که باعث افزایش قیمت محصول نایلونی می شود. 

کلمه سلفون از کلمه سلولز و دیافین به معنی شفاف گرفته شده و تشکیل شده از فیلم های شفاف و شیشه ای است سلفون لب چسب دار هم یکی از نمونه محصولاتی است که حتما باید از شفافیت خوبی برخورد دار باشد، زیرا بیشتر سفارش دهندگان این نوع پلاستیک بسته بندی می خواهند محصول یا مواد غذایی که درون پلاستیک لب چسب دار قرار می گیرد به خوبی قابل مشاهده باشد.

یکی از عوامل مهم در کیفیت سلفون لب چسب دار استفاده از مواد نو است، که تنها در صورت درخواست مشتری برای کاهش هزینه ها از مواد دسته دو یا ضایعاتی استفاده می شود. حتما تا حالا با پاکت های سی دی که دارای چسب بی کیفیت هستند و با یک بار باز و بسته شدن خاصیت چسبندگی را از دست می دهند برخورد کرده اید، این امر باعث نارضایتی زیاد مشتریان می شود.

        کیفیت چسب مصرفی باید به گونه ای باشد که خاصیت چسبندگی آن از بین نرود و فقط با استفاده طولانی مدت از مقدار چسبندگی آن کم شود، این نوع از پلاستیک جز مصرفی ترین نوع پلاستیکهای بسته بندی است.

ظاهر نایلون ها

نایلونها را از لحاظ ظاهر اصلی می توان به سه صورت نایلونهای شفاف و نایلونهای رنگی و یا نیمه شفاف و نیمه رنگی تقسیم کرد.

نایلون شفاف

مواد اولیه تولید نایلون خود به صورت کریستال های شفاف و بی رنگ است و این خاصیت باعث میشود تا محصول نهایی به خودی خود شفاف باشد.

نایلون شفاف سریشا

 

نایلون های رنگی

برای اینکه بتوانیم یک نایلون رنگی داشته باشیم، تولید کنندگان از افزودنی ها استفاده میکنند که انواع مختلفی دارد، ولی رایج ترین نوع این افزودنی ها و ایجاد تغییر رنگ استفاده از مستربچ ها است. این افزودنی که در گرید های مختلف قابل استفاده است با درصد بین 1 الی 10 درصد در مواد اولیه باعث تغییر رنگ محصول نهایی می شود. بارزترین نوع نایلون های رنگی نایلون های شیری است که در آن از مستربچ شیری استفاده شده است.

نایلون سفید و مشکی

 

نایلون های نصف رنگی نصف شفاف

برای بدست آوردن همچین محصولی کافی است که دستگاه تولید کننده قابلیت تولید همچنین محصولی را داشته باشد، تا بتوانیم همچنین نایلونی را به دست بیاوریم که یک طرف محصول شفاف و یک طرف دیگر رنگی باشد. بیشترین نوع از این محصولات را در بازار لوازم یدکی می توان مشاهده کرد.

نایلون شفاف و چاپی
نایلون شیری یک رو شفاف

یک ویژگی نایلون شیری یک رو شفاف این است که علاوه بر کیفیت محصول که از مواد درجه یک تولید میشود محصول از درون بسته بندی قابل رویت است که به جلوه و زیبایی کار افزوده میشود.

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند. این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

چاپ نایلون

چاپ، یکی از روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه بیش از پیش رشد و گسترش یافته است. چاپ نایلون به عنوان یک محصول مفید، به صرفه و کاربردی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود. استفاده از پلاستیک برای مصارف غذایی، تجاری و صنعتی به امری رایج بدل گشته است.

در ابتدا طراحی کار چاپی مورد نظر متناسب با رنگ های مورد انتخاب، صورت می گیرد. استفاده از رنگ ها در پس زمینه مناسب نمی باشد، چرا که باعث کاهش کیفیت نهایی کار می گردند. در طراحی چاپ نایلون، بهتر است اطراف کادر به اندازه چند میلیمتر فضا وجود داشته باشد تا در صورت برش، باعث از بین رفتن متن یا طرح مورد نظر چاپی نشود.

بیشتر بخوانید:  تولید و چاپ نایلون فروشگاهی و انواع آن

مزایای چاپ نایلون

چاپ نایلون اگر از کیفیت و دوام مناسب و کافی برخوردار باشد، توسط مشتری نگهداری می گردد و دور انداخته نمی شود و مجدد به عنوان کیسه خرید مورد استفاده قرار می گیرد. با دست به دست چرخیدن نایلون ها پیام تبلیغاتی شما به راحتی منتقل شده و باعث جلب نظر مخاطب می گردد.

امروزه با تغییر شیوه تبلیغات، چاپ نایلون می تواند به راحتی در زمینه پیشرفت کسب و کار مؤثر و مفید باشد. استفاده از نایلون در تبلیغات، یکی از روش های پر بازده و اثر گذار است.

انواع چاپ نایلون

چاپ نایلون در ایران معمولا به سه صورت چاپ سیلک (دستی)،  چاپ فلسکو (کلیشه ای) و چاپ هلیوگراور (سیلندری) یا روتوگراور می باشد.

1- چاپ سیلک 

چاپ سیلک یا چاپ دستی از قدیمی ترین نوع چاپ ها است که استفاده می شود هرچند که امروز دستگاه های چاپ سیلک در بازار آمده است اما اکثر افراد در این حرفه هنوز هم با دست این نوع چاپ را انجام میدهند.

چاپ سیلک

یکی از مزایای این نوع چاپ برای افردی است که توانایی خرید نایلون در حجم بالا را ندارند یا میزان نایلون کم نیاز دارند و همچنین میخواهند چاپ داشته باشند که از این نوع چاپ استفاده میکنند.

و از معایب این نوع چاپ را میتوان به سرعت پایین و همچنین تعداد رنگ مورد استفاد در چاپ را نام برد.

2- چاپ فلسکو (کلیشه ای)

در این نوع چاپ از کلیشه های ژلاتینی استفاده می شود که به دو صورت کلیشه معمولی و کلیشه های چاپ تصویر است. این نوع چاپ در اصل یک چاپ برجسته است، چرا که رنگ روی محصول قرار میگیرد اما بدلیل اینکه میزان ضخامت رنگ کم است زیاد دیده نمی شود.

دستگاه های چاپ فلسکو از یک رنگ تا 12 رنگ در بازار ایران و کارخانه جات است، در این نوع چاپ برای هر رنگ یک کلیشه جدا گانه ساخته می شود.

کلیشه چاپ نایلون سریشا

کلیشه های معمولی تنهای قابلیت چاپ را به صورت خطی یا ساده دارند و نمیتوان از قابلیت رنگ ها در این نوع چاپ استفاده کرد. اما نسبت به سیلک سرعت بالا و تعداد رنگ بیشتری را در خود جای داده است. سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 6 رنگ است.

کلیشه های چاپ تصویر نسبت به کلیشه های معمولی از ظرافت و قیمت بالاتری برخوردار است، اما با این تفاوت که میتوان از تصاویر هم در این نوع چاپ استفاده کرد. سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 8 رنگ است.

