Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر
سلفون

کامل ترین مقاله در مورد سلفون در اینترنت

تا پایان این مقاله با سریشا همراه شوید.

تولید سلفون (سلفون بسته بندی) ، سلفون ترس (سلفون غذایی) ، سلفون متالایز

 

تبریک

اگر قصد خرید سلفون برای بسته بندی خود را دارید و یا تولید کننده یکی از این محصولات  هستید ، شما جزو محدود افرادی هستید که قوی ترین مقاله ای که تاکنون در مورد تولید سلفون و انواع سلفون بسته بندی در اینترنت منتشر شده است را می خوانید .

پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است ، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند . این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند . 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید .

سلفون

سلفون هم مثل بقیه محصولات پلاستیکی از دسته پلیمرها هستند . در ابتدای این مقاله به توضیح مختصری درباره پلیمرها می پردازیم و بعد به محصولات تولیدی که با نام سلفون شناخته می شوند ، می پردازیم .

پلیمر واژه ای یونانی است که از دو بخش “پلی” و “مر” تشکیل شده است که به معنی “زیاد” و “قطعه” می باشد .
پلیمر به ترکیبات شیمیایی گفته می شود که دارای مولکول بزرگی هستند که این مولکول از بخش های تکرار شونده تشکیل می شود .
پلیمر ها را می توان در طبیعت به وفور یافت ، مانند : چوب ، کائوچو ، الماس ، گرافیت و پروتئین ها . همچنین پلیمر ها به صورت مصنوعی نیز وجود دارند ، مانند : پلاستیک ها ، سلفون ، نایلون ، نایلکس ، شیشه ، چسب ها و بتن .

سلفون چاپی سریشا

پلیمر های پر کابرد در صنعت پلاستیک

PE پلی اتیلن

پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از ساده‌ترین و ارزانترین پلیمرها است . پلی اتیلن جامدی مومی و غیر فعال است . این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می‌آید و بطور خلاصه بصورت PE نشان داده می‌شود .

انواع پلی اتیلن

HDPE ( پلی‌اتیلن با دانسیته بالا ) : این پلی‌اتیلن دارای زنجیر پلیمری بدون شاخه است بنابراین نیروی بین مولکولی در زنجیرها بالا و استحکام کششی آن بیشتر از بقیه پلی اتیلن‌ها است . HDPE ، در تولید ظروف شیر و مایعات و انواع وسایل پلاستیکی آشپزخانه کاربرد دارد .

LDPE ( پلی‌اتیلن با دانسیته پایین ) : این پلی‌ اتیلن دارای زنجیره ای شاخه‌دار است ، بنابراین زنجیره های LDPE نمی‌توانند بخوبی با یکدیگر پیوند برقرار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و استحکام کششی کمتری است . از خصوصیات این پلیمر ، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسمها است . از LDPE در تولید ظروف پلاستیکی سبک و همچنین کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌شود .

LLDPE ( پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین ) : LLDPE بدلیل بالا بودن میزان انعطاف‌پذیری در تهیه انواع وسایل پلاستیکی انعطاف‌پذیر مانند لوله‌هایی با قابلیت خم شدن کاربرد دارد . اخیرا پژوهش‌های فراوانی در تولید پلی اتیلن‌هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه‌های کوتاه انجام شده است . این پلی اتیلن‌ها در اصل HDPE با تعدادی شاخه‌های جانبی هستند . این پلی اتیلن‌ها ترکیبی ، استحکام HDPE و انعطاف‌پذیری LDPE را دارند .

PP پلی پروپلن

پلی پروپیلن ( PP ) یک پلیمر خطی هیدروکربنی است و به عنوان CnH2n بیان می شود . پلی پروپیلن یکی از متنوع ترین پلیمرهای در دسترس است با کاربردهایی هم به عنوان یک پلاستیک و هم به عنوان فیبر ، تقریبا در تمام بازارهای پلاستیک وجود دارد .
این پلیمرهای جدید با توانایی متبلور شدن به زودی محبوب شدند و پلی پروپیلن در حال حاضر یک محصول بسیار موفق در بسیاری از حوزه ها است . تنوع کاربرد این پلیمر نرخ رشد خود را حفظ کرده است که PP را قادر به چالش کشیدن سهم بازار مواد جایگزین در مجموعه ای از کاربردها از جمله قطعات قالب گیری شده ( قطعات خودرو ) ، فیبر ها ( فرش ، طناب ، پوشاک ) و فیلم های پلی پروپیلن (OPP) .

