Site Loader
ایران، مشهد، بلوار هفتم تیر
تولید و فروش انواع نایلون شیرینگ PVC

آنچه در مقاله زیر مطالعه خواهید کرد:

بررسی و معرفی نایلون شیرینگ pvc

شیرینگ pvc چیست؟

بررسی انواع نایلون شیرینگ PVC

فیلم شیرینگ pvc

تفاوت بین نایلون شیرینگ pvc، پلی الفین و پلی اتیلن چیست؟

تفاوت بین نایلون شیرینگ و نایلون کششی

مزایای نایلون شیرینگ pvc

معایب و نکات مهم در خرید نایلون شیرینگ pvc

کاربرد نایلون شیرینگ pvc

طریقه استفاده از شیرینگ پی وی سی

بسته بندی شیرینگ pvc

اهمیت کیفیت چاپ pvc

تولیدکننده شیرینگ pvc

فروش فیلم پی وی سی، فروش ورق pvc، تولید و فروش نایلون شیرینگ pvc

بررسی و معرفی نایلون شیرینگ pvc

شیرینگ pvc چیست؟

شرینک پی‌وی‌سی نوعی از بسته‌بندی بوده که با استفاده از حرارت در اطراف محصول محکم می‌شود. برای بسته‌بندی محصول می‌توانید از ابزارهای حرارتی دستی یا دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک استفاده کنید. فیلم PVC شرینک همچنین شفاف است. در نتیجه زیبایی ظاهری محصول را حفظ می‌کنند.

یکی از پرکاربردترین بسته بندی ها پی وی سی شیرینگ است.

روکش پلاستیکی یا فیلم شیرینگ، غشایی نازک و پلاستیکی است که دور محصول قرار میگیرد و توسط دستگاه شیرینگ پک حرارت میبیند و به جداره بیرونی محصول میچسبد. نایلون شیرینگ PVC از محصولات در برابر رطوبت و ورود گرد و خاک به درون محصول محافظت میکند.

نایلون PVC دارای چگالی بالا و محدوده دمایی پایینی است به این معنا که بهتر است نایلون ها را در دمای کمتر 20 درجه استفاده کنیم زیرا این نوع نایلون به حرارت حساس اند. بسته به کاربرد، رول فیلم PVC را میتوانند در یک یا چند لایه متفاوت تولید کنند که از درجه شفافیت متفاوتی برخودارند. شیرینگ PVC در ضخامت های 17 تا 50 میکرون و عرض 15 تا 60 سانتی متر تولید میشود. نایلون های شیرینگ PVC به دو نوع سخت(خشک) یا نرم(انعطاف پذیر) تقسیم بندی میشوند. در ادامه به تشریح نایلون های شیرنگ PVC، کاربردها و مزیت های آن میپردازیم.

بررسی و معرفی نایلون شیرینگ pvc

بررسی انواع نایلون شیرینگ PVC

نایلون های شیرینگ PVC به دو نوع سخت(خشک) یا نرم(انعطاف پذیر) تقسیم بندی میشوند.

ویژگی های PVC خشک یا سخت

Pvc خشک یا سخت بسیار بادوام است. رول های pvc خشک در رنگهای آبی، قرمز، سبز و مشکی تولید میشود. Pvc به دلیل مقاومت در برابر ضربه و شعله معروف است و در عرض های 30، 60، 90 و 120 عرضه میشود.

رول های pvc در صنایع دارویی، پروژه های ساختمانی، بخش مواد غذایی، صنایع فنی، بسته بندی محصولات ظروف خانگی وغیره استفاده میشود.

ویژگی های pvc نرم یا انعطاف پذیر

Pvc  نرم بسیار منعطف است و به دو صورت شفاف و مات(رنگی) در عرض های 113 و 140 سانتی متر و ضخامت 0.5، 0.8 و 1 تا 6 میلیمتر تولید میشود. Pvc نرم در برابر آفتاب، رطوبت و مواد روغنی مقاوم است و در دو نوع صنعتی و سردخانه ای ارائه میشود و به عنوان یک عامل محافظ مثل: روکش مبل، صندلی وچادر ماشین و غیره بکار میرود همچنین به خاطر مقاومت بالای آن به عنوان پرده های صنعتی در سردخانه ها استفاده میشود. یکی دیگر از ویژگی های pvc نرم منعطف بودن آن است که به آن قابلیت دوخت پذیری، برش و جوش خوردن را میدهد.

انواع نایلون شیرینگ PVC

فیلم شیرینگ pvc

فیلم pvc شیرینگ بر اثر حرارت دور شکل جمع میشود و شکل آنرا به خود میگیرد که به آن پی وی سی شیرینگ هم میگویند و از آن برای بسته بندی محصولات با شکل های مختلف استفاده میکنند.

محل نگهداری این فیلم ها باید دمایی کمتر 20 درجه سانتیگراد داشته باشد زیرا عملیات شیرینک روی این فیلم ها در دمای  بالای 20 درجه به وسیله دستگاه های دستی، نیمه اتوماتیک  وتمام اتوماتیک صورت میگیرد.

فیلم های پی وی سی شرینک سریشا با آخرین فناوری های این صنعت طراحی و تولید میشوند و با محیط زیست سازگارند. فیلم شیرینک pvc بسیار شفاف است و محصول شما را به خوبی و زیبایی نمایش میدهد ودر عین حال مقاومت بالایی در برابر ضربه و پارگی دارند و همچنین دارای قدرت جمع شوندگی بسیار مناسبی هستند. این فیلم ها در  بسته بندی کالاهای حساس مثل کاغذ یا محصولات بزرگتر مثل جعبه های بزرگ کارتنی و یا پک کردن اقلام مانند بطری های نوشابه به کار میرود. در کنار همه ی اینها pvc قیمت مناسبتری نسبت به فیلم پلی الیفن دارد وانتخابی به صرفه تر است.

و اما تفاوت فیلم شرینگ PVC و POF

سلفون های pvc نسبت به pof خشک ترند.

فیلم pvc نسبت به فیلم pof شکننده تراست.

شیرینک pvc برعکس شیرینک pof به مرور زمان رنگش زرد و شکننده میشود.

فیلم pof نسبت به  رول pvc قابلیت انعطاف پذیری بالاتری دارد وبه آسانی پاره نمیشود.

فیلم شیرینک pof جنس نرمتری نسبت به رول شیرینگ pvc دارد به همین دلیل قابلیت کششی آن  نیز بیشتر است.

در اکثر کشورهای جهان استفاده از شیرینک pvc به دلیل ساختار شیمیایی آن کاملا ممنوع میباشد.

ترکیبات و مواد تشکیل دهنده فیلم شیرینک pvc (نایلون شیرینک پی وی سی)

شیرینک pvc ترکیبی از سه عنصر کربن، هیدروژن و کلر است.

به دلیل ترکیبات شیمیایی آن بوی قوی و مضری را هنگام گرم شدن آزاد میکند که باعث شده در بسیاری از کشورها به طور کلی ممنوع شود.

فیلم شیرینگ pvc

تفاوت بین نایلون شیرینگ pvc، پلی الفین و پلی اتیلن چیست

نایلون شیرینگ pvc، به خاطر داشتن وزن سبک و قیمت مناسب بسیار پرکاربرد است و یکی از رایج ترین روش های بسته بندی در جهان است. اما چون هنگام شیرینک شدن و حرارت گازهای مضری منتشر میکند که برای سلامتی مضر است کم کم جای خود را به پلی الفین و پلی اتیلن ها میدهد.

مواد پلی الفین یا pof که در نایلون های شیرینگ حرارتی به کار میرود وضوح بالا و مقاومت کششی بالایی دارند و سریعتر از pvc منقبض شده و بسته بندی میشوند اما از نظر هزینه پلی الفین ها و پلی اتیلن ها از نایلون های شیرینگ pvc گران ترند.

از نظر ضخامت هم پلی اتیلن ها بیشتر از 300 میکرون ضخامت دارند در حالی که ضخامت نایلون های pvc وpof حدود 25 میکرون است. ودر نهایت شفافیت پلی اتیلن ها از  pvc وpof  کمتر است.

تفاوت بین نایلون شیرینگ و نایلون کششی

معمولا به خاطر شباهت زیاد نایلون های کششی و شیرینگ این دو را با هم اشتباه میگیرند اما عملکردهای آنها باهم بسیار متفاوت است.نایلون شیرینگ یک محافظ مقاوم در برابر پارگی است که با حرارت دادن دور محصول جمع میشود و شکل آن را به خود میگیرد. اما نایلون های کششی نیازی به حرارت دیدن ندارند و در بسته بندی قابلیت چسبیدن به خود را دارند تا بتوانند با کشش مناسب محصولات را بسته بندی کنند. نایلون های شیرینگ حدودا بین 50-75 درصد کشیده میشوند اما نایلون های کششی معمولا در حدود 100-300درصد کشش دارند.

تفاوت بین نایلون شیرینگ و نایلون کششی

مزایای نایلون شیرینگ pvc

 

 1. نایلون شیرینگ بسته بندی بدون توجه به اندازه و شکل میتواند دور هر چیزی بپیچد.
 2. مقاوم در برابر سرما، گرما، رطوبت، نور، ضربه و پارگی
 3. هنگامیکه گرما برای شیرینگ شدن اعمال میشود یک مهروموم بسیارمحکم ایجاد میشود که به طور کامل از محصول محافظت میکند. بعضی از انواع بسته بندی شیرینگ حتی برای محافظت از محصول در برابر اشعه های مضر خورشید نیز هستند.
 4. پاره یا سوراخ شدن نایلون شیرینگ pvc مشکل است زیرا از پلاستیک بسیار محکم و مقاوم ساخته شده است.
 5. شفافیت و درخشندگی زیاد
 6. داشتن قابلیت چاپ تصویر و نوشته روی آن
 7. غیر قابل نفوذ در برابر روغن
 8. زیست تخریب پذیر
 9. به عنوان یک امتیاز اضافی، نایلون شیرینگ pvc قابل بازیافت است.
 10. نایلون شیرینگ پی وی سی فقط به دو مورد پلاستیک نیاز دارد و بسته به نوع پلاستیک مصرفی قیمت آن ممکن است متفاوت شود ولی در کل نایلون شیرینگ pvc یک گزینه مقرون به صرفه است.
 11. قابلیت تولید در عرض و ضخامت های مختلف

نتیجه گیری:

 

فهمیدیم که تقریباً هر محصولی را می توانید با آن ضد آب، ضد تغییرات دما و ضد گرد و غبار کنید. این نایلون برای مصارف بسته بندی کاربردهای زیادی دارد و بسیار مقرون به صرفه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در سایت تماس بگیرید.

 

مزایای نایلون شیرینگ pvc

معایب و نکات مهم در خرید نایلون شیرینگ pvc

بسته بندی با نایلون شیرینگ pvc را بهتر است در محیطی با تهویه مناسب انجام دهید زیرا نایلون های پی وی سی بر اثر حرارت گاز های شیمیایی خطرناکی تولید میکنند. نایلون های pvc به تغییرات دما حساس هستند به طوری که در دمای خیلی سرد میشکنند و در دمای خیلی گرم چروک میشوند.

برای داشتن عملکرد بهتر نیاز به نگهداری منظم و مناسب دارند.

از  تلمبار کردن رول های نایلون شیرینگ به روی هم خودداری کنید زیرا باعث تغییر شکل لوله های مقوایی داخل آنها میشود وهنگام استفاده از رول داخل دستگاه به مشکل میخورد.پس از آنها به درستی مراقبت کنید و آنها را به اندازه مصرف خریداری نمایید. نکته دیگر هم برای حفاظت از مقواها این است که توجه داشته باشیم که اصلا رول ها در معرض رطوبت قرار نگیرند.

رول های نایلون را به صورت افقی نگهداری کنید و تحت فشار یا به شکل عمودی قرار ندهید چون به مرور نایلون ها سر میخورند و در استفاده از آنها به مشکل بر میخورید چون استفاده از یک رول مخروطی باعث بسته بندی ناقص میشود. در نهایت مراقب حرارت دستگاه باشید که باعث ذوب شدگی و سوختگی نایلون نشود. نایلون ها در برابر نور مستقیم خورشید هم آسیب پذیرند، آنها را از آفتاب هم دور نگه دارید.

معایب و نکات مهم در خرید نایلون شیرینگ pvc

کاربرد نایلون شیرینگ pvc

برخی از کاربردهای بسته بندی شیرینگ pvc :

به طور کلی کاربردهای شیرینگ pvc در بسته بندی، تبلیغات و اطلاعات مورد نیاز روی محصول است. از فیلم های pvc  میتوان به صورت بسته بندی دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک  استفاده کرد. فیلم های PVC را باید در دمای پایین 20 درجه نکهداری کنند چون عمل شیرینگ در آنها در دمای بالای 20 درجه انجام میپذیرد.

یکی دیگر از کاربردهای شیرینگ pvc کمک به حمل ونقل آسان مواد تولیدی است.

در کل باید بدانیم کاربرد اصلی نایلون شیرینگ PVC در بسته بندی کالاها و منگهداری و محافظت از آنهاست پس در صنایع زیر حضور دارد:

 • بسته بندی لوازم الکترونیکی
 • بسته بندی CD و DVD
 • برچسب روی مواد غذایی
 • آشامیدنی ها
 • برچسب زدن و بسته بندی در داروسازی
 • لوازم آرایشی
 • عطرسازی
 • اسباب بازی
 • شیشه های سکوریت
 • پشم شیشه
 • سنگ های نمای ساختمان
 • قطعات خودرو
 • صنایع غذایی
 • صنایع ساختمان
 • صنایع خانگی
 • لوازم التحریر و…

و در نهایت این ماده امروزه در جهان بسیار محبوب شده و استفاده از آن رواج پیدا کرده است و در مقایسه با سایر محصولات مشابه این شیرینگ ها اقتصادی و به صرفه ترند.

کاربرد نایلون شیرینگ pvc

طریقه استفاده از شیرینگ پی وی سی

نایلون شیرینگ PVC به دو روش دستی و ماشینی مورد استفاده قرار میگیرد

 • دستی : در روش دستی می توان با سشوار های خانگی یا صنعتی عمل شیرینگ پک یا شیرنگ کردن را انجام داد.

به دلیل دمای ذوب بسیار پایین برای مصارف خانگی مناسب هستند. همچنین دارای نسبت انقباض متعادلی است؛ تا انقباض یکنواختی را در هنگام استفاده از گرما ایجاد کند. در این صورت جسم به صورت کاملا یکنواخت و یک دست بسته بندی می شود.

 • ماشینی : در این روش به صورت عمده و با ماشین آلات صنعتی عملیات شیرینگ انجام می شود.

برای بسته بندی محکم با نایلون شیرینگ PVC بهتر است ابتدا ابعاد پلاستیک را ترجیحاً حدود 10-15٪ از ابعاد جعبه بزرگتر در نظر بگیرید، یک نوار چسب روی لب کیسه قرار دهید تا کیسه بسته شود. بعد با سشوار یا دستگاه حرارتی آن را گرم کنید. در این صورت پلاستیک زیبا و کاملا یک دست روی جسم قرار می گیرد.

طریقه استفاده از شیرینگ پی وی سی

بسته بندی شیرینگ pvc

بسته بندی با شیرینگ PVC  جزو یکی از محصولات بشسته بندی با درجه حرارت کم محسوب میشود. نایلون PVC  به محض تماس با حرارت جمع میشود و در صورتی که دور یک محصول پیچیده شده باشد به صورت یکدست و یکپارچه شکل آنرا به خود میگیرد و به محصول میچسبد و به نوعی از ورود گردوخاک و هوا به محصول جلوگیری میکند. به طور مثال شرکت های بسته بندی سس های شیشه ای درب محصول خود را برای محافظت شیرینگ میکنند و یا شرکت های لبنی یا نوشیدنی پک های خود را با شیرینگ بسته بندی میکنند تا علاوه بر محافظت، حمل ونقل راحتتری هم داشته باشند. دستگاه شیرینگ و نایلون شیرینگ در انواع مختلفی وجود دارند که با توجه به نوع محصول میتوانند آنرا بسته بندی کنند. در کل اگر متوجه نشدید که منظور از نایلون شیرینگ چیست، بسته ها و پک های نوشابه ها و آب معدنی ها را به یاد آورید که با نایلونی محکم کنار هم قرار گرفته اند دستگاه شیرینگ با کمک حرارت این پک ها را به وجود میاورد.

بسته بندی شیرینگ pvc

اهمیت کیفیت چاپ pvc

دلیل اصلی بسته بندی محصولات با این نوع پلاستیک به خصوص  در صنایع غذایی و آرایشی وبهداشتی برای جلوگیری از عبور گرد وخاک و ماندگاری کالاست. اما برای فروش بهتر و بازدهی خوب نیاز به بسته بندی با کیفیتت چاپ بالا و طراحی چشمگیر دارند. کارخانه جات سریشا با بالاترین کیفیت و به صرفه ترین هزینه عمل چاپ را انجام میدهد.

کیفیت چاپ کاملا تضمینی است، چون از کیفیت کاری خود مطمئن هستیم.

چاپ لیبل شیرینگ PVC میتواند به عنوان شناسنامه برند شما یا روشی برای معرفی محصول شما باشد و به کسب و کار شما اعتبار ببخشد و در نهایت فروش شما چندبرابر کند پس در طراحی و کیفیت چاپ خود دقت کنید.

برچسب های پی وی سی از ماده اولیه پلاستیک (پلی پرو پیلن) تولید میشود و در برابر کشش، پاره شدن، حرارت، رطوبت وغیره مقاومت بالایی دارد به همین دلیل کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. لیبل های PVC به لیبل های مقاوم سفید رنگ به نام های PP،PE،PETو PVC مشهورهستند.

شیرینگ پی وی سی دارای شفافیت بسیار بالایی است، که علاوه بر ظاهر مناسب باعث ماندگاری بالای کالا هم میشود. یکی از مهم ترین موارد برای بازدهی بالا و فروش بیشتر یک محصول طراحی جذاب و چشمگیر لیبل و کیفیت چاپ بالای آن است که سریشا با استفاده از مواد اولیه نو و ماشین آلات بروز به شما در این زمینه کمک میکند.

چرا سریشا

به دو دلیل تعهد وگارانتی و قیمت رقابتی که خیلی مهم هستند.

شرکت سریشا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری میباشد. کافی است سفارش خود را تنها یکبار به شرکت ما بسپارید.

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند لیبل تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به جنس و روکشی که برای لیبل انتخاب می‌گردد و تیراژ لیبل اشاره کرد. در این میان شرکت سریشا تلاش میکند که با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، لیبل‌‌‌های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

اهمیت کیفیت چاپ pvc

تولیدکننده شیرینگ pvc

تولید pvc شیرینگ در سریشا

سریشا با حذف واسطه ها و تولید مستقیم قادر به تولید انواع شیرینگ pvc  در سایزهای مختلف است. عرض های استاندارد تولید شیرینگ pvc از 20 سانتیمتر تا 70 سانتیمتر است ولی بسته به نظر مشتری در ابعاد سفارشی هم قابل تولید میباشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید.

یکی از عوامل مهم در کیفیت شیرینگ پی وی سی مواد اولیه نو و باکیفیت و ماشین آلات بروز است اما کارخانجات سریشا در صورت درخواست مشتری میتواند از مواد درجه یک و دو هم استفاده کند که باعث کاهش قیمت میشود.

تولید کننده شیرینگ pvc

برای خرید بهترین انواع شیرینک pvc و مشاوره میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تولیدکننده فیلم های پی وی سی نرم و خشک

تولید در ابعاد مورد نیاز مشتری

شفافیت بالا به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک

صنایع پلاستیک سریشا را می توان به عنوان بهترین تولید کننده فیلم های پی وی سی نرم و خشک دانست.

تولید کننده شیرینگ حرارتی ( PVC )
تولید کننده شیرینگ حرارتی شیرینک پی وی سی شیرینگ حرارتی

تولیدکننده فیلم pvc

سریشا تولید کننده انواع محصولات پلی اتیلنی و پلیمری و مشتقات آن است، به همین دلیل تمام خدمات سفارش سازی، چاپ و تولید فیلم پی وی سی نیز پذیرفته میشود و تمام موارد اختصاصی مشتری قابل اجرا است.

تولیدکننده شیرینگ pvc

فروش فیلم پی وی سی، فروش ورق pvc، تولید و فروش نایلون شیرینگ pvc

استعلام قیمت و خرید

برای مشاوره، استعلام قیمت یا آگاهی از شرایط فروش از طریق شماره‌های 09154700401 و 09903026610 با کارشناسان سریشا در تماس باشید.

سریشا
نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 1 میانگین: 5]

Post Author: محدثه حسینیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *