Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر

سریشا تولید کننده برتر پلاستیک و نایلون

آنچه در این مقاله می خوانید :

 • فیلم شیرینک چیست ؟
 • مزایا و کاربرد فیلم شرینک
 • کاربردهای نایلون شیرینگ
 • قابلیت و ویژگی فیلم شیرینک
 • انواع فیلم شیرینک
 • فیلم شیرینک پلی اتیلن چیست؟
 • فیلم شرینک pvc
 • نایلون شیرینک پلی الیفن
 • انواع روشهای شرینک پک
 • رول نایلون شرینک چاپی و ساده چه کاربردی دارد؟
 • کلیپی از تولید نایلون شیرینک و شیرینگ با دستگاه نیمه اتومات
 • تماس با مشاورین و کارشناسان واحد فروش سریشا

فیلم شیرینگ چیست و چه مزایا و کاربردی دارد؟

فیلم شیرینگ نوعی از پلاستیک بسته بندی است که در هنگام قرار گرفتن در مجاورت حرارت جمع می شود (وکیوم) که این خاصیت جمع شدن در زبان انگلیسی shrink یا همان شیرینگ نامیده می شود .فیلم شیرینگ از پلاستیک پلیمری تشکیل شده و خواص متفاوتی با سایر پلاستیک ها دارد. از این رو از این پلاستیک در بسته بندی های خاص استفاده می شود. این پلاستیک ها خاصیت کشش دارند و در مقابل عوامل گرمایشی عکس العمل نشان می دهند. بنابراین می توانند شرایط مطلوبی را برای بسته بندی ایجاد کنند.

شیرینگ پک

فیلم و رول شیرینگ شرایط فوق العاده ای را جهت نگهداری ، بسته بندی و البته جابجایی و حمل آسان محصولات فراهم آورده است . رفته رفته این محصول به دلیل خصوصیات منحصر به فردش مانند انعطاف پذیری ، سبکی ، راحتی استفاده ، قیمت مناسب در صنعت بسته بندی جایگاه ویژه ای در بسته بندی محصولاتی چون قوطی ها ، بطری ها ، کنسرو ها و همچنین جعبه های کوچک پیدا کرده است .

کاربرد نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ برای بسته بندی جعبه ها، کتاب ها، مواد غذایی، صابون ها، اسباب بازی ها و … به کار می رود و دستگاه شیرینگ در تمامی صنایع کاربرد دارد ازجمله در صنایع غذایی – صنایع لبنی – صنایع نوشیدنی – صنعتی – آرایشی و بهداشتی – سلولزی – صنایع فلزی – صنایع کاشی سرامیک – صنایع دارویی و…. کاربرد های وسعی دارد. به بیان دیگر میتوان گفت موارد مصرف فيلم هاي پلي اتيلن در صنعت بسته بندي بسيار گسترده است ، مثلا استفاده از شرینگ با عرض ها و ضخامت هاي گوناگون است كه جهت بسته بندي كارتن ها ، بطري ها و ظروف و محصولات متنوعي مي باشد كه اصطلاحاً آنها را شیرينگ پك (shrink pack) مي نامند .
بطور مثال نايلون دور بطري هاي نوشابه و يا آب معدني و يا كارتن هاي مواد غذايي مانند بيسكويت و يا قوطي هاي كنسرو ، مانند تن ماهي و … .

شیرینگ پک

 قابلیت ها و ویژگی های فیلم و رول شیرینگ :

 • استحکام کششی بالا در جهت طولی
 • درصد کشش تا حد پارگی بالا در جهات طولی و عرضی
 • مقاومت پارگی بالا در جهت عرضی
 • انرژی شکست بالا
 • قابلیت رنگ پذیری و دوخت مناسب
 • مقاومت مکانیکی بالا در برابر سوراخ شدگی

شیرینگ پک

انواع فیلم شیرینگ

فیلم شیرینگ انواع مختلفی دارد. این فیلم ها از نظر ویژگی ها و خصوصیات متفاوت می باشند. رول شیرینگ به 3 گروه اصلی از نظر نوع و ساختار تقسیم می شود 1-فیلم شیرینگ پلی اتیلن  2-فیلم شیرینگ PVC و 3-فیلم شیرینگ POF

1-فیلم شیرینگ پلی اتیلن

بهترین محصول برای اجرای یک بسته بندی اصولی و استاندارد برای انواع کالا به شمار می رود. حتماً شما هم در بازار با بسته بندی مواد غذایی به صورت پک 6، 12، 18 و بالاتر مواجه شده اید؛ بطری های آب معدنی، آبمیوه های تولیدی صنعتی، انواع کنسرو و کمپوت ها، نوشیدنی های مختلف و …، نمونه هایی از متداول ترین محصولاتی هستند که باید برای ارائه به بازار عمده فروشی، با یه شیوه مناسب و زیبا و منظم، بسته بندی شوند. طراحی و تولید انواع فیلم شیرینگ پلی اتیلن، این نیاز را مرتفع می سازد.موارد مصرف فيلم هاي پلي اتيلن در صنعت بسته بندي بسيار گسترده است ، يكي از اين مصارف با عرض ها وضخامت هاي گوناگون است كه جهت بسته بندي كارتن ها ، بطري ها و ظروف و محصولات متنوعي مي باشد كه اصطلاحاً آنها را شیرينگ پك (shrink pack) مي نامند .
بطور مثال نايلون دور بطري هاي نوشابه و يا آب معدني و يا كارتن هاي مواد غذايي مانند بيسكويت و يا قوطي هاي كنسرو ، مانند تن ماهي و … .