 • خواص پلی پروپیلن عبارتند از :
  نیمه سخت
  نیمه شفاف
  مقاومت شیمیایی خوب
  مستحکم
  مقاومت خستگی خوب
  مقاومت حرارتی خوب
  مشکل ترک خوردگی در اثر استرس نداشته و مقاومت الکتریکی و شیمیایی عالی در دماهای بالاتر نشان می دهد . در حالی که خواص PP شبیه به خواص پلی اتیلن است ، اما تفاوت های خاصی بینشان وجود دارد . این تفاوت ها عبارتند از چگالی کمتر ، نقطه نرم شدن بالاتر زیر 160درجه سانتی گراد ذوب نمی شود ، پلی اتیلن ، پلاستیک رایج تری بوده و در حدود 100 درجه سانتی گراد تجزیه می شود و صلبیت بالاتر و سختی مواد افزودنی برای محافظت از پلیمر در طول پردازش و به منظور افزایش عملکرد در هنگام مصرف به تمام رزین های پلی پروپیلن به صورت تجاری تولید شده افزوده می شود .

نحوه تولید سلفون

سلفون نام مستعار فیلم های شفاف و شیشه ای است که مواد اولیه آن بر پایه پلی پروپیلن (PP) می باشد . در تولید آن مواد مذاب پس از عبور از آب سرد به صورت فیلم تشکیل می شوند . این فیلم های شیشه ای دارای خاصیتی مستحکم و شکننده می باشند . باتوجه به شفافیت بالا و شکننده بودن می توان در صنایع غذایی از این حنس استفاده نمود . امروزه تولید و فروش سلفون مورد استفاده فروشندگان خرد مانند : عطاری ها ، تولیدکنندگان ادویه جات ، بسته بندی های اسباب بازی و … می باشد .

انواع سلفون ها

 اگر بخواهیم نیم نگاهی به مصرف کیسه های مورد استفاده از صنایع بسته بندی بیانداریم ، می توانیم محصولات بسیار زیادی را در این حوزه نام ببریم . برای مثال : BOPP ، OPP ، CPP و … .

سلفون pp

در واقع نوع Blowm یا همان تولید شده بوسیله هوا می باشد . یکی از دلایلی که امروزه بسیاری از شرکت های توزیع نیازمند این محصول می باشد ، بحث صرفه اقتصادی آن در مقابل سایر محصولات بسته می باشد . از سویی برخلاف سایر اجناس دیگر مانند BOPP ، سبک تولید سلفون یا همان Blowm Selophane به گونه ای می باشد که امکان تولید محصول به صورت خرد نیز در ان وجود دارد . این امر سبب شده است که بتوان در صنایعی که مصرف پایینی دارند از سلفون به عنوان ، محافظ های محصولات خود استفاده نمایند .
تولید و فروش سلفون همچنین به منظور دارا بودن پایداری بسیار بالا در برابر حرارت می باشد . برخی از صنایع نیازمند کیسه هایی هستند که دمای بسیار بالایی را تحمل کند . برای مثال وقتی یک کیسه نایلونی در مقابل نور شدید آفتاب قرار بگیرد ، امکان جمع شدن آن وجود دارد چرا که دارای نقطه ذوب پایین تری نسبت به خانواد پلی پروپیلن ها می باشد . این محصول با دارا بودن درجه حرارت بسیار بالا و قابلیت شرینک شدن در این حرارت ها می توانند مورد استفاده صنایعی که نیازمند کیسه هایی با نقطه ذوب بالا باشد قرار گیرد .

در اصطلاح بازار ایران سلفون فیلم های شفاف و شیشه های بر پایه پلی پروپلین است فیلمهای در بسته‌بندی‌های شفاف مواد غذایی و خشکبار و گل ، روکشهای میز منازل و رستوران ها و پوشش کتابها و جزوات کاربرد دارند .

سلفون pp سریشا

سلفون شرینک ( جمع شونده )

عملکرد فیلم جمع شونده با اعمال حرارت است ، که جمع شده و دور وسیله‌ای که روی آن کشیده شده است را می گیرد این فیلم ها با توجه به جنس شان کاربردهای گسترده ای دارد .

نوعی بر پایه پلی الفیلن( pp و pe ) برای مصارف تماس با مواد خوراکی و غیرخوراکی و گونه ای بر پایه PVC در بسته بندی لوازم الکترونیکی بطری و ظرف های کوچک حاوی مواد غیرخوراکی و پلی الفین کراس لینک شده نیز در درزگیری و پوشاندن محصولات و مواردی که استحکام و قدرت بیشتری نیاز دارند ، به کار می روند .

سلفون شرینک

سلفون استرچ ( کششی )

فیلم های پلی اتیلنی الاستیک و چند لایه کششی هستند که معمولاً به روش ورق ای تولید می شوند . این فیلم‌ها بر پایه پلی اتیلنLLD هستند و در محافظت و بسته‌بندی محصولات به کار می رود ، به دلیل ضخامت کم و دوام بالای این فیلم ها استفاده از این فیلم ها برای پوشش محصولات بیشترین بازده را دارد .

همچنین با توجه به کاربرد نهایی آن را می توان از مستربچ های افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش خورشید ( برای افزایش مقاومت و ماندگاری در برابر نور خورشید ) و ضد الکتریسیته ساکن ( برای جلوگیری از جذب گرد و غبار ) نیز بهره می برد .

سلفون استرچ

تفاوت فیلم های کششی ( استرچ ) و جمع شونده ( شرینک )

فیلم جمع شونده با اعمال حرارت به طور کامل به اندازه و شکل محصول درمی‌آید ، محافظی ضدآب ایجاد می‌کند و همه قطعات را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد . این فیلم‌ها اگر در حین جابجایی گرم شوند باز هم جمع تر می شوند .

فیلم های کششی این خصوصیات را ندارند ، اما با کشیده شدن مناسب  پوشش می تواند حفاظ مناسبی اعمال کنند . این پوشش مانع غیر قابل نفوذ با هوا ایجاد نمی‌کند اما همه قطعات را در کنار هم نگه میدارد . فیلم های جمع شونده و کششی مزایای متفاوتی دارند و بنا به موقعیت می‌توان از هر یک از آنها بهره برد .

سلفون های پرکننده و درز گیر

 فیلم های پلی اتیلن برای بسته بندی اتوماتیک فیلم های FSS (فرم ، پر کردن ، بستن ) هستند که در تولید محصولات دانه ای و پودری به کار می‌روند و با بهره گیری از جاذبه زمین کیسه ها را پر می کنند .

 این فیلم ها در صنایع غذایی ، صنعت ساخت و ساز ، کشاورزی ، بسته بندی مواد دانه ای و کیسه هوایی با تحمل بالا به کار میروند .

سلفون های CPP ( پروپیلین تخت یا ریخته گری )

 به صورت دو لایه و چند لایه و دارای شفافیت و وضوح و مقاومت بالا هستند .

این لایحه به عنوان لایه مقاوم در برابر گرما و به صورت یک لایه بر روی فیلم‌های BOPP و پلی استر استفاده می‌شود و در بسته بندی مواد غذایی به کار می رود . از خواص دیگر CPP می توان به قدرت بسیار بالای بازدارندگی و صفات عایقی آن اشاره کرد . که در کنار وضوح و شفافیت بالا از آن فیلمی ایده‌آل پدید آورده است .

در بازار می‌توان CPP  را باسطح اندود شده یا جلا داده شده به صورت انعطاف پذیر یا خشک با سطح مات یا شفاف به صورت ساده یا رنگی و یا ترکیبی از این خواص پیدا کرد .

فیلم های CPP برای بسته بندی لوازم خانگی کوچک ، لوازم التحریر ، بسته‌بندی‌های کیف و کفش و انواع مواد غذایی به کار می روند . در صنعت بسته بندی نوشتن افزار انواع آلبوم عکس از CPP برای صفحات پلاستیکی آلبوم ها و به عنوان محافظ صفحات و با بهره گیری از خاصیت ایزولاسیون این فیلم ، از آن برای ایزوله کردن مواد دیگر در برابر گرما و رطوبت استفاده می شود .

سلفون  OPP ( اورینت شده )

بیشتر فیلم های پلاستیکی جهت دهی شده اند ، این کشش می تواند از یک جهت مانند OPP یا از دو جهت مانند BOPP باشد . جهت دهی کردن به طور چشم گیری سفتی ، استحکام کششی و بازده فیلم را افزایش میدهد و ازدیاد طول را کاهش می دهد .

0PP فیلم جهت دهی شده در یک سو از ذوب و جهت دار کردن پلی پروپیلن تهیه می شود . عمدتاً روی سطح نازک آن به طور معکوس چاپ انجام می گیرد و سپس بر روی آن لایه OPP دیگر لمینت می شود . لایه OPP دوم ممکن است ، متالایز شده باشد تا نفوذ ناپذیری گاز بهبود یابد و پس از آن یک لایه روکش دوخت پذیر حرارتی قرار می گیرد . ماده به دست آمده است با این روش در برابر بسیاری از مواد شیمیایی هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد و مقاومت بسیار بالایی دارد .

سلفون opp

سلفون BOPP ( اروینت شده دو جهته )

این نوع فیلم برای بسته بندی های انعطاف پذیر و در ساخت برچسب کاربرد دارد .

در این نوع فیلم‌ها فیلم OPP را برای افزایش مقاومت آن در دو جهت می کشند T هم در جهت حرکت ماشین و هم در جهت مخالف حرکت ماشین . فیلم BOPP بازدارندگی بالا در برابر رطوبت ، شفافیت ، یکنواختی خوب ، چاپ پذیری فوق العاده و بهبود سختی مقاومت و قابلیت کشش را دارد .

ضخامت های آن از ۱۵ تا ۵۰ میکرون و ضخامت نرمال مورد استفاده در صنایع مختلف از ۱۵ تا ۳۰ میکرون است . این فیلم به صورت یک یا چند لایه متمایل شده شفاف و مات قابل عرضه است ، مهمترین ویژگی آنها غیر سمی بودن و قابلیت بازیافت کامل آنها است .

 BOPP ایده آل ترین فیلم ممکن برای بسته بندی های دوسرپیچ و لمینت کردن برای استفاده در ماشین های عمودی و افقی است . می‌توان گفت در استفاده از آن برای بسته بندی های انعطاف پذیر ، نوارهای حساس به فشار ، لیبل ها ، نوشت افزار ، متالایز کردن مواد مصرفی و دیگر انواع بسته بندی هیچ محدودیتی وجود ندارد .

حتی بسیاری از فویل های آلومینیومی باید همراه با یک لایه از BOPP عرضه و تولید شوند تا برای استفاده در صنایع بسته بندی مناسب باشند .

یکی از راه‌های مناسب برای به دست آوردن خواص ویژه در فیلم‌ها ، لمینه کردن آنها با یکدیگر یا مواد دیگر است . لمینه کردن به دو روش سرد و گرم انجام می گیرد که هرکدام مزایای خاص خود را دارند .

سلفون bopp

مزایای بسته بندی سلفون

پیشتر توضیحات بسیار کاملی پیرامون ویژگی های سلفون و مواد تشکیل دهنده آن داده شد . حال سعی داریم به توضیح 5 مورد از بهترین ویژگی های استفاده از سلفون را برایتان بگویم .

ویژگی اول : شفافیت بسیار مناسب بسته بندی های سلفون

 سلفون از مواد اولیه PP ساخته شده است . در فرآیند تولید این محصول پس از آنکه مواد در کسودر و ماردون به شکل خمیری و مذاب در می آیند ، پس از بیرون آمدن از قالب ، بوسیله آب افت حرارتی بالایی پیدا می کنند . این تغییر دمای بسیار سریع که بوسیله آب انجام می شود ، باعث می شود که کیسه های سلفونی تولیدی دارای شفافیت و درخشندگی بالایی باشند . از این رو بسیاری از شرکت های تولیدی به منظور بسته بندی محصولات خود از سلفون استفاده می کنند،  چرا که باعث درخشش اجناس می شود .

ویژگی دوم : دوخت پذیری بسیار مقاوم

در برخی از صنایع بسته بندی نیاز است پس از آنکه محصول مورد نظر بسته شد ، هوای موجود در آن به صورت کامل تخلیه گردد . در این نوع بسته بندی ، به دلیل اینکه در کیسه خلا ایجاد می شود معمولا کیسه ها از قسمت دوخت دچار آسیب می شوند . سلفون به دلیل دوخت پذیری مقاوم خود قادر است ، در برابر فشار ناشی از مکش هوا به خوبی مقاومت کند . از طرفی کارخانه تولیدی سلفون و نایلون سریشا با دارا بودن دستگاه های دوخت به روز قادر است ، متناسب با نیاز مشتری ، محصول را در انواع تک دوخت ، دو دوخت و دوخت پهن عرضه نماید .

ویژگی سوم : مقاومت در برابر حرارت های بالا

در برخی از صنایع بسته بندی ، حرارت محیط یا محل پکینگ به حدی میباشد که نیاز به استفاده از جنس مقاوم در برابر حرارت های بالا می باشد . یکی از ویژگیهای اصلی سلفون ، مقاومت حرارتی بالای این کیسه ها می باشد . از این رو صنایعی که در محیط های گرمایی بسیار بالا نیاز به بسته بندی دارند ، سلفون می تواند انتخاب اول این تولیدکنندگان باشد .

ویژگی چهارم : قیمت بسیار مناسب بسته بندی سلفون

امروزه قیمت تمام شده هر محصول نقش به سزایی در عرضه کالا به دست مشتریان دارد . اگر تنوانیم کالای مورد نظر خود را درست ارزیابی کنیم ، هزینه های سربار باعث گران شدن و عدم رقابت با سایر تولیدکنندگان می گردد . سلفون نسبت به انواع بسته بندی دیگر قیمت بسیار مناسبی را دارا می باشد . به طوریکه بسیاری از تولیدکنندگان با تغییر بسته بندی خود به سلفون توانسته اند ، قیمت نهایی کالای خود را به صورت محسوسی کاهش و حجم مشتریان خود را به طرز چشمگیری افزایش دهند .

در کلیپ زیر می توانید نحوه تولید سلفون را مشاهده کنید .

قیمت سلفون

قیمت سلفون ها بستگی به نوع مواد اولیه مصرفی و افزودنی های آن ، نحوه دوخت ، نوع دسته و خدمات انجام شده برای محصول مانند : میزان ضخامت ( میکرون ) و عرض محصول بستگی دارد .

قیمت مواد

مواد مصرفی در تولید سلفون برعکس نایلون ها و نایلکس ها براساس اینکه برای مصارف غذایی استفاده میشوند همیشه از مواد درجه یک و عالی استفاده می شود و هیچ گونه مواد درجه 2 در تولید سلفون ها به کار برده نمی شود .

لیست قیمت روزانه سلفون در ویکی پلاست

افزودنی ها

برای تهیه محصولات سلفونی ، افزودنی های مختلفی استفاده می شود ، اما از آنجا که اکثر افراد در این نوع کار ، کیفیت برایشان مهم است ، برای کاهش قیمت محصول نهایی میتوان از مواد معدنی کربنات استفاده کرد .

همچنین چون این محصول ، خود از خاصیت براقی و شفافیت بالایی برخوردار ست نیاز می باشد افزودنی هایی مانند : براق کننده ها ، رطوبت گیر ها ، شفاف کننده ها نیست ، ولی از مستربچ ها می توان استفاده کرد ، که باعث افزایش قیمت محصول نهایی می شود .

مستربچ سریشا

نحوه دوخت سلفون و محصولات سلفونی

یکی از عواملی که بر قیمت سلفون تاثیر گذار است ، دوخت سلفون است . دوخت  به وسیله دستگاه انجام میشود و خود دوخت زدن تاثیری در قیمت نهایی محصول ندارد . چیزی که باعث افزایش قیمت در مرحله دوخت میشود ، نوع دوخت و سرعت دوخت است . بیشترین نوع دوخت های بازار به صورت های ته دوخت ، بغل دوخت ، دو دوخت و دوخت مثلثی است . معمولا دوخت های بغل دوخت و مثلثی قیمت بیشتری نسبت به دوخت های دیگر دارند ، زیرا که هم قیمت دستگاه دوخت بیشتر است و هم سرعت دوخت پایین تر است .

دسته برای محصولات سلفونی و سلفون ( نایلون دسته دار )

برای محصولات سلفونی کمتر از دسته استفاده می شود ، ولی معمولا برای محصولاتی که قرار باشد برای آنها دسته گذاشته شود یکی از دسته های موزی و دسته موزی تقویت استفاده می شود .

دسته موزی : بیشترین کاربرد را در محصولات سلفونی داراست که بصورت بیضی یا مربع بعد از مرحله دوخت یا در هنگام دوخت ( بسته به نوع دستگاه ) زده می شود .

سلفون دستمال کاغذی

دسته موزی تقویت شده : این نوع دسته ، دقیقا همانند دسته موزی است . به این تفاوت که برای مقاومت بیشتر دسته در مقابل فشار و حجم بار یک قطعه نایلونی از قسمت داخل سلفون به قسمت داخلی نایلون به صورت حرارتی چسبانده می شود . این نوع دسته قبل دوخت انجام میشود و نسبت به دسته موزی ساده قیمت بیشتری را برای محصول نهایی ایجاد میکند .

خدمات

یکی دیگر از مولفه هایی که باعث افزایش قیمت نهایی محصول می شود ، خدمات بیشتر بر روی محصول نهایی است . خدماتی مانند لبه چسب دار کردن یا زیپ کیپ کردن محصول است که باعث افزایش قیمت نایلون می شود .

سلفون پاکتی زیپ دار

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است ، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند . این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند . 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید .

چاپ سلفون

چاپ سلفون ، یکی از روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه بیش از پیش رشد و گسترش یافته است . چاپ سلفون های بسته بندی به عنوان یک محصول مفید ، به صرفه و کاربردی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود . استفاده از سلفون برای مصارف غذایی ، تجاری و صنعتی به امری رایج بدل گشته است .

در ابتدا طراحی کار چاپی مورد نظر متناسب با رنگ های مورد انتخاب ، صورت می گیرد . استفاده از رنگ ها در پس زمینه مناسب نمی باشد ، چرا که باعث کاهش کیفیت نهایی کار می گردند . در طراحی چاپ سلفون ، بهتر است اطراف کادر به اندازه چند میلیمتر فضا وجود داشته باشد تا در صورت برش ، باعث از بین رفتن متن یا طرح مورد نظر چاپی نشود .

مزایای چاپ نایلون

امروزه شرکت ها برای محصولات بسته بندی خود از سلفون استفاده می کنند . این موضوع را زمانی دقیقا متوجه خواهید شد که به اولین سوپر مارکت نزدیک زندگی خود بروید و با این نگاه به بسته بندی ها توجه کنید . بر اساس تحقیقات انجام شده مشتریان علاقه زیادی به محصولات خوش چاپ با طراحی متفاوت دارند ، پس چاپ خوب میتواند کمک شایانی در موفقیت محصول شما در بازار داشته باشد .

امروزه با تغییر شیوه تبلیغات ، چاپ سلفون مناسب ، می تواند به راحتی در زمینه پیشرفت کسب و کار مؤثر و مفید باشد . استفاده از چاپ در بسته بندی ، یکی از روش های پر بازده و اثر گذار است .

انواع چاپ سلفون

چاپ سلفون در ایران معمولا به سه صورت چاپ سیلک ( دستی ) ، چاپ فلسکو ( کلیشه ای ) و چاپ هلیوگراور ( سیلندری ) یا روتوگراور می باشد .

چاپ سیلک : چاپ سیلک یا چاپ دستی از قدیمی ترین نوع چاپ ها است که برای سلفون استفاده می شود . هرچند که امروز دستگاه های چاپ سیلک در بازار آمده است اما اکثر افراد در این حرفه هنوزم با دست این نوع چاپ را انجام میدهند .

چاپ سیلک

یکی از مزایای این نوع چاپ برای افرادی است که توانایی خرید سلفون در حجم بالا را ندارند یا میزان سلفون کم نیاز دارند و همچنین میخواهند چاپی داشته باشند که از این نوع چاپ استفاده میکنند .

و از معایب این نوع چاپ را میتوان به سرعت پایین و همچنین تعداد رنگ مورد استفاد در چاپ را نام برد .

چاپ فلسکو ( کلیشه ای ) : در این نوع چاپ از کلیشه های ژلاتینی استفاده می شود که به دو صورت کلیشه معمولی و کلیشه های چاپ تصویر است . این نوع چاپ در اصل یک چاپ برجسته است ، چرا که رنگ روی محصول قرار میگیرد اما بدلیل اینکه میزان ضخامت رنگ کم است زیاد دیده نمی شود .

دستگاه های چاپ فلسکو از یک رنگ تا 12 رنگ در بازار ایران و کارخانه جات است . در این نوع چاپ برای هر رنگ یک کلیشه جدا گانه ساخته می شود .

چاپ کلیشه

کلیشه های معمولی تنها قابلیت چاپ را به صورت خطی یا ساده دارند و نمیتوان از قابلیت رنگ ها در این نوع چاپ استفاده کرد . اما نسبت به سیلک سرعت بالا و تعداد رنگ بیشتری را در خود جای داده است . سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 6 رنگ است .

نایلون چاپ دار

کلیشه های چاپ تصویر نسبت به کلیشه های معمولی از ظرافت و قیمت بالاتری برخوردار است اما با این تفاوت که میتوان از تصاویر هم در این نوع چاپ استفاده کرد . سفارش تعداد رنگ در چاپ کلیشه معمولی در ایران بین 1 تا 8 رنگ است .

چاپ هلیوگراور ( سیلندری ) یا روتوگراور

این شیوه چاپ به مانند چاپ افست می باشد ، اما فراهم سازی مواد چاپی از دیگر انواع چاپ ، معمولا گران تر است . چاپ هلیوگراور به منظور چاپ های عالی و با کیفیت فوق العاده ، می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد .

در این نوع چاپ برای هر یک از رنگ ها یک سلیندر به وسیله الماس تراشیده می شود . به همین دلیل میزان ظرافت و زیبایی چاپ چندین برابر چاپ فلسکو می باشد .

این چاپ برای تیراژهای بسیار بالا مناسب است ، چرا که در فرآیند چاپ آن از سیلندر استفاده می گردد . در چاپ فلسکو ، کلیشه های لاستیکی قابل انعطاف بکار می رود ، که سرعت بالای چاپ در قالب رول بر روی موادی مانند سلفون ، یکی از ویژگی های بارز این شیوه چاپ می باشد .

در عصر حاضر ، استفاده از سلفون در بسته بندی بسیار رواج دارد . زیبایی و جذابیت بصری و همچنین تنوع بسیار زیاد نیز ، یکی از دلایل چاپ بسته بندی سلفونی  می باشد .

نایلون پنیر پیتزا سریشا

آشنایی مختصر با محصولات تولیدی سلفونی شرکت سریشا

سلفون لب چسب

حتما تا حالا با پاکت های سی دی که دارای چسب بی کیفیت هستند و با یک بار باز و بسته شدن خاصیت چسبندگی را از دست می دهند ، برخورد کرده اید . این امر باعث نارضایتی زیاد مشتریان می شود ، اما کیفیت تولید چسب شرکت سلفون و نایلون سریشا درجه یک است و خاصیت چسبندگی آن به این آسانی ها از بین نمی رود ، بلکه با استفاده طولانی مدت فقط چسبندگی آن کم می شود ، این نوع از پلاستیک جز مصرفی ترین نوع پلاستیک بسته بندی است و هیچ گاه به مصرف طولانی مدت نخواهد رسید .

سلفون متالایز

به طور کلی برای بسته بندی مواد غذایی از 2 نوع فیلم استفاده می شود ( OPP , CPP ) که این دو جنس به دو نوع در ظاهر قابل تولید هستند ، به صورت سلفون متالایز و سلفون صدفی در بیشتر موارد برای بسته بندی های بیسکویت ، چیپس و پفک از طرح متالایز استفاده می کنند .

سلفون رومیزی

سلفون ضخیم برای رومیزی ، از محصولات با کیفیت یک بار مصرف می باشد که کاربرد و ویژگی های بسیار زیادی دارد . این سلفون های رو میزی از ضخامت و جنس بسیار مناسب تشکیل شده اند و ضد گرما و حرارت هستند .

سلفون های ضخیم رو میزی مقاوم در برابر حرارت ، خش و کشیده شدن می باشند . این سلفون های ضخیم پلاستیکی نصب بسیار آسان دارند و نسبت به استحکام و کارایی که دارند بسیار ارزان می باشند . از این سلفون ها برای تمیز بودن میز رستوران ها ، فست فود ها و اغذیه فروشی ها استفاده می شود و پس از هربار که مشتری روی آن مواد غذایی خود را میل می کند ، یکی از صفحات آن برداشته می شود .

سلفون ترس

پلاستیک ترس به صورت فیلمی تولید می شود و به علت قابلیت لمینت پذیری برای بسته بندی مواد غذایی و مواد بهداشتی کاربرد زیادی دارد ، جنس فیلم سلفون ترس OOP و CPP و از همین رو قابلیت چاپ پذیری بسیار بالایی دارد .

سلفون بسته بندی مواد غذایی

این گونه پاکت ها و یا رول ها ( رول : در مواردی که بسته بندی با دستگاه های اتوماتیک انجام می گیرد ) می توانند بصورت کاملا شفاف ؛ کاملا رنگی ؛ و یا رنگی با پنجره شفاف تولید گردند .

از جمله مواردی که در مورد پاکت های بسته بندی انواع مواد غذایی باید مد نظر قرار گیرد ؛ شفافیت جنس و زنده بودن رنگ ها و طرح چاپ شده می باشد . شفافیت جنس باید به گونه ای باشد که بر روی محصول داخل آن اثر گذار نباشد . بهتر است جنس پاکت و یا رول مورد استفاده لمینیت opp با opp و یا Bopp با ps باشد .

حوزه انتخاب متریال در این خصوص بسیار وسیع می باشد به طوری که می توان به جرات اذعان نمود در هر سفارش آیتم های مخصوص خود را باید مورد توجه قرارد داد .

سلفون بسته بندی سریشا

تولید و چاپ سلفون کیسه ای در سایزهای مختلف

امروزه کسب و کار های مختلفی که با ما کار میکنند ، همزمان نیاز به چند سایز مختلف از انواع سلفون را دارند و همچنین رشد روز افزون کسب و کار های جدید باعث شده تا نیاز تولید کنندگان به ابعاد مختلف سلفون بیشتر شود . از این رو  ما سعی بر این نموده ایم تا بتوانیم جوابگوی اکثر نیاز های جامعه باشیم .

تولید رول سلفون جرقه گیری شده در عرض های مختلف جهت چاپ

با افزایش و رشد تبلیغات و برند سازی ، خیلی از سازمان ها و مراکز تولید به دنبال این هستند تا بتوانند برند و نام تجاری محصولات خود را بر روی بسته بندی محصول خود داشته باشند . ماهم همراه این تولید کنندگان هستیم و میتوانیم انواع چاپ را در عرصه تولید محصولات سلفونی برای این عزیزان به ارمغان بیاوریم .

تولید رول سلفون از عرض 5 سانت تا 80 سانتی

شرکت سریشا قادر هست از عرض 5 سانتی متر تا 80 سانتی متر محصولات سلفونی خود را به شما عزیزان ارایه کند .

تولید سلفون جهت بسته بندی ظروف یکبار مصرف

تولید کنندگان ظروف یک بار مصرف پلاستیکی به دنبال این هستند تا محصولات خود را داخل بسته بندی سبک ، مقاوم و شفاف قرار دهند از این رو سلفون های تولیدی سریشا توانسته است به عنوان یک محصول بی نظیر جایگاه مناسبی در این بازار پیدا کند .

تولید سلفون جهت بسته بندی قاشق و چنگال رستورانی

رستوران ها از آنجایی که با بهداشت و سلامت مردم ارتباط مستقیم دارند ، نیاز است تا قاشق و چنگال خود را داخل بسته بندی تمیز و همچنین بهداشتی قرار دهند که چند سالی هست این سلفون در میان رستوران داران بسیار مورد استفاده قرار گرفته است .

تولید سلفون بصورت ورق جهت مصارف قنادی و خشکبار

توزیع سلفون هایی ک برای بسته بندی شیرینی در قنادی های مختلف استفاده می شوند به صورت های مختلفی در فروشگاه های سطح شهر انجام می شود . 

توزیع عمده انواع سلفون های بسته بندی از جمله سلفون بسته بندی شیرینی در فروشگاه های سراسر کشور ایران انجام می شود و بسیاری از قنادی ها و شیرینی فروشی ها برای نگهداری هر چه بهتر محصولات خود این نوع سلفون ها را به صورت عمده خریداری می کنند . 

تولید سلفون بصورت آنتی باکتریال جهت بسته بندی نان و میوه و سبزیجات

تولید سلفون جهت بسته بندی قیر

تولید سلفون جهت بسته بندی

تولید سلفون جهت بسته بندی لواشک و آلوچه

سلفون بسته بندی حبوبات

سلفون بسته بندی قارچ

سلفون بسته بندی کلوچه، پفک، پفیلا و …

سلفون بسته بندی شکلات

سلفون بسته بندی زیتون، خیار شور، ترشی

سلفون بسته بندی عطاری

سلفون بسته بندی برای زغال

سلفون بسته بندی برای لوازم یدکی

سلفون بسته بندی انوع مواد بهداشتی

شرکت تولیدی پلاستیک و سلفون سریشا قادر است ، انواع محصولات پلی اتیلنی سبک را تولید و با مناسب ترین قیمت به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه و فروش بدون واسطه به دست مصرف کننده برساند . این شرکت سفارشات حداقل بالای 300 کیلوگرم تا هر میزان نیاز شما را تولید میکند . 

با سریشا کیفیت را همراه با قیمت مناسب تجربه کنید .

شرکت پلاستیک و سلفون سریشا

Post Author: Sereisha

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *