Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر
سلفون شیرینگ

آنچه در مقاله زیر مطالعه خواهید کرد:

 • سلفون شیرینگ چیست؟
 • تفاوت سلفون حرارتی با نایلون شیرینگ
 • سلفون شرینک را با چه نام هایی در بازار میشناسند؟
 • انواع پلاستیک حرارتی با ضخامت کم
 • شرح و بیان ویژگی هریک از انواع پلاستیک حرارتی با ضخامت کم
 • تفاوت فیلم های pof و pvc در چیست؟
 • قابلیت های فیلم شرینک
 • قیمت سلفون شیرینگ
 • برخی از کاربردهای بسته بندی های شیرینگ
 • تماس با کارشناسان واحد فروش و مشاوره شرکت سریشا

سلفون شیرینگ چیست؟

سلفون شیرینگ از مهمترین و پرکاربرد ترین پلاستیکهایی است که در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار میگیرد. در صنعت این نوع سلفون به نامهای مختلفی از جمله سلفون شیرینک پک، سلفون شیرینگ حرارتی و نایلون شیرینگ پک معروف است. به طورکلی به هر پلاستیکی که دمای ذوب پایینی داشته باشد سلفون حرارتی میگویند. اصلی ترین خاصیت این سلفونها خاصیت جمع شوندگی در برابر حرارت است که به فاصله بعد از اینکه در معرض حرارت قرار میگیرند جمع شده و دور محصول را میگیرند. دستگاهی هم که با آن به این سلفونها حرارت داده میشود دستگاه شیرینگ است. این نایلون های حرارتی دارای انواع مختلفی بوده که این باعث شده دارای کاربردهای متنوع و فراوانی باشند. تفاوت نایلون و سلفون در این مورد است که سلفون ها نازک و شفاف هستند و مواد اولیه شان با نایلون شیرینگ متفاوت است. همینقدر که بدانید هرچه از نایلون به سمت سلفون حرکت کنیم، جنس بسته بندی شفاف و نازک تر خواهد شد کافی است. لذا توصیه میشود در صورتی که چنین بسته بندی ای در نظر دارید از سلفون شیرینگ استفاده کنید. سلفونشیرینگ یکی از انواع بسته بندی های پرکاربرد است. شیرینگ به معنای کشیده شدن و پوشش دهی است.

 

.

سلفون شیرینگ چیست؟

تفاوت سلفون حرارتی با نایلون شیرینگ

حال این سوال مطرح می شود که تفاوت سلفون حرارتی یا سلفون شرینک با نایلون شیرنگ چیست؟

تفاوت سلفون شیرینگ با نایلون شیرینگ مربوط به ترکیبات مواد اولیه آنها است که باعث می شود این دو محصول تفاوت های ظاهری نیز با یکدیگر داشته باشند. به بیان دیگر میزان ضخامت و شفافیت آن باهم متفاوت است، به طوری که سلفون شیرینگ نازک تر و شفاف تر اما نایلون شیرینگ ضخیم تر و مات تر می باشد. 

برای بیان تفات یک مثال خیلی پرکاربرد برایتان میزنیم. حتما تا به حال بسته بندی های 6تایی آب معدنی را مشاهده کرده اید که توسط یک نایلون حرارتی پک شده اند و نسبتا ضخامت بالایی دارند به نحوی که به راحتی میتوان هر 6 بطری پک شده را از گوشه باز پک گرفته و با هم بلند کرد این نوع را نایلون شیرینگ میگویند که ضخامت تقریبا خوبی دارد چیزی در حدود 6 تا7 میکرون

اما سلفون حرارتی یا سلفون شیرینگ، باید گفت امروزه بیشتر موادغذایی، مواد بهداشتی، پوشاک، ظروف خانگی و… برای بسته بندی و نو نگه داشتن محصول از لایه نازک پلاستیکی استفاده میکنند که اصطلاحا به آن سلفون حرارتی BOPP میگویند. کاربرد سلفونهای حرارتی بسیار وسیع بوده و تنها به مواردی که بالا بیان کردیم محدود نمیشوند. سلفون حرارتی دارای ضخامت پایین بوده و اصطلاحا نازک است و بعلاوه دارای شفافیت بسیار بالایی است. 

تفاوت سلفون حرارتی با نایلون شیرینگ

سلفون شرینک را با چه نام هایی در بازار میشناسند؟

 1. فیلم شرینک
 2. سلفون شیرینگ
 3. نایلون شیرینک
 4. سلفون محافظ غذا
 5. سلفون رستورانی
 6. فیلم شیرینگ
 7. رول شیرینگ
 8. رول سلفون شرینک
 9. رولpvcشیرینگ
 10. رول شیرینکpof

انواع پلاستیک حرارتی با ضخامت کم

1- لیبل شیرینگ PVC

2- رول شیرینگ POF

3- نایلون حرارتی مخصوص وسایلی مثل کنترل تلویزیون و…

4- رول سلفون شیرینگ

5- بسته بندی شیرینگ

شرح و بیان ویژگی هریک از انواع پلاستیک حرارتی با ضخامت کم

1- لیبل شیرینگ PCV : یکی از پرمصرف ترین مواد برای بسته بندی یا همان روکش روی محصولات خوراکی، بهداشتی و… است . این پلاستیک با قرار گرفتن در دمای بالای 20 درجه دور محصول جمع شده و اصطلاحا شیرینگ میشود. یکی از بهترین مثال هایی که برای این نوع می توان زد همان لیبل های نازکی است که دور بطری های نوشابه یا آب معدنی پیچیده شده است.

2- رول شیرینگ POF : واژه لاتین POF برگرفته و مخفف شده کلمه polyolefin به معنی کامل بهداشتی و از نمونه pvc نرم تر است و برای موارد بهداشتی که با موا غذایی در ارتباط است مورد استفاده قرار میگیرد.

3- نایلون حرارتی مانند کنترل: نمونه دیگری از پلاستیکهای حرارتی با ضخامت کم است . از جمله دیگر انواع این نایلون میتوان به پلاستیک حرارتی سیگار اشاره کرد که هیچ چاپی روی آن انجام نمی گیرد و دارای شفافیت بسیار بالایی است.

 4-رول سلفون شیرینگ: برای سهولت در حمل و تقل و استفاده بعد از تولید آن را به صورت شیرینگ یا رولی درآورده به مشتری میرسانند.

5- بسته بندی شیرینگ/ سلفون حرارتی برای بسته بندی: این محصول از دسته محصولات بسته بندی با درجه ذوب به نسبت پایین است. که به محض تماس با حرارت کوچک شده و در صورتی که دور یک کالا پیچیده شده باشد به صورت یکپارچه و یک دست به جنس می چسبد. وقتی یک کالا شیرینگ میشود در حقیقت از ورود گرد و خاک و هوا به داخل آن جلوگیری میشود.

انواع پلاستیک حرارتی با ضخامت کم

تفاوت فیلم های pof و pvc در چیست؟

صرف نظر از توضیح فنی پیرامون مواد تشکیل دهنده و فرمول شیمیایی که کمی مبحث سخت و پیچیده ای می باشد، به طور خلاصه میتوان تفاوت این دو را این گونه بیان کرد که سلفونهای pvc خشک هستند و سرعت شیرینگ بالایی دارند و نسبت به pof شفافیت دارند و در عین حال شکننده تر هستند و سلفونهای pof جنس نسبتا نرمی دارند و میتوان گفت قابلیت کششی بیشتری نسبت به نوع pvc دارند که البته با اختلاف کمی از pvc  گران تر هستند.

قابلیت های فیلم شرینک

فیلم های شیرینک دارای ویژگی های خاصی هستند که در زیر به بیان برخی از آنها خواهیم پرداخت:

استحکام کششی بالا در جهت طولی

در صد کشش تا حد پارگی بالا در جهات طولی و عرضی

مقاومت پارگی بالا در جهت عرضی

انرژی شکست بالا 

قابلیت رنگ پذیری و دوخت مناسب

مقاومت مکانیکی بالا در برابر سوراخ شدگی

قیمت سلفون شیرینگ

قیمت سلفون رولی/قیمت سلفون حرارتی/قیمت سلفون شیرینگ در مشهد/قیمت رول سلفون/ سلفون حرارتی قیمت/قیمت فیلم شیرنگ/قیمت فیلم شیرنگ پک در مشهد/قیمت نایلون شیرینگ در مشهد/قیمت سلفون شیرینگ/قیمتpvcشیرینگ/قیمت سلفون شیرینگ حرارتی/قیمت نایلون شیرینگ حرارتی/لیست قیمت نایلون شیرینگ

 

به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی و بورس، قیمت مواد اولیه هر روزه تغییر میکند. از همین رو برای دریافت قیمت دقیق نمونه خود با کارشناسان شرکت سریشا تماس بگیرید. باید گفت قیمت گذاری ها بر حسب قیمت مواد اولیه پتروشیمی گذاشته میشود.

قیمت سلفون شیرینگ

خرید و فروش سلفون شرینک حرارتی

خرید پلاستیک شیرینک/خرید نایلون شیرینگ/فروش نایلون شیرینگ حرارتی/خرید پلاستیک شیرینگ /فروش نایلون شرینک/خرید اینترنتی نایلون شیرینگ/خرید رول شیرینک حرارتی/فروش نایلون وکیوم حرارتی/فروش شیرینک/خرید رول شیرینگ/فروش نایلون حرارتی/فروش نایلون شیرینک در مشهد/فروش رول شیرینک

 

سلفون شیرینگ حرارتی جزء لوازم بسته بندی ارزان قیمت به حساب می آید. اما فاکتورهایی نیز وجود دارند که بر روی قیمت آن ها تاثیرگذار است. مثلا از مهم ترین مواردی که در قیمت سلفون شیرینگ تاثیر زیادی دارد، میزان ضخامت و شفافیت آن است.به عبارتی میتوان گفت هر چه سلفون شیرینگ ضخامت و شفافیت بیشتری داشته باشد، گران تر خواهد بود. یکی دیگر از فاکتورهای اثر گذار در قیمت میزان حجم خرید مشتری است. خرید سلفون شیرینگ معمولا به صورت عمده صورت می ‌پذیرد و این امر باعث می ‌شود که قیمت این محصول در این خریدها مناسب تر اعلام شود.

برخی از کاربردهای بسته بندی های شیرینگ:

1- بسته بندی درپوش های موادغذایی برای جلوگیری از نفوذ هوا

2- پک و بسته نمودن بطری های آب معدنی یا نوشیدنی برای صرفه جویی اقتصادی

3- وکیوم نمودن مواد غذایی

4- وکیوم غذا در رستورانها برای حمل و نقل آسان

5- جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل بسته بندی

6- بسته بندی اقلام نوشت افزار

کلمات کلیدی: کاربرد سلفون شرینک/ قیمت سلفون حرارتی / فروش سلفون شیرینک در مشهد/ سلفون حرارتی برای بسته بندی/ انواع سلفون/ پلاستیک سلفون چیست؟/سلفون وکیوم/سلفون حرارتی طرح دار/ چاپ سلفون/فیلم شیرینک/ رول شیرینک

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

Post Author: معصومه منتظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *