آشنایی با نایلون شیرینگ حرارتی

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. شرینک
 4. نمایش مطلب
آشنایی با نایلون شیرینگ حرارتی

دسترسی به لیست تولید کنندگان نایلون شیرینگ حرارتی در انتهای همین صفحه

آیا می دانید 70 درصد شرکت های تولیدی پلاستیک، تولید کننده نیستند و فقط واسطه اند؟ و با نام تولید کننده در حال فعالیتند!!! ما لیست تمام تولید کننده های بزرگ و اصلی پلاستیک در سراسر کشور را در فایلی تحت نام بانک پلاستیک ایران جمع آوری کرده ایم.

 

اگر به دنبال تهیه جنس با کیفیت و قیمت مناسب هستید حتما تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. تا اطلاعات خوبی در رابطه با نایلون شیرینگ حرارتی کسب کنید و با یک کلیک، به بزرگ ترین بانک پلاستیک ایران دسترسی پیدا کنید.

سرفصل مطالب ارائه شده در این مقاله:

 • مقدمه
 • معنی شیرینگ پک چیست؟
 • منظور از شرینک کردن چیست؟
 • نایلون شیرینگ حرارتی چیست؟
 • تفاوت نایلون شیرینگ با سلفون شیرینگ POF و PVC
 • چگونه یک محصول را شرینک می کنند؟
 • انواع نایلون شیرینگ پک
 • قیمت نایلون شیرینگ حرارتی
 • چاپ نایلون شیرینگ حرارتی
 • نکاتی قابل توجه برای بسته بندی با استفاده از نایلون شیرینگ حرارتی
 • ارائه لیست برترین تولید کنندگان نایلون شیرینگ حرارتی

مقدمه

در دنیای صنعتی امروز استفاده از بسته بندی شکیل و زیبا یکی از راه های جذب مشتری و بازاریابی محصولات است. بنابراین بسته بندی محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر زیبایی ظاهری، بسته بندی محصول باید به گونه ای باشد که کالا را در برابر آلودگی و گرد خاک حفظ کند.

 

در مقاله پیش رو می خواهیم یکی از مناسب ترین و شکیل ترین راه های بسته بندی محصولات که شیرینک پک کردن هست را به شما معرفی کنیم. در ادامه توضیحات مفصلی در مورد این نوع بسته بندی، انواع روش های شیرینگ کردن، ویژگی ها و مزایای بسته بندی با نایلون شیرینک حرارتی را برایتان شرح دهیم.

معنی شیرینگ پک چیست؟

شرینک پک از دو واژه انگلیسی شیرینگ و پک تشکیل شده است. شیرینگ به معنای منقبض شدن و فشردن است و پک هم به معنای بسته و بسته بندی کردن است.

منظور از شیرینگ کردن چیست؟

می توان گفت شرینک پک به نوعی بسته بندی گفته می شود که طی آن پوشش نازک و شفافی از جنس پلاستیک به دور کالا کشیده می شود. این نوع پوشش و بسته بندی کمک می کند تا هم ظاهر کالا شکیل و زیبا باشد، هم بسته بندی و نگهداری چند محصول و کالا در کنار هم به این صورت انجام شده و علاوه بر آن محصول در برابر آب، گرد و خاک و آلودگی محافظت شود.  

 

بهترین مثال برای بسته بندی شرینک یک کالا همین بسته های 6 تایی آب معدنی و نوشابه است. همچنین بسته بندی انواع رب و کمپوت و کنسرو هم به وسیله شرینک پک صوررت می گیرد.

شیرینگ پک

نایلون شیرینگ حرارتی چیست؟

نایلون شیرینگ به پلاستیکی گفته می شود که خاصیت شکل پذیری داشته و نسبت به تغییرات دمایی حساس است. این نایلون برای ایزوله کرن بسته بندی به کار می رود. این نایلون یکی از پر کاربرد ترین محصولات در حوزه بسته بندی و نگهداری از کالا است.

جنس این محصول از پلی اتیلن ساخته شده است و در برابر تغییرات دمایی بین 160 تا 220 درجه تغییر حالت داده و با استفاده از آن می توان کالایی را که قصد بسته بندی آن را دارید وکیوم کرد.

نایلون شیرینک یکی از مناسب ترین نایلون های بسته بندی برای بسته بندی کالا و محصولات محسوب می شود. این نوع بسته بندی چون با اعمال حرارت صورت می گیرد، گاه به آن شیرینگ پک حرارتی یا بسته بندی حرارتی می گویند. به نایلون مورد استفاده در این نوع بسته بندی نایلون شیرینگ حرارتی، نایلون وکیوم حرارتی یا پلاستیک شیرینگ حرارتی می گویند. 

تفاوت نایلون شیرینگ حرارتی با سلفون شیرینگ POF و PVC

بسته بندی با سلفون شیرینگ pof و pvc که ضخامت کمتری دارند بیشتر به عنوان یک روکش روی بسته بندی استفاده می شود. ( همانند روکش پاکت سیگار یا بطری های آبمیوه و یا بسته بندی های بیسکویت و بسته 6 تایی چسب های نواری )

نایلون شیرینگ به عنوان بسته بندی مادر استفاده می شود که دارای ضخامت بالایی است و قابلیت حمل بار را هم دارد. ( همانند بسته بندی 6 تایی آب معدنی )

بیشتر بخوانید:  آشنایی با نایلون شیرینگ حرارتی

چگونه یک محصول را شرینگ می کنند؟

شرینگ کردن به وسیله دستگاه های مخصوصی به نام دستگاه شرینگ پک انجام می گیرد. انواع مختلفی از این دستگاه ها وجود دارد. هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. مکانیسم کار دستگاه شرینگ پک به این صورت است که نایلون مخصوصی به نام فیلم شیرینگ پک یا رول شیرینک پک دور کالا قرار می گیرد سپس کالا داخل کوره میرود.

 

      در داخل کوره به لایه پلاستیکی حرارت دمیده می شود تا پلاستیک نرم و پخته شود و در انتهای کوره هم فن های خنک کننده قرار دارد که به بسته ها هوا دمیده می شود تا نایلون شیرینگ نرم و پخته شده را خشک کند تا منقبض شده و دور کالا را محصور کند. در انتهای کار 4 وجه از 6 وجه دور کالا کاملا پوشانده می شود. اگر به شل های آب معدنی یا نوشابه و … توجه کرده باشید جای دست در دو طرف شل که باز است همان دو وجه کالاست که پوشانده نشده است.

انواع نایلون شیرینگ پک حرارتی 

نایلون شیرینگ حرارتی در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شود. ابعاد این نایلون ها بسیار متنوع بوده و در کارخانجات بسته به نیاز و سفارش مشتری تولید می شوند. ضخامت نایلون های شیرینگ به صورت تک لا و دو لا است. بر همین اساس نایلون های شیرینگ به انواع زیر طبقه بندی می شوند:

      1- نایلون شیرینک روده ای

      2- نایلون شیرینک تونلی

      3- نایلون شیرینک pvc 

شیرینگ پک

نایلون شیرینگ تونلی

در صورتی که از شیرینگ تونلی استفاده می کنید باید از این نوع نایلون استفاده کنید. زیرا باعث می شود نوع بسته بندی ثابت باشد. این نوع نایلون نسبت به انواع دیگر اقتصادی تر است.

بیشتر بخوانید:  نایلون شیرینگ تونلی

نایلون شیرینگ روده ای

ازجمله انواع نایلون شیرینگ حرارتی است که برای بسته بندی محصولات بکار می رود. به بیان دیگر به رول های ساده شیرینگ، نایلون شیرینگ روده ای می گویند.

نایلون شیرینگ سشواری

در مصارف خانگی با استفاده از سشوار یا دستگاه های حرارتی برقی به بسته بندی لوازم در خانه بپردازید.

نایلون شیرینک سریشا

قیمت نایلون شیرینگ حرارتی

قیمت نایلون شیرینگ مانند سایر محصولات پلاستیکی با توجه به نرخ مواد اولیه تغییر می کند. فاکتورهایی مانند نرخ روز مواد اولیه و همچنین موارد سفارشی سازی شده از جمله ضخامت، ابعاد، تعداد لایه ها، رنگ، چاپ، حجم خرید و کیفیت محصول از جمله عوامل دخیل در قیمت گذاری آن است.

اما در کل باید گفت نایلون شیرینگ هزینه بالایی ندارد و شما می توانید در صنایع کوچک و تقریبا بزرگ از این نایلون برای بسته بندی محصولات خود با هزینه ای مناسب استفاده کنید.

چاپ نایلون شیرینگ حرارتی

یکی از اصلی ترین دلایل برای چاپ نایلون شیرینگ، دیده شدن محصول تولید شده توسط مشتری است که باعث تبلیغات محصول و افزایش راندمان فروش می شود. امکان چاپ ۱ تا ۶ رنگ و ۱ تا ۸ رنگ Full HD برای نایلون شیرینگ وجود دارد که تمام نیازهای مشتری در زمینه چاپ باکیفیت و تبلیغات را برطرف می کند.

نکات قابل توجه برای بسته بندی با استفاده از نایلون شیرینگ حرارتی

1- در خرید رول نایلون شیرینگ حرارتی یک نکته مهم این است که به میزان نیاز باید این رول ها را خریداری کنید و نباید روی هم تلمبار شوند.

2- گرمای بیش از حد به نایلونف باعث ذوب شدن و از بین رفتن پلاستیک می شود. حتما قبل از اقدام به بسته بندی و شیرینگ کردن محصول از بازه حرارتی و ابزاری که با آن نایلون را گرم می کنید اطلاع کافی کسب کنید.

3- برای تجهیزات و بسته بندی های سنگین نایلون های شیرینگ از جنس پلی اتیلن مناسب است.

4- برای بسته بندی مواد غذایی مثل بسته بندی میوه جات نایلون شیرینگ پلی الفین مناسب تر است.

5- نایلون شیرینگ pvc ارزان تر و مقرون به صرفه تر است اما به دلیل تولید گازهای سمی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد.

ارائه لیست برترین تولید کنندگان نایلون شیرینگ حرارتی

لیست کارخانه های تولید پلاستیک به صورت فایل اکسل به شما ارائه می گردد. شامل شرکت های تولید پلاستیک در سراسر کشور است، که شامل نام شرکت های تولید کننده نایلون شیرینگ حرارتی در تمام ایران نیز هست.

 

نام تمام شرکت های تولید کننده نایلون حرارتی در این فایل قرار دارد. این بانک اطلاعاتی شامل نام شرکت تولید کننده شیرینگ حرارتی، شماره تلفن و زمینه فعالیت به تفکیک شهر و استان بوده و باید گفت صحت اطلاعات حدود 95 در صد است.

 

به محض خرید فایل، لینک دانلود برای شما ارسال می گردد.

نظر خود را در مورد این مقاله به ما اطلاع دهید.
[کل: 3 میانگین: 3.7]

دیدگاه خود را بنویسید