2- فیلم شیرینگ PVC

فیلم شیرینگ PVC کاربردهای متنوعی دارد و برای بسته بندی های کوچک مورد استفاده می باشد. ‌pvc مخفف پلی وینیل کلرید است. این پلاستیک سومین پلاستیک تولید شده در سطح جهان می باشد. این نوع بسته بندی با حالتی از انقباض و کوچک شدن فیلم همراه است.  

از این فیلم شیرینگ برای بسته بندی DVD و CD، قوطی کوچک، مواد غیر خوراکی، نرم افزار و … استفاده می شود.

 

نایلون شیرینگ PVC با مشکلاتی در ذخیره سازی، مقاومت در آب بندی و بسته بندی همراه است. این پلاستیک درشرایط گرم نرم شده و در هوای سرد سخت می گردد. همین موضوع مقاومت دوخت پلاستیک را دچار مشکل خواهد کرد و باعث پاره شدن از این ناحیه می شود. 

3- نایلون شیرینگ پلی الفین

فیلم شیرینگ پلی الفین یک پلاستیک بسته بندی برای مواد خوراکی و غیرخوراکی است. رول شیرینگ پلی الفین به دلیل ساختاری منعطف، بسته بندی محکم تر و انتشار بوی کمتر به هنگام حرارت دیدن مورد توجه قرار می گیرد.

فیلم های شرینک پلی الفین حاوی کلر نیستند. به همین خاطراین نوع سلفون شیرینگ باعث انتشار گاز کلرید هیدروژن نخواهد شد. این نوع فیلم قابلیت استفاده در هر شرایط دمایی را دارد. در واقع این فیلم ها پس از حرارت دیدن با تغییر دما منبسط و منقبض نخواهند شد و در هر دمایی شکل ثابت خواهد داشت مثلا دردمای زیر صفر خشک نمی شود و از مکان دوخت پاره نمی شود.از این پلاستیک شیرینگ برای موارد مختلف استفاده می شود.با این پلاستیک می توان مواد غذایی، اسباب بازی، لوازم التحریر، کتاب، کالاهای ورزشی، کارت ها و … را بسته بندی کرد. pof مخفف polyolefin کامل بهداشتی بوده و از نمونه pvc نرم تر است و برای موارد بهداشتی که با مواد غذایی در ارتباط است مورد استفاده قرار می گیرد .

پلاستیک شیرینگ پلی الفین از قیمت بیشتری نسبت به نمونه های پی وی سی برخوردار است. از این رو بسیاری از افراد بهره مندی از نایلون شیرینگ pvc را ترجیح میدهند. الفین از نمونه فیلم های شیرینگ در نوع حساس می باشد. این نوع پلاستیک از وزن مولکولی سبک تری برخوردار است. مولکول های این پلاستیک در برابر گرما بسیار حساس می باشند.

نایلون شرینگ

انواع روش های شیرینگ پک

1- دستی : این نوع از فیلم شیرینگ بیشتر در موارد خانگی یا صنایع کوچک با سشوار مورد استفاده قرار می گیرد یا اینکه قطعات خیلی بزرگ اند و قابلیت ورود به تونل شیرینگ را ندارند .

2- نیمه اتومات: به وسیله کابین شیرینگ برای استفاده نیمه صنعتی در صنعت های کوچک و یا قطعه های سبک با تیراژ تولید کم کاربرد دارد.

3- اتومات : این مورد بیشتر در صنایع بزرگ مورده استفاده قرار می گیرد که قطعات در تونل شیرینگ قرار می گیرند و به صورت بسته بندی خارج می شوند. ( این مورد بیشتر در تیراژ بالا مورده استفاده قرار می گیرد )

رول نایلون شیرینک چاپی و ساده

رول نایلون شیرینک از نوع پلی اتیلن بوده که باعث می شود محصول شما حالت شکیل تری به خود گرفته و چیدمان محصول را آسان تر می کند . رول نایلون شیرینک می تواند به صورت تک لا و یا 3 لایه تولید شود .

مشخصات فنی :
• عرض رول 5 سانت الی 150 سانت
• ضخامت تک لا از 40 میکرون الی 400 میکرون (4/. الی 40/.) 
• رنگ زمینه شفاف ( سفارشات رنگی و چاپی پذیرفته می شود)
• قابلیت استفاده با دستگاه های تونلی و Over lap (دو لبه)

در ادامه فیلم کوتاه از بسته بندی یک محصول با استفاده از نایلون شرینگ تونلی بارگذاری شده که در آن چگونگی شرینک محصول با دستگاه نیمه اتوماتیک نشان داده شده است . تماشای این کلیپ کوتاه یم دقیقه ای را به همه شما عزیزان توصیه میکنیم.

حالا وقتشه … !

از دست ندهید : نایلون شیرینگ تونلی

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 11 میانگین: 4.9]

Post Author: Sereisha

شرکت پلاستیک و سلفون سریشا با چندین سال سابقه تولید انواع نایلون و نایلون های شرینک و سلفون در خراسان رضوی، مفتخر است محصول با کیفیت بالا متناسب با سلیقه ایرانی را با حداقل قیمت منصفانه به دلیل عرضه مستقیم از کارخانه به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.

3 Replies to “فیلم و رول شیرینگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *