تولید نایلکس قابل بازیافت وتجدید پذیر در مشهد

  1. Homepage
  2. نایلکس
  3. نمایش مطلب
تولید نایلکس قابل بازیافت وتجدید پذیر در مشهد

سریشا تولید و صادر کننده انواع نایلکس های های تجدید پذیر و قابل بازیافت ویژه بسته بندی باقلوا

آلودگی پلاستیکی یک مشکل عمده در دنیا به حساب می‌‌آید . شرکت اندونزیایی Avani Eco کیسه‌هایی را از نایلکس قابل بازیافت و تجدید پذیر تولید کرده است که دوستدار طبیعت است و به راحتی در طبیعت تجزیه می شوند.

برای ساخت این کیسه‌ها از cassava که یک نوع ریشه گیاهی است استفاده می‌شود . این گیاه در رژیم غذایی بسیاری از مردم امریکای لاتین و آسیا کاربرد دارد . این کیسه‌ها در واقع فقط ظاهری شبیه به پلاستیک دارند اما کاملاً تجزیه و تبدیل به کمپوست می‌شوند و در آب نیز حل می‌شوند.

سالانه حداقل 8 میلیون تن از زباله‌های پلاستیکی وارد اقیانوس‌ها می‌شوند که معادل خالی کردن کامیونی پر از زباله در هر دقیقه است . تجمع نایلون در اقیانوس‌ها زندگی دریایی و پرندگان را با خطر مواجه کرده است .

ذرات ریز شده پلاستیک‌ها نیز می‌توانند وارد زنجیره غذایی شوند . در حال حاضر برای این مشکل تنها از روش بازیافت استفاده می‌شود که فقط 14 درصد از پلاستیک‌هایی که برای بسته‌بندی استفاده می‌شوند وارد این فرآیند می‌شوند . گردش مالی موجود در صنعت پلاستیک‌های بسته‌بندی سالانه بین 80 تا 120 میلیارد دلار است.

 

ایده اصلی برای رفع مشکل پلاستیک ها ایجاد چرخه‌ی مستقیمی از آن‌ها است یعنی بعد از استفاده و دور ریخته شدن ، قابلیت استفاده مجدد داشته باشند ؛ که برای دست‌یابی به این هدف دو مسیر قابل طراحی است :

1- تغییر در طراحی پلاستیک‌های بسته‌بندی .

2- یافتن موادی که بتوان جایگزین پلاستیک‌ها کرد .

نایلکس زرد تجدید پذیر

 مزایای استفاده از کیسه های پلاستیکی تجزیه پذیر

  • سازگاری با محیط زیست
  • تهیه شده از منابع اولیه تجدید پذیر و عدم وابستگی به مواد اولیه نفتی
  • بدون هیچگونه آثار تخریبی بر محیط زیست پس از تجزیه شدن در خاک
  • مصرف انرژی کمتر در فرآیند تولید

نکته : در حال حاضر نایلون تجدید پذیر و نایلکس های تجزیه پذیر و پایه گیاهی در کلیه میادین و بازارهای میوه و تره بار توزیع می شود و عرضه نایلکس های پلیمری در سطح میادین و بازارهای سازمان میادین ممنوع است . نایلکسهای تجزیه پذیر نیز سفید رنگ و دارای همان مشخصات ، آرم و همچنین تاریخ تولید است . این نوع نایلکس ها در مدت زمان 2 سال به محیط زیست باز می گردد در حالی که نایلکس های پلیمری برای تجزیه شدن نیاز به 300 سال زمان دارند .

 

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 7 میانگین: 4.7]

دیدگاه خود را بنویسید