نایلون چاپی با کلیشه عکس

3- چاپ هلیوگراور (سیلندری) یا روتوگراور

این شیوه چاپ به مانند چاپ افست می باشد، اما فراهم سازی مواد چاپی از دیگر انواع چاپ، معمولا گران تر است. چاپ هلیوگراور به منظور چاپ های عالی و با کیفیت فوق العاده، می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

در این نوع چاپ برای هر یک از رنگ ها یک سلیندر به وسیله الماس تراشیده می شود. به همین دلیل میزان ظرافت و زیبایی چاپ چندین برابر چاپ فلسکو می باشد.

این چاپ برای تیراژهای بسیار بالا مناسب است، چرا که در فرآیند چاپ آن از سیلندر استفاده می گردد. در چاپ فلسکو، کلیشه های لاستیکی قابل انعطاف بکار می رود که سرعت بالای چاپ در قالب رول بر روی موادی مانند نایلون، یکی از ویژگی های بارز این نوع شیوه چاپ می باشد.

در عصر حاضر، استفاده از پلاستیک در فروشگاه ها بسیار رواج دارد و در قبال خرید، اجناس را در پلاستیک گذاشته و تحویل مشتری می دهند. زیبایی و جذابیت بصری و همچنین تنوع بسیار زیاد نیز، یکی از دلایل چاپ نایلون می باشد.

چاپ هلیو
بیشتر بخوانید:  چاپ هلیو برای نایلون و سلفون

آشنایی مختصر با محصولات تولیدی نایلون شرکت سریشا

نایلون تبلیغاتی

استفاده از نایلون تبلیغاتی چاپ دار با طرح پیش فرض و یا با طراحی اختصاصی برای کسب و کار های امروزی امری ضروری می باشد که برند و نام تجاری شما را به عموم مردم معرفی میکند.

یکی از مهم ترین موارد در کلاس کاری شما و بازده تبلیغاتی بالا برای کسب و کارتان استفاده از پلاستیک های دسته دار تبلیغاتی است که مشخصات فروشگاه یا کسب و کارتان روی آن همراه با یک چاپ با کیفیت درج شده است، زیرا با چاپ لوگو، آدرس، شبکه های اجتمایی و… باعث افزایش بازده شغل شما می شود.

 

نایلون بسته بندی

بسته بندی یک محافظ است که سلامت کالای شما را از تولید تا مصرف تضمین می کند. علاوه بر این اطلاعاتی که خریدار هنگام خرید نیاز دارد، روی آن درج می شود و در واقع پلی میان مصرف کننده و تولید کننده ست.

امروزه شرکت های صنایع غذایی به دنبال بسته بندی مواد غذایی با روش های جدید هستند که بسته بندی استفاده شده، هم سهولت در استفاده داشته باشد، هم مقاومت کافی داشته باشد تا در حین حمل و نقل تازگی مواد غذایی از بین نرود و هم نظر مشتری را جلب کند و او را ترغیب کند تا محصولش را بخرد.

یکی از انواع بسته بندی هایی که در این صنعت استفاده می شود، استفاده از نایلون بسته بندی ست. در مواد غذایی های مختلفی از نایلون بسته بندی استفاده می شود.

نایلون دسته دار

تولید و چاپ انواع نایلکس و نایلون های دسته دار با توجه به شکل دسته و استقامت وزنی بالا بیشتر در فروشگاههای مواد غذایی و مواردی که نیاز به استقامت وزنی بالا دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع نایلون های دسته دار تولید شده در مجموعه سریشا شامل:

نایلون دسته رکابی (فروشگاهی)

نایلون دسته موزی

نایلون دسته تقویت

نایلون دسته ی زنبیلی

نایلون کشاورزی گلخانه ای (عریض)

یکی از انواع نایلون، به نایلون کشاورزی یا نایلون عریض معروف است. این نوع نایلون فقط در بخش های کشاورزی کاربرد دارد و نمیتوان آن را در صنایعی همچون خودرو سازی مورد استفاده قرار داد.

نایلون کشاورزی که به آن نایلون عریض نیز میگویند در انواع مختلفی همچون یک لایه، دو لایه و چند لایه تولید میشود که هر چه مقدار ضخامت آن بالاتر میرود در نتیجه کیفیت آن افزایش می یابد.

نایلون کشاورزی (نایلون عریض) بصورت دو نوع گلخانه ای و همچنین مقاوم در برابر اشعه یو وی ساخته میشوند که کشاورز میتواند نایلون مناسب خود را تهیه و مورد استفاده قرار دهد.

نایلون شفاف

یکی از ویژگی های مواد نایلونی کدر بودن ظاهر آن نسبت به سایر مواد همانند سلفون و… می باشد.

به طور کل مواد LDPE که پایه اصلی تشکیل دهند پلاستیک ها می باشد، دارای برخی از ویژگیهای ذاتی می باشد که برای تغییر آن نمی توان از روش های مرسوم مانند افزودن مکمل و… استفاده نمود و برای حصول این موضوع باید دست به دامان دستگاه های تولید به روز شد.

نایلون شفاف در حقیقت نسل جدید کیسه های نایلونی می باشد که در عین لطافت و کشسانی زیاد دارای شفافیت بسیار ایده آل نسبت به کیسه های نایلونی مشابه می باشد.

ویژگی نایلون های شفاف را می توان این گونه بیان کرد

ویژگی اول لطافت بالای نایلون شفاف در مقابل نایلکس و کیسه های نایلکسی است.

ویژگی دوم نایلونهای شفاف این است که این قابلیت را دارند که تا عرض ۱۱۰ سانتی هم تولید میشوند و این امر باعث شده تا بتوان از این کیسه ها در مصارف مختلف استفاده نمود .در صورتی که نایلکس ها تا عرض های پایین (معمولا ۷۵) تولید میشوند.

ویژگی سوم نایلونهای شفاف، تولید در ضخامت های مختلف می باشد به نحوی که امکان تولید این کیسه ها تا ضخامت ۱۶ میکرون وجود دارد لذا برخی این محصول را به عنوان رومیزی هم مورد استفاده قرار میدهند. 

نایلون رنگی در انواع رنگ ها

برای اینکه بتوانیم یک نایلون رنگی داشته باشیم تولید کنندگان از افزودنی هایی استفاده میکنند که انواع مختلفی دارد ولی رایج ترین نوع این افزودنی ها و ایجاد تغییر رنگ نایلون استفاده از مستربچ ها است. این افزودنی که در گرید های مختلف است با درصد بین 1 الی 10 درصد در مواد اولیه باعث تغییر رنگ محصول نهایی می شود. بارزترین نوع نایلون های رنگی نایلون های شیری است که در آن از مستربچ شیری استفاده شده است.

پلاستیک زباله

کیسه های زباله مشکی جزو پرمصرف ترین نوع از کیسه زباله در بازار می باشند.

تنوع رنگ و سایز در این نوع از کیسه های نایلونی طبق سفارش مشتری امکان پذیر می باشد. 

کیسه زباله مشکی نسبت به کیسه زباله چندلایه دارای تعداد کمتری در یک کیلو می باشد. معمولا شرکت های پیمانکار نیاز به کیسه زباله رنگی یا کیسه زباله عریض دارند و از کیسه زباله مشکی استفاده می نمایند، در صورتی که با مصرف کیسه زباله های بند دار یا کیسه زباله های چند لایه می توان هم از لحاظ کیفی و هم اقتصادی انتخاب بهتری داشت.

نایلون رولی مشکی سریشا

 

پلاستیک تجدید پذیر

نایلون، اولین الیافی می باشد که انسان موفق شد آن را به وجود آورد. بزرگ ترین عیب نایلون ها که همواره مورد توجه دانشمندان و طرفداران محیط زیست قرار گرفته است، عدم تجزیه پذیری آن است، اما به دلیل مقرون به صرفه بودن و استفاده زیاد از نایلون، نمی توان از مصرف آن چشم پوشی کرد.

بیشتر بخوانید:  نایلون های تجزیه پذیر چگونه تولید می شوند؟

نایلون شیری رنگ

 نایلون شیری رنگ در اغلب اصناف مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دلایل پرمصرف بودن این محصول رنگ شیری آن است که داخل کیسه مشخص نیست، فروشندگان یا خریدارانی که قصد پوشش دارند و میخواهند محصول داخل کیسه مشخص نشود بیشتر از این نوع محصول استفاده می کنند.

نایلون تبلیغاتی طرح عمومی

استفاده از پلاستیک های چاپ دار با طرح پیش فرض و یا با طراحی اختصاصی برای کسب و کار های امروزی امری ضروری می باشد که برند و نام تجاری شما را به عموم مردم معرفی میکند.

رول شیرینگ آب معدنی

یکی از محصولات پلی اتیلنی، نایلون شیرینگ یا شرینک می باشد که از ترکیب مواد اولیه  LDPE و LLDPE  و با فرمولاسیون ویژه تولید می گردد. بدین معنا که مشاورین ما با توجه به نیاز مشتری و نوع و نحوه بسته بندی، فرمولی ارائه می دهند که محصول شما به خوبی بسته بندی شده و این لفاف شیرینگ دارای بهترین خواص مکانیکی و ظاهری باشد.

 

نایلون شیری رنگ

 نایلون شیری رنگ در اغلب اصناف مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دلایل پرمصرف بودن این محصول رنگ شیری آن است که داخل کیسه مشخص نیست، فروشندگان یا خریدارانی که قصد پوشش دارند و میخواهند محصول داخل کیسه مشخص نشود بیشتر از این نوع محصول استفاده می کنند.

نایلون تبلیغاتی طرح عمومی

استفاده از نایلون های چاپ دار با طرح پیش فرض و یا با طراحی اختصاصی برای کسب و کار های امروزی امری ضروری می باشد که برند و نام تجاری شما را به عموم مردم معرفی میکند.

رول شیرینگ آب معدنی

یکی از محصولات سریشا، نایلون شیرینگ می باشد که از ترکیب مواد اولیه  LDPE و LLDPE  و با فرمولاسیون ویژه تولید می گردد. بدین معنا که مشاورین ما با توجه به نیاز مشتری و نوع و نحوه بسته بندی، فرمولی ارائه می دهند که محصول شما به خوبی بسته بندی شده و این لفاف شیرینگ دارای بهترین خواص مکانیکی و ظاهری باشد.

نایلون

نایلون بسته بندی دستمال توالت

هر کارخانه تولید دستمال کاغذی، نیاز به یک پلاستیک نایلونی برای بسته بندی دارد، پلاستیک و سلفون سریشا با نیروهای با تجربه و ماشین آلات روز دنیا قادر به چاپ و تولید انواع نايلون دستمال توالت است.

نایلون بسته بندی نوار بهداشتی

پلاستیک بسته بندی و چاپ نوار بهداشتی هیچ تفاوتی با نايلون دستمال کاغذي ندارد، از همین رو تمام توضیحات پلاستیک دستمال کاغذی با نوار بهداشتی یکی است، از همین رو سریشا قادر به چاپ و تولید انواع نایلون نوار بهداشتی در تمام رنگبندی ها ست.

نایلون بسته بندی دستمال کاغذی

همانطور که از نام محصول پیداست این نمونه تولید شده با مواد اولیه نایلونی و cpp است که در صورت درخواست مشتری برای سفارشی کردن بسته بندی می توان این نمونه را به صورت لمینت شده نیز تولید کرد.

نایلون کلوچه و قند

یکی از انواع نایلون، نایلون شفاف است که در حقیقت بی رنگ بوده و محتویات داخل آن قابل رویت است. معمولا از این نوع نایلون ها می توان در مصارفی مانند شیرینی و کلوچه پزی و یا بسته بندی های قند استفاده کرد.

نایلون شفاف کلوچه

سفره یکبار مصرف

یکی دیگر از موارد تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا سفره یکبار مصرف  است که در انواع رنگبندی ها قابل تولید می باشد و قابلیت چاپ طلاکوب را دارد، این مورد زیر مجموعه سفره یکبار مصرف مجلسی است.

سفره یکبار مصرف سریشا
بیشتر بخوانید:  سفره های یکبار مصرف

 

نایلون پیراهن

یکی از کاربرد های نایلون شفاف، استفاده در بسته بندی پوشاک و استفاده در خشکشویی ها به عنوان روکش و کاور لباس است.

اینگونه نایلون ها در ضخامت های بسیار نازک نزدیک به ضخامت سلفون تولید می شوند تا علاوه بر نرمی، دارای شفافیت بیشتری نیز باشند.

نایلون کاور پیراهن

 

نایلون پنیر پیتزا

پنیر پیتزا یکی از محصولات تولیدی کارخانه جات لبنی است که این کارخانه ها از نایلون های بسته بندی یا استرچ برای بسته بندی این محصول استفاده می کنند. نایلون بسته بندی یکی از مهمترین نیاز های کارخانه های لبنی است که در صورت نبود نایلون، خط تولید کارخانه متوقف می شود.

نایلون پنیر پیتزا سریشا

همچنین میتوان برای بسته بندی پنیر پیتزا از نایلونهای شیری یک رو شفاف هم استفاده نمود که جلوه و زیبایی خاصی به محصول بسته بندی شده میدهد. در زیر یک نمونه از نایلونهای شیری یک رو شفاف که برای بسته بندی پنیر پیتزا بکار رفته است را نشان داده ایم.

نایلون شیری یک رو شفاف

سلفون بسته بندی نان نیمه آماده پیتزا

جنس سلفون از نوع سلفون bopp است که به دلیل اینکه کاربرد موادغذایی دارد باید از جنس مواد اولیه خوب و مرغوب تهیه شده باشد چگونگی بسته بندی در این محصول یک فاکتور موثر در جلوه و شکیل بودن محصول می باشد.

سلفون boppبسته بندی نان نیمه آماده پیتزا

نایلون چاپ هلیوگراور

چاپ هلیو قابلیت چاپ روی انواع نایلون از جمله نایلون شفاف، شیری و رنگی را دارد. پلاستیک و سلفون سریشا قادر است انواع نایلون را در انواع رنگ ها و ابعاد تولید و چاپ روی آن را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهد.

نایلون با چاپ هلیو

نایلون ساندویچ

یکی از اصلی ترین نیاز ها برای هر فست فود یا ساندویچ فروشی نایلون ساندویچ است، که هر برند غذایی نیاز به یک سلفون بسته بندی ساندویچ مخصوص خود دارند. سریشا تولید کننده انواع پلاستیک ساندویچی سرد و گرم می تواند دقیقا آنچه که در ذهن دارید را برایتان با بالا ترین کیفیت تولید کند.

نایلون ساندویچ سریشا

نایلون فنداسیون

پلاستیک فنداسیون بیشتر برای موارد ساختمانی و ساخت ساز استفاده می شود، به طور مثال برای جلوگیری از عبور آب سیمان به داخل زمین و قالب گیری بهتر سازه استفاده می شود.

نایلون فنداسیون

نایلون مرغ

پلاستیک بسته بندی مرغ تفاوت کمی در تولید با پلاستیک های عادی دارد، نایلون مرغی به صورت هلالی دوخت می خورد که باعث جلوگیری از جمع شدن خون آبه می شود، تولید این نایلون به صورت سه لایه در ضخامت های نازک با قابلیت چاپ انوع تصاویر انجام می شود.

نایلون مرغ سریشا

نایلون فرش

قالیشویی ها بیشتر نمونه های ساده نایلون فرش (نایلون عریض) را سفارش می دهند، اما در صورت درخواست امکان چاپ موارد تبلیغاتی برای راندمان فروش بالا روی نایلون بزرگ پذیرفته می شود.

می توانید برای زیبا سازی و اعتبار بیشتر از طرف مشتری نمونه پشت شیری با چاپ روی کاور فرش را سفارش دهید.

نوار خطر

در هر شهری اگر چند دقیقه ای قدم بزنید، حتما این نوع از پلاستیک را مشاهده می کنید که بیشتر برای ممانعت از ورود افراد به یک حریم خاص استفاده می شود.

همانطور که گفتیم نوار خطر برای منع ورود افراد به محیط خاصی است که در بیشتر موارد به علت خطراتی است که آن محیط برای افراد یا کارگران ایجاد می کند. به همین جهت برای اینکه محیط مورد نظر، به خوبی از بقیه محیط ها جدا شود از  نوار خطر نایلونی استفاده می کنند.

نایلون خطر
بیشتر بخوانید:  تولید نوار خطر زرد رنگ و انواع آن

نایلون برنج

یکی از پر اهمیت ترین موارد در تولید نایلون برنج کیفیت و مقاومت بالای آن در برابر وزن های سنگین است، که گروه تولیدی سریشا به صورت تضمینی انواع نایلون را تولید می کند.

نایلون برنج سریشا

نايلون تشک

یکی از مهم ترین عوامل در نو نگاه داشتن تشک تا زمان استفاده مشتری پلاستیک بسته بندی تشک است که بسیاری از کارخانه های تولیدی تشک برای راندمان تبلیغاتی و کلاس کاری از چاپ روی نايلون تشک نیز استفاده می کنند.

نایلون تشک

 

پلاستیک کیلویی

سریشا تولید کننده انواع محصولات پلاستیکی پلی اتیلنی است، تمام محصولات عبارتند از نایلون، نایلکس، استرچ، سلفون، پلاستیک دسته دار و… که تمام آن ها به صورت کیلویی به فروش می رسد.

از همین رو انواع پلاستیک کیلویی با نازل ترین قیمت ها به فروش می رسد که خود این مورد به دو دسته نایلون کیلویی و نایلکس کیلویی تقسیم بندی می شود.

 

نايلون بسته بندي قطعات خودرو

تمام کارخانه های تولیدی و وارد کنندگان قطعات خودرو برای بسته بندی و فروش محصولات خود به یک نايلون بسته بندي قطعات خودرو نیاز دارند، پلاستیک و سلفون سریشا با بروز ترین ماشین آلات قادر به رفع تمام نیاز های شما در رابطه با نایلون بسته بندی برای انواع قطعات صنعیتی و ماشین سازی است.

نایلون لوازم یدکی

نايلون استخر

استخر هایی که دارای کف خاکی یا کف های مهندسی شده عایق دار نیستند نمی توانند آب را ذخیره کنند و باعث هدر رفتن آن در طول زمان می شوند، زیرا مقدار قابل توجه ای از آن از کف یا دیواره های استخر نشست می کند. از گذشته روش های مختلفی برای هدر نرفتن آب استفاده می شده مانند کاهگل کردن کف استخر، سیمان، ایزوگام، سنگ و سیمان، دوغاب، آجرچینی، بتن مسلح و… که با توجه به میزان هزینه و منطقه کاربرد های متفاوتی دارد، اما عایقی که در هر منطقه ای قابل استفاده در سریع ترین زمان ممکن است همراه با قیمتی ناچیز نسبت به دیگر عایق ها، نايلون استخر (پلاستیک کف استخر) است.

نایلون تبلیغاتی ارزان 

به طور کلی برای سفارش نایلون تبلیغاتی باید یا از نمونه های آماده از قبل تولید شده یکی را انتخاب کنید یا اینکه نمونه یا لوگو خود یا هر آنچه که می خواهید را به ما ارجاع دهید تا با بالا ترین کیفیت روی نایلون چاپ کنیم.

از نمونه های آماده می توان به طرح های لبخند، آدیداس، پوما و… که نام بردن همه آن ها امکان پذیر نیست، اشاره کرد.

برای دریافت نمونه های آماده کافیست با دفتر مرکزی ارتباط برقرار کنید.

نایلون طرح عمومی

پلاستیک خیاری

به پلاستیکهای بدون بسته سایز بزرگی که برای مصارفی مانند یخ، میوه فروشی ها و دیگر بسته بندی های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد پلاستیک خیاری می گویند. یکی از مهم ترین موارد در تولید نایلون خیاری مقاومت بالای آن در برابر وزن های سنگین است که در ادامه بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

 

نایلون بسته بندی قند و شکر

پلاستیک و سلفون سریشا قادر به تولید انواع نایلون بسته بندی قند و شکر در تمام ابعاد و سایز بندی ها است که تمام موارد چاپی روی پلاستیک را انجام می دهد.

        در ادامه مطلب می توانید انواع سلفون قند و سلفون شکر را مشاهده کنید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

نایلون شفاف قند سریشا

پلاستیک قابل بازیافت

در اولین مرحله برای تولید موارد پلاستیکی از مواد اولیه پلی اتیلنی نو و درجه 1 استفاده می شود که قابل بازیافت است، این مواد را به وسیله دستگاه شستشو، به طور کامل شسته و با خرد کردن آن ها می توان باز دوباره به مرحله تولید بازگردانیم. اما پلاستیکی که یک باره یا دوباره بازیافت می شود هیچگاه نمی تواند کیفیت مواد اولیه نو را داشته باشد، اما برای کاهش هزینه ها می توانید از مواد اولیه ضایعاتی یا همان بازیافت شده استفاده کنید.

 

نايلون آبياری

همانطور که از نام این محصول پیداست، این مورد بیشتر مورد مصرف برای کشاورزی و آبیاری است. اما کاربرد این محصول تنها به این مورد خلاصه نمی شود بلکه در موارد ساخت و ساز و ساختمانی نیز کاربرد های وسیعی دارد.

نایلون آبیاری سریشا
بیشتر بخوانید:  نایلون های آبیاری و کشاورزی

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند.

        این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند. 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

پلاستیک و سلفون سریشا

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]
تگ ها : آموزش تولید نایلون و نایلکس آموزش خط تولید نایلون و نایلکس ادرس کارخانه تولید نایلون در تهران اموزش تولید نایلون شیرینگ اموزش تولید نایلون فریزر انواع نایلون بسته بندی حبوبات انواع نایلون دسته تقویت انواع نایلون گلخانه ای انواع نایلون های بسته بندی بازار فروش نایلون دسته دار بازار نایلون شیراز بازار نایلون و نایلکس تهران بزرگترین کارخانه تولید نایلون و نایلکس تهران پخش عمده نایلون دسته دار پخش نایلون دسته موزی پلاستيك زباله پلاستیک دسته دار پلاستیک زباله پلاستیک زباله اصفهان پلاستیک زباله بزرگ پلاستیک زباله بند پلاستیک زباله به انگلیسی پلاستیک زباله بیمارستانی پلاستیک زباله پیلگون پلاستیک زباله در مشهد پلاستیک زباله رولی پلاستیک زباله زرد پلاستیک زباله ضد گربه پلاستیک زباله عفونی پلاستیک زباله فروش پلاستیک زباله قیمت پلاستیک زباله کوچک پلاستیک زباله کیلویی پلاستیک زباله ماشین پلاستیک زباله مشهد پلاستیک زباله نانو پلاستیک نایلون شیراز پلاستیک و سلفون پلاستیک و سلفون ترجمه کیسه زباله به انگلیسی توليد كننده نايلون حبابدار تولید انواع نایلون بسته بندی تولید پلاستیک تولید پلاستیک pvc تولید پلاستیک از نفت تولید پلاستیک از نفت خام تولید پلاستیک اصفهان تولید پلاستیک بسته بندی تولید پلاستیک تجزیه پذیر تولید پلاستیک در ایران تولید پلاستیک در مشهد تولید پلاستیک دسته دار تولید پلاستیک دسته دار مشهد تولید پلاستیک زباله تولید پلاستیک زباله در تولید پلاستیک زباله مشهد تولید پلاستیک زیپ دار تولید پلاستیک سبز تولید پلاستیک شیراز تولید پلاستیک فریزر تولید پلاستیک فریزر قم تولید پلاستیک فریزر و زباله تولید پلاستیک فریزری تولید پلاستیک کارخانه تولید پلاستیک مشهد تولید پلاستیک های تجزیه پذیر تولید کنندگان نایلون بسته بندی تولید کنندگان نایلون در اصفهان تولید کنندگان نایلون در تبریز تولید کنندگان نایلون زباله تولید کنندگان نایلون شیرینگ تولید کنندگان نایلون شیرینگ در تهران تولید کنندگان نایلون عریض تولید کنندگان نایلون گلخانه ای تولید کنندگان نایلون و نایلکس اصفهان تولید کننده پلاستیک دسته دار تولید کننده پلاستیک زباله تولید کننده نایلون اصفهان تولید کننده نایلون بسته تولید کننده نایلون بسته بندی در تبریز تولید کننده نایلون پلاستیکی تولید کننده نایلون تبریز تولید کننده نایلون تبلیغاتی تولید کننده نایلون حبابدار تولید کننده نایلون حبابدار اصفهان تولید کننده نایلون حبابدار در تبریز تولید کننده نایلون حبابدار در تهران تولید کننده نایلون حبابدار کرج تولید کننده نایلون حبابدار مشهد تولید کننده نایلون در تبریز تولید کننده نایلون در تهران تولید کننده نایلون در شیراز تولید کننده نایلون دسته بندی تولید کننده نایلون دسته دار تولید کننده نایلون زباله تولید کننده نایلون شیرینگ تولید کننده نایلون شیرینگ در مشهد تولید کننده نایلون عریض تولید کننده نایلون عریض کشاورزی تولید کننده نایلون کشاورزی تولید کننده نایلون های تبلیغاتی تولید کننده نایلون و نایلکس در تهران تولید کیسه زباله تولید کیسه زباله اصفهان تولید کیسه زباله بند دار تولید کیسه زباله بیمارستانی تولید کیسه زباله خودرو تولید کیسه زباله در اصفهان تولید کیسه زباله در تبریز تولید کیسه زباله در شیراز تولید کیسه زباله در قزوین تولید کیسه زباله رولی تولید کیسه فریزر تولید کیسه فریزر چسبی تولید کیسه فریزر در تبریز تولید کیسه فریزر در منزل تولید کیسه فریزر رولی تولید کیسه فریزر و زباله تولید نایلکس اصفهان تولید نایلکس تهران تولید نایلکس در خراسان رضوی تولید نایلکس در مشهد تولید نایلکس شیراز تولید نایلکس و نایلون تولید نایلون تولید نایلون اصفهان تولید نایلون بسته بندی تولید نایلون بسته بندی اصفهان تولید نایلون پارچه ای تولید نایلون پلاستیک تولید نایلون تبریز تولید نایلون تبلیغاتی تولید نایلون تجدید پذیر تولید نایلون تهران تولید نایلون تهرانپارس تولید نایلون جهت بسته بندی تولید نایلون چاپدار تولید نایلون حبابدار تولید نایلون حبابدار تهران تولید نایلون حبابدار در تولید نایلون حبابدار در ایران تولید نایلون خیاری تولید نایلون در تولید نایلون در استان اصفهان تولید نایلون در اصفهان تولید نایلون در تبریز تولید نایلون در تهران تولید نایلون در خراسان رضوی تولید نایلون در شیراز تولید نایلون در مشهد تولید نایلون دسته تولید نایلون دسته تقویت تولید نایلون دسته دار تولید نایلون دسته دار در شیراز تولید نایلون دسته دار کرج تولید نایلون دسته موزی تولید نایلون رکابی تولید نایلون زباله تولید نایلون شیراز تولید نایلون شیرینگ تولید نایلون شیرینگ در شیراز تولید نایلون شیرینگ دستگاه تولید نایلون عریض تولید نایلون عریض در اصفهان تولید نایلون عریض در تبریز تولید نایلون عریض در کرج تولید نایلون عریض در مشهد تولید نایلون عریض کشاورزی تولید نایلون فریزر تولید نایلون فریزر در منزل تولید نایلون قابل بازیافت تولید نایلون کشاورزی اصفهان تولید نایلون کشاورزی در تولید نایلون کشاورزی یزد تولید نایلون نایلکس دسته دار تولید نایلون های عریض تولید نایلون و پلاستیک در تهران تولید نایلون و چاپ تولید نایلون و کیسه زباله تولید نایلون و نایلکس تولید نایلون و نایلکس اصفهان تولید نایلون و نایلکس تبریز تولید نایلون و نایلکس تجزیه پذیر تولید نایلون و نایلکس تهران تولید نایلون و نایلکس در تولید نایلون و نایلکس در اهواز تولید نایلون و نایلکس در تبریز تولید نایلون و نایلکس در شیراز تولید نایلون و نایلکس در قزوین تولید نایلون و نایلکس در مازندران تولید نایلون و نایلکس در یزد تولید نایلون و نایلکس قزوین تولید نایلون و نایلکس کرج تولید نایلون و نایلکس مازندران تولید و چاپ انواع نایلون تولید و چاپ نایلون اصفهان تولید و چاپ نایلون تبلیغاتی تولید و چاپ نایلون در مشهد تولید و چاپ نایلون شیرینگ تولید و چاپ نایلون کرج تولید و چاپ نایلون و نایلکس تولید و چاپ نایلون و نایلکس - قزوين تولید وپخش نایلون شیرینگ تولیدات کیسه زباله تولیدی پلاستیک تولیدی پلاستیک دسته دار تولیدی پلاستیک زباله و فریزر تولیدی کیسه فریزر تولیدی نایلکس تولیدی نایلون تولیدی نایلون اصفهان تولیدی نایلون باستان تولیدی نایلون بسته بندی تولیدی نایلون پلاستیک تولیدی نایلون پلاستیک صدیقین تولیدی نایلون پلاستیکی تولیدی نایلون تبلیغاتی تولیدی نایلون تهران تولیدی نایلون چاپی تولیدی نایلون حباب دار تولیدی نایلون حبابدار تولیدی نایلون حبابدار در تولیدی نایلون در اصفهان تولیدی نایلون در تبریز تولیدی نایلون در شیراز تولیدی نایلون در قزوین تولیدی نایلون در مشهد تولیدی نایلون دسته بندی تولیدی نایلون دسته دار تولیدی نایلون رکابی تولیدی نایلون رنگی تولیدی نایلون زباله تولیدی نایلون زباله تبریز تولیدی نایلون زباله تهران تولیدی نایلون سپید تولیدی نایلون شناژی تولیدی نایلون شیراز تولیدی نایلون شیرینگ تولیدی نایلون طرح دار تولیدی نایلون عریض تولیدی نایلون عریض گلخانه ای تولیدی نایلون عریض نوری تولیدی نایلون فریزر تولیدی نایلون فنداسیون تولیدی نایلون و نایلکس تولیدی نایلون و نایلکس اهواز تولیدی نایلون و نایلکس باقرشهر تولیدی نایلون و نایلکس پژمان تولیدی نایلون و نایلکس درویش تولیدی نایلون و نایلکس عیسی نژاد چاپ پلاستیک چاپ پلاستیک در مشهد چاپ نايلون تبليغاتي چاپ نایلکس چاپ نایلکس در مشهد چاپ نایلون چاپ نایلون 4 رنگ چاپ نایلون اصفهان چاپ نایلون البرز tehran province Tehran چاپ نایلون بازار تهران چاپ نایلون بسته بندی چاپ نایلون بسته بندی حبوبات چاپ نایلون تبلیغاتی ارزان چاپ نایلون تبلیغاتی اصفهان چاپ نایلون تبلیغاتی تهران چاپ نایلون تبلیغاتی در اصفهان چاپ نایلون تبلیغاتی در تهران چاپ نایلون تبلیغاتی در کرج چاپ نایلون تبلیغاتی قیمت چاپ نایلون در تهران چاپ نایلون در قم چاپ نایلون در مشهد چاپ نایلون دسته چاپ نایلون دسته تقویت چاپ نایلون دسته تقویت دستگاه چاپ نایلون دسته دار چاپ نایلون رول چاپ نایلون رولی چاپ نایلون سپید چاپ نایلون شیراز چاپ نایلون فروشگاهی چاپ نایلون فریزر چاپ نایلون کرج چاپ نایلون مشهد چاپ نایلون همدان حامد فدایی خراسان رضوی خرید پلاستیک بسته بندی حبوبات خرید پلاستیک زباله کیلویی خرید خط تولید نایلون دسته خرید دستگاه تولید نایلون زباله خرید دستگاه تولید نایلون فریزر خرید عمده نایلون دسته دار خرید نایلکس خرید نایلون خرید نایلون cd خرید نایلون استرچ خرید نایلون بسته بندی خرید نایلون بسته بندی حبوبات خرید نایلون تجدید پذیر خرید نایلون حبابدار خرید نایلون حبابدار ضربه گیر خرید نایلون حبابی خرید نایلون دسته خرید نایلون دسته دار عمده خرید نایلون دسته موزی خرید نایلون زیپ دار خرید نایلون سوسیس خرید نایلون شیراز خرید نایلون شیرینگ خرید نایلون صندلی خودرو خرید نایلون عریض خرید نایلون کیلویی خرید نایلون گلخانه خرید نایلون گلخانه ای خرید نایلون گلخانه تهران خرید نایلون متری خرید نایلون و نایلکس خریدار نایلون خریدار نایلون شیرینگ خریدار نایلون ضایعات خریدار نایلون ضایعاتی سفارش بسته بندی پلاستیکی سفارش نایلکس سفارش نایلون سفارش نایلون بسته بندی سفره نایلون سپید سلفون سود تولید پلاستیک سود تولید نایلون سود تولید نایلون و نایلکس شرکت تولید پلاستیک دسته دار شرکت تولید نایلون اصفهان شرکت تولید نایلون در اصفهان شرکت تولید نایلون در تهران شرکت تولید نایلون در شیراز شرکت تولید نایلون دسته دار شرکت تولید نایلون عریض شرکت تولیدی نایلون شرکت تولیدی نایلون در تهران شرکت تولیدی نایلون سپید شرکت تولیدی نایلون و نایلکس شرکت شیراز نایلون استان فارس شرکت نایلون حبابی شرکت نایلون سپید شرکت نایلون سپید tehran province tehran شرکت نایلون شیراز شرکتهای تولید نایلون و نایلکس شیراز نایلون سفره شیرینگ شیرینگ و استربچ صادرات صادرات نایلکس صادرات نایلون صادرات نایلون به افغانستان صادرات نایلون به عراق ضایعات نایلون رنگی طرح توجیهی تولید پلاستیک دسته دار طرح توجیهی تولید نایلون دسته طرح توجیهی تولید نایلون فریزر طرح توجیهی تولید نایلون کشاورزی طرح توجیهی تولید نایلون و چاپ روی آن طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس با قابلیت تجزیه پذیری طرح نایلون چاپی عکس نایلون دسته عمده فروشی نایلون شیراز فرآیند تولید نایلون حبابدار فرایند تولید نایلون دسته دار فرایند تولید نایلون و نایلکس فروش پلاستیک بسته بندی حبوبات فروش پلاستیک زباله در اصفهان فروش خط تولید نایلون حبابدار فروش دستگاه تولید پلاستیک دسته دار فروش دستگاه تولید پلاستیک فریزر فروش دستگاه تولید نایلون اصفهان فروش دستگاه تولید نایلون تبریز فروش دستگاه تولید نایلون زباله فروش دستگاه تولید نایلون شیرینگ فروش دستگاه تولید نایلون فریزر فروش دستگاه تولید نایلون کشاورزی فروش عمده نایلون دسته دار فروش کارخانه تولید نایلون و نایلکس فروش نایلکس فروش نایلون فروش نایلون uv فروش نایلون بازار تهران فروش نایلون بسته بندی حبوبات فروش نایلون تجدید پذیر فروش نایلون چاپی فروش نایلون حبابی فروش نایلون دسته فروش نایلون دسته دار فروش نایلون دسته موزی فروش نایلون رنگی فروش نایلون شیرینگ اصفهان فروش نایلون شیرینگ حرارتی فروش نایلون شیرینگ در تبریز فروش نایلون شیرینگ در کرج فروش نایلون شیرینگ در مشهد فروش نایلون گلخانه ای فروش نایلون گلخانه ای در تهران فروش نایلون گلخانه ای در کرج فروش نایلون گلخانه تبریز فروش نایلون گلخانه تهران فروش نایلون گلخانه در تبریز فروش نایلون گلخانه در تهران قيمت نايلون حباب دار قیمت انواع نایلون شیرینگ قیمت به روز نایلون دسته دار قیمت پلاستیک زباله بزرگ قیمت پلاستیک زباله رولی قیمت پلاستیک زباله کیلوی قیمت پلاستیک زباله کیلویی قیمت چاپ نایلون دسته تقویت قیمت روز نایلکس قیمت روز نایلون قیمت روز نایلون دسته دار قیمت روز نایلون شیرینگ قیمت روز نایلون گلخانه ای قیمت رول نایلون شیرینگ قیمت طراحی بسته بندی حبوبات قیمت عمده انواع نایلون دسته دار قیمت عمده نایلون دسته رکابی قیمت عمده نایلون دسته موزی قیمت کیسه نایلون دسته دار قیمت محصولات نایلون سپید قیمت مواد اولیه نایلون دسته دار قیمت نایلکس قیمت نایلون بسته بندی قیمت نایلون بسته بندی حبوبات قیمت نایلون چاپی قیمت نایلون حبابدار اصفهان قیمت نایلون حبابدار بسته بندی قیمت نایلون حبابدار ضربه گیر قیمت نایلون در بازار تهران قیمت نایلون دسته بندی قیمت نایلون دسته تقویت قیمت نایلون دسته دار قیمت نایلون دسته دار تبلیغاتی قیمت نایلون دسته دار عمده قیمت نایلون دسته دار کیلویی قیمت نایلون دسته رکابی قیمت نایلون دسته موزی قیمت نایلون رنگی قیمت نایلون رنگی کوچک قیمت نایلون شیرینگ قیمت نایلون شیرینگ پالت قیمت نایلون شیرینگ در اصفهان قیمت نایلون شیرینگ در شیراز قیمت نایلون عریض قیمت نایلون عریض گلخانه ای قیمت نایلون فریزر قیمت نایلون فریزر رولی قیمت نایلون فریزر عمده قیمت نایلون گلخانه uv قیمت نایلون گلخانه ای قیمت نایلون گلخانه پرشین قیمت نایلون گلخانه تبریز قیمت نایلون گلخانه تهران قیمت نایلون گلخانه در تبریز قیمت نایلون گلخانه کیلویی قیمت نایلون گلخانه متری قیمت نایلون گلخانه نیلوفر یزد قیمت نایلون گلخانه یو وی قیمت نایلون های گلخانه ای قیمت هر کیلو نایلون شیرینگ کاتالوگ نایلون سپید کارخانه تولید پلاستیک کارخانه تولید پلاستیک فریزر کارخانه تولید دستگاه نایلون و نایلکس کارخانه تولید نایلون کارخانه تولید نایلون اصفهان کارخانه تولید نایلون پلاستیکی کارخانه تولید نایلون تبریز کارخانه تولید نایلون تبلیغاتی کارخانه تولید نایلون حبابدار کارخانه تولید نایلون در اصفهان کارخانه تولید نایلون در تبریز کارخانه تولید نایلون در تهران کارخانه تولید نایلون در شیراز کارخانه تولید نایلون دسته کارخانه تولید نایلون دسته دار در تبریز کارخانه تولید نایلون زباله کارخانه تولید نایلون شیراز کارخانه تولید نایلون شیرینگ کارخانه تولید نایلون عریض کارخانه تولید نایلون فریزر تبریز کارخانه تولید نایلون کشاورزی در اصفهان کارخانه تولید نایلون کشاورزی در تهران کارخانه تولید نایلون و نایلکس کارخانه تولید نایلون و نایلکس اصفهان کارخانه تولید نایلون و نایلکس تهران کارخانه تولید نایلون و نایلکس در اصفهان کارخانه تولید نایلون و نایلکس در ایران کارخانه تولید نایلون و نایلکس در تبریز کارخانه تولید نایلون و نایلکس در تهران کارخانه تولید نایلون و نایلکس در شیراز کارخانه تولید نایلون و نایلکس قزوین کارخانه تولید نایلون و نایلکس کرج کارخانه تولید نایلون و نایلکس مازندران کارخانه تولید نایلون و نایلکس مشهد کارخانه تولید و چاپ نایلون کارخانه تولیدی نایلون و نایلکس کارخانه نایلون حبابی کارخانه نایلون دسته موزی کارخانه نایلون رنگی کارخانه نایلون سپید کارخانه نایلون شیراز کارخانه های تولید نایلون در تهران کارخانه های تولید نایلون و نایلکس کارخانه های تولید نایلون و نایلکس اصفهان کارخانه های تولید نایلون و نایلکس در مشهد کارگاه تولید نایلون اصفهان کارگاه تولید نایلون پلاستیکی کارگاه تولید نایلون فریزر کارگاه تولید نایلون و نایلکس کارگاه تولیدی نایلون و نایلکس کیسه زباله کیسه زباله بزرگ بند دار کیسه زباله بزرگ پنگوئن کیسه زباله به انگلیسی کیسه زباله بیمارستانی کیسه زباله رولی کیسه زباله رولی آرتا کیسه زباله رولی بادوک کیسه زباله رولی بند دار کیسه زباله رولی بیتا کیسه زباله رولی پارسا کیسه زباله رولی پرفراژ دار کیسه زباله رولی پیلگون کیسه زباله رولی دیجی کیسه زباله رولی رافونه کیسه زباله رولی سمر کیسه زباله رولی شهر پاک کیسه زباله رولی طوفان کیسه زباله رولی کفشدوزک کیسه زباله رولی کوچک کیسه زباله عفونی کیسه زباله عفونی بیمارستانی کیسه زباله قیمت کیسه زباله کیلویی کیسه زباله کیلویی چند کیسه نایلون دسته موزی گرانول نایلون رنگی لیست قیمت نایلون لیست قیمت نایلون گلخانه ای ماشین آلات تولید نایلون بسته بندی ماشین تولید پلاستیک زباله محصولات شرکت نایلون سپید محصولات شیراز نایلون محصولات نایلون سپید مراحل تولید نایلون حبابدار مراحل تولید نایلون دسته مراحل تولید نایلون فریزر مراحل تولید نایلون و نایلکس مراحل ساخت پلاستیک از نفت خام مرکز فروش نایلون دسته دار مرکز فروش نایلون گلخانه ای در تهران مشهد معنی کیسه زباله به انگلیسی مواد اولیه تولید نایلون دسته نايلون تبليغاتي نايلون شفاف لتغليف نايلون شفاف للطاولات نايلون فريزر به انگليسي نايلون كشاورزي نايلون گلخانه نايلون گلخانه uv نایلکس نایلکس بسته بندی نایلکس چاپ دار نایلکس چاپی نایلکس خراسان رضوی نایلکس در خراسان رضوی نایلکس دسته دار نایلکس سوپر مارکتی نایلکس شیری نایلکس صادراتی نایلکس عمومی نایلکس و سلفون نایلون نایلون pvc نایلون بازار تهران نایلون برای بسته بندی حبوبات نایلون بسته بندی نایلون بسته بندی بزرگ نایلون بسته بندی تبریز نایلون بسته بندی حبوبات نایلون بسته بندی حبوباتی نایلون بسته بندی حرارتی نایلون بسته بندی خشکبار نایلون بسته بندی خیار نایلون بسته بندی دسته نایلون بسته بندی زیپ دار نایلون بسته بندی شیرینگ نایلون بسته بندی علوفه نایلون بسته بندی قطعات خودرو نایلون بسته بندی کالباس نایلون بسته بندی کوچک نایلون بسته بندی کیک نایلون بسته بندی لباس نایلون بسته بندی مبلمان نایلون بسته بندی مرغ نایلون بسته بندی مواد غذایی نایلون بسته بندی نان نایلون بسته بندی نان لواش نایلون بسته بندی وکیوم نایلون تبلیغاتی نایلون تبلیغاتی تهران نایلون تبلیغاتی داروخانه نایلون تبلیغاتی در اصفهان نایلون تبلیغاتی در تبریز نایلون تبلیغاتی در تهران نایلون تبلیغاتی در کرج نایلون تبلیغاتی در مشهد نایلون تبلیغاتی دسته بندی نایلون تبلیغاتی دسته دار نایلون تبلیغاتی شرکت نایلون تبلیغاتی قیمت نایلون تبلیغاتی کرج نایلون تبلیغاتی کوچک نایلون تبلیغاتی مانتو نایلون تجدید پذیر نایلون تولیدی نایلون چاپ نایلون چاپ دار نایلون چاپ نگین نایلون چاپدار نایلون چاپی نایلون چاپی بسته بندی نایلون حباب دار نایلون حباب دار ارزان قیمت نایلون حباب دار اسباب کشی نایلون حباب دار جهت اسباب کشی نایلون حباب دار خرید نایلون حبابدار آسمان نایلون حبابدار از کجا نایلون حبابدار از کجا بخرم نایلون حبابدار بازار نایلون حبابدار تبریز نایلون حبابدار تهران نایلون حبابدار چیست نایلون حبابدار در بازار تهران نایلون حبابدار در تبریز نایلون حبابدار در کرج نایلون حبابدار ضربه گیر نایلون حبابدار فروش نایلون حبابدار قیمت نایلون حبابدار کرج نایلون حبابدار محافظ نایلون حبابدار مشهد نایلون حبابدار مشهد قیمت نایلون حبابی نایلون حبابی ضربه گیر نایلون حبابی قیمت نایلون خراسان رضوی نایلون خرید نایلون خرید چاپ نایلون خرید عمده ف نایلون خرید فروشگاه نایلون در بازار تهران نایلون در خراسان رضوی نایلون دستگاه شیرینگ پک نایلون دسته نایلون دسته بندی نایلون دسته بندی تبلیغاتی نایلون دسته تقویت نایلون دسته تقویت تبلیغاتی نایلون دسته دار نایلون دسته دار عمده نایلون دسته دار قیمت نایلون دسته رکابی نایلون دسته رکابی تبلیغاتی نایلون دسته موزی نایلون دسته موزی چاپ سیلک نایلون دسته موزی خام نایلون رکابی رنگی نایلون رنگی نایلون رنگی دسته دار نایلون رنگی رولی نایلون رنگی ضایعاتی نایلون رنگی فروشی نایلون رنگی کوچک نایلون ساده نایلون سپید نایلون سپید آدرس نایلون سپید استخدام نایلون سپید اصفهان نایلون سپید تهران نایلون سپید عباس آباد نایلون سپید فاطمی نایلون سپید مشهد نایلون سپید یزد نایلون سریشا نایلون شفاف نایلون شفاف رومیزی نایلون شیراز نایلون شیری نایلون شیرینگ نایلون شیرینگ pof نایلون شیرینگ pvc نایلون شیرینگ اصفهان نایلون شیرینگ بسته بندی نایلون شیرینگ پک نایلون شیرینگ پک حرارتی نایلون شیرینگ پلی کام نایلون شیرینگ پی وی سی نایلون شیرینگ تبریز نایلون شیرینگ تونلی نایلون شیرینگ حرارتی نایلون شیرینگ خرید نایلون شیرینگ در تبریز نایلون شیرینگ در شیراز نایلون شیرینگ در کرج نایلون شیرینگ درب نایلون شیرینگ رنگی نایلون شیرینگ شیراز نایلون شیرینگ قیمت نایلون شیرینگ کرج نایلون شیرینگ مشهد نایلون شیرینگ و بسته بندی نایلون شیرینگ یزد نایلون صادراتی نایلون ضخیم رنگی نایلون عریض نایلون عریض اصفهان نایلون عریض پوشش پلاستیک نایلون عریض تبریز نایلون عریض ریحانی نایلون عریض ساختمانی نایلون عریض سبز نایلون عریض صنعتی نایلون عریض فخر نایلون عریض قیمت نایلون عریض کرج نایلون عریض کشاورزی نایلون عریض کشاورزی تبریز نایلون عریض کیلویی نایلون عریض گلخانه نایلون عریض مشکی نایلون عریض نوری نایلون عریض یزد نایلون فروشی بازار تهران نایلون فریزر نایلون فریزر به انگلیسی نایلون فریزر پاندا نایلون فریزر پنگوئن نایلون فریزر تبریز نایلون فریزر چسبی نایلون فریزر دیجی کالا نایلون فریزر رولی نایلون فریزر زیپ دار نایلون فریزر زیپی نایلون فریزر متین نایلون فریزر مروارید نایلون فریزر مهر نایلون کشاورزی نایلون کشاورزی اردبیل نایلون کشاورزی اصفهان نایلون کشاورزی انواع نایلون کشاورزی تهران نایلون کشاورزی شیراز نایلون کشاورزی همدان نایلون کشاورزی قیمت نایلون کشاورزی کرج نایلون کشاورزی مقیمی نایلون کشاورزی یزد نایلون گلخانه نایلون گلخانه uv نایلون گلخانه ارومیه نایلون گلخانه ای نایلون گلخانه ای پرشین نایلون گلخانه ای تبریز نایلون گلخانه ای ترک نایلون گلخانه ای تهران نایلون گلخانه ای در اصفهان نایلون گلخانه ای در تهران نایلون گلخانه ای در رشت نایلون گلخانه ای فخر نایلون گلخانه ای مشهد نایلون گلخانه ای یزد نایلون گلخانه پرشین نایلون گلخانه تبریز نایلون گلخانه تهران نایلون گلخانه خرید نایلون گلخانه در تبریز نایلون گلخانه دست دوم نایلون گلخانه دیوار نایلون گلخانه سمن پلاست نایلون گلخانه شیراز نایلون گلخانه عریض نایلون گلخانه قیمت نایلون گلخانه کرج نایلون گلخانه مشهد نایلون گلخانه یو وی نایلون متری رنگی نایلون مخصوص بسته بندی حبوبات نایلون مخصوص گلخانه قیمت نایلون نخ نایلون های رنگی نایلون های عریض نایلون های گلخانه ای نایلون و سلفون نایلون و نایلکس نایلون و نایلکس تهران نایلون و نایلکس دسته نایلون و نایلکس دسته دار نحوه تولید نایلون دسته نحوه تولید نایلون زباله نحوه تولید نایلون فریزر نحوه تولید نایلون و نایلکس نصب نایلون گلخانه تهران نمایندگی نایلون سپید نمایندگی نایلون سپید در شیراز نمایندگی نایلون شیراز،

13 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید